Mat Abchazja i Armenia

terminarz

  • zgłoszenia do wyczerpania miejsc za pomocą formularza zgłoszeniowego
  • wpłaty: do 30 XI - 400 zł, do 30 IV - 600 zł, do 30 V - 1000 zł, do 30 VI - 1000 zł
  • wypełnienie formularza wizowego do 18 VII
  • wyjazd: 9-23 VIII 2017

koszt

3000 zł

Opłata obejmuje przejazd na lotnisko do Warszawy i z Warszawy, przeloty samolotem LOT w obie strony (w cenie jest bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), transport autokarem, opiekę pilota i tłumacza, ubezpieczenie NNW (4000) i KL (30000), opłaty miejscowe i drogowe, wizę abchaską, noclegi ze śniadaniami (poza Abchazją) i obiadokolacjami. Noclegi w zróżnicowanym standardzie (hotele, hostele, pensjonaty, kwatery prywatne).

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Basztowa 3/3, 31-134 Kraków
tel/fax: 12 430 01 09, kom. 519 754 077
http://czajkatravel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

Ewelina Rzeszódko / Dariusz Dukacz
 

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie, nakrycie głowy (panie - chusta i spódnica, panowie - długie spodnie - konieczne przy zwiedzaniu prawosławnych obiektów sakralnych)
  • strój kąpielowy (najlepiej nienowy - łaźnie siarkowe!)
  • walizkę o łącznych wymiarach do 158 cm i wadze do 23 kg
  • bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i wadze do 8 kg

waluta

W Abchazji płaci się rosyjskimi rublami (1 zł ≈ 16 rubli), w banku można wymienić euro lub dolary. W Gruzji płaci się w lari = 100 teri ≈ 2 zł (ozn. międzynarodowe GEL). Na miejscu można bez problemu wymienić dorary, euro, ruble, często także złotówki. W Armenii płaci się w dramach = 100 luma (ozn. międzynarodowe AMD), kurs 1 zł ≈ 117 dramów, 1 euro ≈ 518 dramów..

dodatkowe opłaty

  • bilet na kolej linową do monastyru Tatew -  40 zł
  • całodniowa wyprawa jeepami nad jezioro Ritza - ok. 70 zł (w cenie degustacja: wina, sery, miody)
  • zjazd tarzanką (najdłuższą w Abchazji) - ok. 30 zł
  • łaźnie siarkowe - 20 zł
  • bilety wstępu w pozostałe miejca - ok. 50 zł

 

zarys programu

9 VIII środa

  • 12:15 - zbiórka Tymczasowy Dworzec Autobusowy, stanowisko Polskiego Busa
  • 12:30 - wyjazd do Warszawy
  • 18:00 - przyjazd do Warszawy (Młociny)
  • 18:00-20:00 - przejazd na lotnisko Chopina (metro, autobus MZK)
  • 20:00 - kolacja
  • 21:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 22:40 - wylot z Warszawy

10 VIII czwartek

  • 4:00 (czasu gruzińskiego) - przylot do Tbilisi
  • przejazd do Erywania (300 km)
  • zwiedzanie Erywania - Aleja Północna, opera, ormiańska kaskada z widokiem na świętą górę Ararat, Centrum Sztuki Cafesjasijana, Pomnik Ofiar Ludobójstwa Ormian, Matenadaran - muzeum rękopisów, pomnik Matki Armenii, Plac Republiki i tańczące fontanny, Muzeum Historii Armenii i Galeria Narodowa, Muzeum Arama Chaczaturiana, katedra św. Grzegorza - największa świątynia Armenii, cerkiew MB - Rosyjski Kościół Prawosławny
  • obiadokolacja i nocleg w Erewaniu (hotele: Rafael i Republic Square Boutique)

11 VIII piątek

  • wąwóz rzeki Azat i klasztor Gegard
  • Garni - hellenistyczna świątynia, bazaltowe organy Garni Gorge
  • Jezioro Sewan, klasztor Sewanawank
  • Noratus - cmentarz ze średniowiecznymi chaczkarami (armia chaczkarów)
  • nocleg w Erywaniu

12 VIII sobota

  • pomnik Gevorga Czausha - bojownika o wolność Armenii
  • monastyry Khor Virap ze 100% widokiem na Ararat - więzienie św. Grzegorza Oświeciciela
  • wąwóz i klasztor Norawank
  • Areni - jaskinie, degustacja win
  • wodospad Szake
  • Sisian - obchody Międzynarodowego Dnia Młodzieży
  • nocleg w Sisian (hotel Basen)

13 VIII niedziela

  • Stare Goris i Stary Chndzoresk (skalne miasta)
  • Wąwóz Worotan i Czarci Most
  • monastyr Tatew - przejazd kolejką linową, Gawazan – obelisk-sejsmograf
  • Zorac Karer - ormiańskie Stonehenge
  • nocleg w Sisian

14 VIII poniedziałek

  • powrót do Erywania - zwiedzanie wytwórni koniaków Ararat, degustacja, bazar Wernisaż
  • obiadokolacja i nocleg w Erywaniu

15 VIII wtorek

  • Musaler - pomnik upamiętniający bohaterstwo obrońców wioski przed wojskami tureckimi
  • Eczmiandzyn – duchowe centrum Armenii, ormiański Watykan z najstarszą chrześcijańską świątynią w Armenii (303 r.)
  • Wagharszapat - katedra Aniołów - Zwartnoc z widokiem na biblijny Ararat (5137 m n.p.m.)
  • nocleg w Achalcyche

16 VIII środa

  • Chiatura - górnicze miasto, monastyr Mgvimevi
  • Katskhi Pillar - wejście do pustelni
  • Kutaisi - stolica Imeretii, fontanna kolchidzka, Wielka synagoga
  • supra i nocleg w Kutaisi

17 VIII czwartek

  • Jaskinia Prometeusza
  • wędrówka kanionem Okatse
  • Zugdidi - pałac Dadiani, cmentarz, dworzec kolejowy
  • piesze przekroczenie granicy gruzińsko-abchaskiej na rzece Inguri
  • supra i nocleg w Suchumi

18 VIII piątek

  • Suchumi - procedury wizowe, spacer deptakiem nadmorskim, słynna restauracja "Amra", Teatr Dramatyczny, rzymskie fortyfikacje, Plac Wolności, budynek abchaskiego Parlamentu, ogród botaniczny, stacja hodowli małp, plażowanie
  • supra i nocleg w Suchumi

19 VIII sobota

  • Kyndyg - gorące żródła
  • plażowanie
  • supra i nocleg w Suchumi

20 VIII niedziela

  • Akhali Atoni - monastyr Nowy Athos założony w 1875 roku przez mnichów z klasztoru św. Pantelejmona na Athosie, grota i świątynia apostoła Szymona Kananejczyka (X w.), wodospad Psyrcha, Jaskinia Nowoatońska)
  • Gudauta - skalny monastyr Otkhara,
  • Gagra - opuszczony kurort, dacza Stalina, jaskinia Krubera - najgłębsza na świecie
  • supra i nocleg w Suchumi

21 VIII poniedzialek

  • Wąwóz rzeki Bzyb, Wodospad Gegski, Jezioro Błękitne, degustacje wina, sera i miodu
  • Jezioro Ritza - pływanie rowerami wodnymi lub łodziami, zjazd tarzanką
  • nocleg w Suchumi

22 VIII wtorek

  • Picunda - zwiedzanie katedry św. Andrzeja (X-XI w.)
  • przekroczenie granicy abchasko-gruzińskiej
  • Tbilisi - zakupy, łażnie siarkowe Orbeliani (XIX w) i ukryty wodospad, supra, nocna odprawa na lotnisku

23 VIII środa

  • 04:40 (czasu gruzińskiego) – wylot z Tbilisi
  • 6:20 (czasu polskiego) - przylot do Warszawy
  • 7:00-9:00 - przejazd na Młociny (MZK, metro)
  • 9:00 - śniadanie
  • 10:00 - odjazd autokarem do Wrocławia
  • 15:30 przyjazd do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

 

l.p. imię i nazwisko afiliacja dojazd wiza
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
Iwona Bąk
Justyna Kołodziej-Drzazga
Ryszard Drzazga
Renata Godlewska
Jadwiga Proniewicz Hasiak
Heronim Hasiak
Irena Jarząbek
Elżbieta Jonko
Zdzisław Jonko
Grażyna Miękina-Jurkowska
Stanisław Jurkowski
Teresa Kasztelaniec-Jaworska
Anna Kłonowska
Maria Kobzdej-Śmietana
Małgorzata Kołaczkowska
Melania Kubik
Paweł Kubik
Marek Kusztal
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz
Iwona Lewandowska
Anna Lutkowska
Małgorzata Mikołajczyk
Andrzej Mikołajczyk
Elżbieta Mielko
Karol Łąk
Sylwia Mrowiec-Paśko
Rozita Pogorzelska
Tadeusz Pogorzelski
Anna Roman
Barbara Roszkowska-Lech
Bogusława Rozmysłowicz
Roman Rozmysłowicz
Danuta Serafinowicz
Barbara Sieczka
Józef Sieczka
Leszek Solarek
Maria Solarek
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Ewa Terka +200
Leszek Trzeciak
Renata Wiśniowska-Trzeciak
Małgorzata Turowska
Grażyna Wasilewska
Maria Zawadzka
Andrzej Zawadzki
GM 2 Wrocław
GM 2 Głogów
GM2 Głogów
Wałbrzych
SP Działoszyn
SP Działoszyn
SP Siechnice
SP Siechnice
SP Siechnice
Trzebnica
Trzebnica
LZN Wrocław
ZS1 Wrocław
DCIZiDN Wałbrzych
IM UWr
SI LO Amigo Wrocław
SI LO Amigo Wrocław
SP 10 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP Siechnice
LZN Wrocław
ZS 4 Wałbrzych
IM UWr
WPM
GM 27 Wrocław
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
SP 17 Wałbrzych
PWSZ Wałbrzych
SP 23 Wałbrzych
WMiNI PW
GM Lubawka
GM Lubawka
GM 2 Wrocław
ZS Dobrzeń Wielki
ZS Dobrzeń Wielki
ZS Energetyk Wch
ZS Energetyk Wch
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
ZSO Carolinum Nysa
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
LZN Wrocław
LO 1 Wrocław
GM 8 Wrocław
GM 8 Wrocław
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
- +
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
- -
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
++
- -
++
++
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
-
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
-
-
-
+
+
+
+
+
+
wolne miejsca 0    

rezerwa:

  1. Irena Dulęba GM 49 Wrocław +1
  2. Elżbieta i Andrzej Łabędzcy
  3. Cecylia i Jerzy Śmieszkowscy