Matematyczny Uzbekistan

terminarz

  • zgłoszenia do 30 I lub do wyczerpania miejsc za pomocą formularza
  • wpłaty: do 10 II - 1000 zł, do 30 IV - 2000 zł, do 30 VI - 2000 zł
  • wyjazd: 12-26 VIII 2018

koszt

5000 zł

Opłata obejmuje przejazd na lotnisko do Berlina i z Berlina, opłaty lotniskowe, przeloty samolotem Turkish Airlines w obie strony (w cenie jest bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), transport autokarem, opiekę pilota i tłumacza, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (4000) i KL (30000), ubezpieczenie bagażu, opłaty miejscowe i drogowe, noclegi ze śniadaniami, obiadokolacje, bilety wstępu. Noclegi w hotelach klasy turystycznej (w tym jeden w jurtach).

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Basztowa 3/3, 31-134 Kraków
tel/fax: 12 430 01 09, kom. 519 754 077
http://czajkatravel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

Anna Penkała (sic!)
 

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie
  • strój kąpielowy do łaźni tureckich
  • walizkę o łącznych wymiarach do 158 cm i wadze do 23 kg
  • bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i wadze do 10 kg
  • torbę na miejscową walutę

waluta

W Uzbekistanie walutą jest sum (1 sum = 100 tiyinów). Oficjalny kurs wymiany 1 zł ≈ 2300 sumów. Wymiana na miejscu po kursie czarnorynkowym: 1 dolar ≈ 6500 sumów, wymiana w banku: 1 dolar ≈ 3300 sumów. Na miejscu można wymienić dolary lub euro. Trzeba mieć dużą torbę na pieniądze (w obiegu są banknoty 1000-sumowe, rzadziej 5000-sumowe) i nie wymieniać więcej niż 100 $ na raz.

czas miejscowy

W Stambule czas jest przesunięty w przód o godzinę, a w Uzbekistanie - o 3 godziny.w stosunku do czasu letniego w Polsce.  

dodatkowe opłaty

  • bilet na przelot liniami wewnętrznymi na trasie Taszkient-Nukus ok. 350 zł lub alternatywnie bilet na przejazd na tej trasie koleją (18 godzin, wyjazd o 18:00, przyjazd o 12:00, wagon sypialny) ok. 150 zł
  • wiza uzbecka - 60$
  • wiza turkmeńska (na fakyltatywną wycieczkę nocną do Derveze) - 150 zł

 

zarys programu

12 VIII niedziela

  • 0:00 - zbiórka Dworzec Autobusowy, stanowisko Polskiego Busa
  •  0:30 - wyjazd do Berlina
  •  4:15 - przyjazd na lotnisko Schönefeld
  • 5:00 - przejazd na lotnisko Tegel
  • 6:00 - śniadanie (we własnym zakresie)
  • 9:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 11:15 - wylot z Berlina do Stambułu
  • 15:05 czasu miejscowego (14:05 naszego czasu) - przylot do Stambułu
  • 18:25 czasu miejscowego (17:25 naszego czasu) - wylot ze Stambułu do Taszkientu
  • 00:40 czasu miejscowego (21:40 naszego czasu) - przylot do Taszkientu
  • nocleg w Taszkiencie

13 VIII poniedziałek

  • Taszkient - mauzoleum Kaffal Sashi, zespół architektoniczny Khazrat Imam, kompleks Barak-Khan Madrassah, meczety Juma i Tillya Sheikh, plac Hast Imam, plac Niepodległości, Broadway, bazar Chorsu, metro
  • nocleg w Taszkiencie lub nocny przejazd pociągiem do Nukus

14 VIII wtorek

  • fakultatywnie - przelot do Nukus
  • Nukus - stolica autonomicznej Republiki Karakałpackiej, muzeum sowieckiej sztuki awangardowej
  • nocleg w Nukus

15 VIII środa

  • Moynoq - morski port na pustyni, pomnik pamięci Morza Aralskiego
  • nocleg w Nukus
  • fakultatywnie: nocny wypad do Derveze - Wrota Piekieł

16 VIII czwartek

  • pustynia Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • pustynne fortece Ayaz-Kala i Toprak-Kal
  • nocleg w Chiwie

17 VIII piątek

  • Chiwa - miasto założone przez Sema - syna Noego, pomnik Al Chorezmiego, medresa (szkoła koraniczna) chana Muhammada Amina i Kalta Minor, kompleks pałacowy władców chanatu Kuhna Ark, medresa Muhammada Rakhimkhana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Djuma, Ota Darvaza (Brama Ojca), meczet Ak, łaźnie Anushakan, Palvan Darvaza (Brama Wojownika), medresa Alakuliana, medresa Qutlugha Murada Inaqa, Karawanseraj chana Tima Allaha Kuli, bazar, kompleks Tash Hauli, spektakl w Alisher Navoi Opera & Ballet Theatre zbudowanym przez japońskich więźniów w 1947.
  • nocleg w Chiwie

18 VIII sobota

  • Podróż pomiędzy pustyniami Kara-Khum (czarne piaski) i Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • postój przy rzece Amudarya (Oxus)
  • Buchara - wieczorny spacer do najwyższej budowli miasta minaretu Kaljan – Wieży śmierci
  • nocleg w Bucharze

19 VIII niedziela

  • Buchara - pozostałości murów miejskich, mauzoleum Samonida, kompleks Kosh Madrasah, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, Poi Kalyan, Trading Dome, medresa Abdullazzikhana, meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz, Khanaka, mederesa Nodir Devan-Begi, synagoga, rezydencja ostatniego emira Bukhary Sitora-Mokhi Khosa, bazary, degustacja kuksaju (zielona herbata z mlekiem).
  • nocleg w Bucharze

20 VIII poniedziałek

  • letnia rezydencja ostatniego emira Buchary Sitora i Mokhi Khosa
  • przejazd nad jezioro Ajdar-kul
  • nocleg w jurcie nad jeziorem

21 VIII wtorek

  • przejazd do Samarkandy, wieczorny spacer po mieście, degustacja płowu (ryż z tłuszczem, z kawałkami warzyw i mięsem)
  • nocleg w Samarkandzie

22 VIII środa

  • Samarkanda - architektoniczny zespół Registan, mauzoleum Tamerlana ze złotym sufitem Gur-Emir, mauzoleum Rukhobod, meczet Bibi-Khonym, bazar Siab, Shakh-i-Zinda, Khazarat-Khizir, muzeum w starożytnej osadzie Afrosiab, obserwatorium oraz muzeum Ulugbek.
  • nocleg w Samarkandzie

23 VIII czwartek

  • ???
  • nocleg w Samarkandzie

24 VIII piątek

  • przejazd do Taszkientu
  • nocleg w Taszkiencie

25 VIII sobota

  • Taszkient - łaźnie tureckie

26 VIII niedziela

  • 0:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 2:40 - wylot z Taszkientu do Stambułu (0:40 naszego czasu)
  • 5:45 - przylot do Stambułu (4:45 naszego czasu)
  • 7:40 - wylot ze Stambułu do Berlina (6:40 naszego czasu)
  • 9:35 - przylot do Berlina
  • 10:00 - śniadanie (we własnym zakresie)
  • 11:00 - przejazd na lotnisko Schönefeld
  • 12:00 - zbiórka na stanowisku Polskiego Busa (terminal B, parking P3)
  • 12:40 - wyjazd do Wrocławia
  • 16:20 - przyjazd do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

l.p. imię i nazwisko afiliacja dojazd program
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
Małgorzata Chyrc
Krzysztof Chyrc
Justyna Kołodziej-Drzazga
Ryszard Drzazga
Renata Godlewska
Heronim Hasiak
Jadwiga Proniewicz-Hasiak
Irmina Herbut
Zofia Hetman
Irena Jarząbek
Joanna Jaszuńska
Elżbieta Jonko
Zdzisław Jonko
Henryka Kaczkowska
Małgorzata Kołaczkowska
Marek Kusztal
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz
Karol Łąk
Elżbieta Mielko
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Sylwia Mrowiec-Paśko
Jakub Pochrybniak
Rozita Pogorzelska
Tadeusz Pogorzelski
Magdalena Polesiuk
Barbara Roszkowska-Lech
Bogusława Rozmysłowicz
Roman Rozmysłowicz
Barbara Sieczka
Józef Sieczka
Maria Solarek
Leszek Solarek
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Ewa Terka
Leszek Trzeciak
Renata Wiśniowska-Trzeciak
Grażyna Wasilewska
Jolanta Żaba
SP 107 Wrocław
SP 107 Wrocław
SP 3 Głogów
SP 3 Głogów
SP 17 Wałbrzych
SP 2 Zgorzelec
SP 2 Zgorzelec
WMiNI PW
SP 10 Wrocław
SP 1 Siechnice
WMIM UW
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 7 Lubin
IM UWr
SP 10 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 1 Siechnice
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
WPM
IM UWr
GM 27 Wrocław
WMIM UW
SP 17 Wałbrzych
WSZ Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
WMiNI PW
SP Lubawka
SP Lubawka
SP Dobrzeń Wielki
SP Dobrzeń Wielki
ZSP Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
ZSO Carollinum
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
LO 1 Wrocław
ZS nr 3 Wałbrzych
B
B
B
B
B
?
?

B
B

B
B
B
B
B
B
B

B
B
B
B
B

B
B
B

B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
S, T
S, T
S, T
S, T
dowolnie
P, T
P, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, -
S, -
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
S, T
dowolnie
dowolnie
P, -
S, T
P, -
P, -
S, -
S, -
S, T
S, T
S, -
S, -
S, -
S, T
S, T
S, T
S, -
wolne miejsca 6