Egzaminy na zakończenie kursów kolonijnych

Wycieczka egzaminacyjna kursu wychowawców kolonijnych 21 IV 2012 - Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

forma egzaminu

KURS KIEROWNIKÓW
Egzamin teoretyczny na kierowników placówek wypoczynku dzieci i młodzieży ma formę testu wielokrotnego wyboru i dotyczy całości materiału. Czas rozwiązywania zadań to 30 minut. Niezdany egzamin można raz poprawiać.
Kandydaci na kierowników zdają również część praktyczną egzaminu podczas jednej z imprez masowych dla młodzieży.

KURS WYCHOWAWCÓW
Egzamin teoretyczny dla kandydatów na wychowawców i placówek wypoczynku dzieci i młodzieży ma formę testu jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz testu krótkiej odpowiedzi. Czas rozwiązywania zadań to 45 min. Zakres materiału nie dotyczy przedmiotów, z których wykonywane były prace zaliczeniowe (ZKO, ZPT). Dotyczy natomiast przepisów prawnych, zasad pierwszej pomocy, turystyki i krajoznawstwa, zajeć sportowych, PSU i obserwacji nieba itp. Niezdany egzamin można raz poprawiać.
Kandydaci na wychowawców zdają również część praktyczną egzaminu podczas wycieczki zaliczeniowej albo miejskiej gry terenowej.

termin egzaminu

• kurs kierowników