Matematyczny Uzbekistan

terminarz

  • zgłoszenia do 30 I lub do wyczerpania miejsc za pomocą formularza
  • wpłaty: do 10 II - 1000 zł, do 30 IV - 2000 zł, do 30 VI - 2000 zł
  • wyjazd: 10-27 VIII 2018

koszt

5000 zł

Opłata obejmuje opłaty lotniskowe, przeloty samolotem linii Uzbekistan Airlines w obie strony (w cenie jest bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), transport autokarem i pociagiem, opiekę pilota i tłumacza, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (4000) i KL (30000), ubezpieczenie bagażu, opłaty miejscowe i drogowe, noclegi ze śniadaniami, obiadokolacje, bilety wstępu. Noclegi w hotelach klasy turystycznej (w tym jeden w jurtach).

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Basztowa 3/3, 31-134 Kraków
tel/fax: 12 430 01 09, kom. 519 754 077
http://czajkatravel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

Anna Penkała
Instytut Historii i Archiwistyki UP w Krakowie
tel. 511457189, e-mail: penkala.anna@gmail.com

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport i jego ksero
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie
  • walizkę o łącznych wymiarach do 158 cm i wadze do 23 kg
  • bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i wadze do 10 kg
  • strój kąpielowy do łaźni tureckich i hammamu
  • nakrycie głowy (przeciwsłoneczne i chuste na ramiona - panie, długie spodnie - panowie)
  • krem z filtrem, okulary słoneczne, ręcznik basenowy (szybkoschnący)

waluta

W Obwodzie Kaliningradzkim walutą są rosyjskie ruble (1 rubel = 100 kopiejek). Oficjalny kurs wymiany 1 rubel ≈ 6 gr. W Uzbekistanie walutą jest sum (1 sum = 100 tiyinów). Można na miejscu wymienić euro lub dolary. Oficjalny kurs wymiany 1 dolar ≈ 7700-8000 sumów. Wymieniane są tylko banknoty nowe i niezniszczone.

czas miejscowy

W Uzbekistanie czas jest przesunięty o 3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce.  

dodatkowe opłaty

  • wiza rosyjska - w cenie wyjazdu
  • wiza uzbecka - 30$ (płatne gotówką na miejscu)
  • przejazd z Wrocławia do Kaliningradu via Gdańsk i z powrotem - 275 zł (płatne na konto FMW tytułem: Uzbekistan)
  • przejazd z Warszawy do Kaliningradu i z powrotem - 242 zł (płatne: 62 zł u BR, 180 zł na konto FMW tytułem: Uzbekistan)
  • nocleg w Kaliningradzie i transfer na lotnisko - 60 zł (płatne na konto FMW tytułem: Uzbekistan)
  • bilety wstępu w Kaliningradzie: koncert organowy, Muzeum Burztynu,
  • autokar miejscowy po obwodzie kaliningradzkim - 3 zl/godz. (płatne na miejscu w rublach)
  • przejażdżka na wielbłądach, hammam, degustacje

 

zarys programu

10 VIII piątek

  • 20:00 - zbiórka na dworcu autobusowym we Wrocławiu
  • 20:30 - wyjazd Flixbusem do Gdańska
  • 23:00 - zbiórka na dworcu autobusowym Młociny w Warszawie
  • 5:00 - przyjazd obu autobusów do Gdańska

11 VIII sobota

  • 6:00 - wyjazd do Kaliningradu z dworca PKS w Gdańsku
  •  9:30 - przyjazd do Kaliningradu (złożenie bagaży w hostelu)
  • 10:00 - zwiedzanie Kaliningradu (na nogach): bramy Brandenburska, Frydlandzka i Królewska, mosty królewieckie, wyspa Kanta, katedra z mauzoleum Kanta i jego pomnik,
  • 12:00-13:00 - koncert organowy w katedrze,
  • 13:00-14:00 - przerwa obiadowa
  • 14:00 - dalsze zwiedzanie autokarem: Muzeum Bursztynu, zamek królewski, Rybna Wieś, Stary Kościół, filharmonia (dawny kościół św. Rodziny), punkt i most jubileuszowy (750-lecia), sobór Chrystusa Zbawiciela, budynek Giełdy, budynek admiralicji floty bałtyckiej, pomnik cara Piotra I, Jezioro Górne i Dolne, twierdza Kronprinz, baszta Dona, bastion astronomiczny, Uniwersytet założony w 1544 przez Albrechta Hohenzollerna (tzw. Albertina) - obecnie Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta, Oceanarium, Dom Rad, pomnik Kosmonautów, pomnik Marynarzy, plac Zwycięstwa
  • kolacja we własnym zakresie
  • nocleg w Kaliningradzie - hostel W biblioteke Moskovskiy Prospekt 121, 236006 Kaliningrad

12 VIII niedziela

  • 8:00 - śniadanie we własnym zakresie
  • 9:00 - dla chętnych msza św. w kościele katolickim św. Wojciecha/Adalberta ul. Aleksandra Newskiego 78
  • 10:00 - spotkanie z ks. Adamem Smólskim -  tarternikiem i alpinistą, wieloletnim nauczycielem fizyki i matematyki, byłym redaktorem naczelnym "Fizyki w szkole", autorem podręcznika do matematyki
  • 12:00 - odjazd na lotnisko
  • 13:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 15:00 - wylot z Kaliningradu do Taszkientu
  • 23:15 czasu miejscowego (20:15 naszego czasu) - przylot do Taszkientu
  • nocleg w Taszkiencie - hotel Sayohat-Sari, 100077 Tashkent, str.Buyuk Ipak Yuli115, tel. 998(71) 2681630, 2686815, 2681709

13 VIII poniedziałek

  • Taszkient - mauzoleum Kaffal Sashi, zespół architektoniczny Khazrat Imam, kompleks Barak-Khan Madrassah, meczety Juma i Tillya Sheikh, plac Hast Imam, plac Niepodległości, Broadway, bazar Chorsu, metro, nowa część miasta: kompleks Oliy Majlis, Pałac Przyjaźni Ludowej, Muzeum Sztuki Stosowanej
  • nocleg w Taszkiencie

14 VIII wtorek

  • zwiedzanie Taszkientu c.d.
  • przejazd koleją na trasie Taszkient - Nukus (wyjazd o 18:00, przyjazd o 12:00, wagon sypialny, lunch-box)

15 VIII środa

  • Nukus - stolica autonomicznej Republiki Karakałpackiej, muzeum sowieckiej sztuki awangardowej Igora Sawickiego
  • nocleg w Nukus - hotel Poytaxt, 230100 Nukus, str. Dostnazarov 160 A, tel. 998(61) 2257200

16 VIII czwartek

  • Moynoq - morski port na pustyni, pomnik pamięci Morza Aralskiego
  • nocleg w Nukus

17 VIII piątek

  • pustynia Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • pustynne fortece Ayaz-Kala i Toprak-Kala
  • nocleg w Chiwie - hotel Islambek, 220900 Chiwa, str. Tashpulatova 135, tel. 998(362) 3753023, 3752346

18 VIII sobota

  • Chiwa - miasto założone przez Sema - syna Noego, pomnik Al-Chorezmiego - najważniejszego arabskiego matematyka, medresa (szkoła koraniczna) chana Muhammada Amina i Kalta Minor, kompleks pałacowy władców chanatu Kuhna Ark, wieża widokowa (2 USD), medresa Muhammada Rakhimkhana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Djuma, Ota Darvaza (Brama Ojca), meczet Ak, łaźnie Anushakan, Palvan Darvaza (Brama Wojownika), medresa Alakuliana, medresa Qutlugha Murada Inaqa, karawanseraj chana Tima Allaha Kuli, bazar, kompleks Tash Hauli, spektakl (???) w Alisher Navoi Opera & Ballet Theatre zbudowanym przez japońskich więźniów w 1947.
  • nocleg w Chiwie

19 VIII niedziela

  • Podróż pomiędzy pustyniami Kara-Khum (czarne piaski) i Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • postój przy rzece Amudarya (Oxus)
  • Buchara - wieczorny spacer do najwyższej budowli miasta - minaretu Kaljan – Wieży śmierci
  • nocleg w Bucharze - hotel Caravan, 200111 Buchara, str. Hodja Nurabad 6, tel. 998(365) 2246144, 2243771

20 VIII poniedziałek

  • Buchara - pozostałości murów miejskich, mauzoleum Samonida, kompleks Kosh Madrasah, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, Poi Kalyan, Trading Dome, medresa Abdullazzikhana, meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz, Khanaka, mederesa Nodir Devan-Begi, synagoga, rezydencja ostatniego emira Bukhary Sitora-Mokhi Khosa, bazary, degustacja kuksaju (zielona herbata z mlekiem).
  • nocleg w Bucharze

21 VIII wtorek

  • letnia rezydencja ostatniego emira Buchary Sitora i Mokhi Khosa
  • Gijduvan - słynny warsztat ceramiczny
  • zwiedzanie miasta Nurata
  • nocleg w jurcie nad jeziorem (10-14 osobowe), kolacja przy ognisku

22 VIII środa

  • piknik nad jeziorem Ajdar-kul
  • przejazd do Samarkandy, wieczorny spacer po mieście, degustacja płowu (ryż z tłuszczem, z kawałkami warzyw i mięsem)
  • nocleg w Samarkandzie - hotel Registon, 140100 Samarkanda, 16 Mirzo Ulugbek str, tel. 998(366) 239 8514, 2398139

23 VIII czwartek

  • Samarkanda - architektoniczny zespół Registan, warsztaty w medresie
  • nocleg w Samarkandzie

24 VIII piątek

  • mauzoleum Tamerlana ze złotym sufitem Gur-Emir, mauzoleum Rukhobod, meczet Bibi-Khonym, bazar Siab, Shakh-i-Zinda, Khazarat-Khizir, muzeum w starożytnej osadzie Afrosiab, obserwatorium oraz muzeum Ulugbek.
  • nocleg w Samarkandzie

25 VIII sobota

  • przejazd do Taszkientu, wizyta w hammamie (do 20 USD)
  • nocleg w Taszkiencie - hotel Hon Saroy, 111802 Taszkient, Navruz 9/1 str, tel. (99891) 1873017, (99890) 9255766

26 VIII niedziela

  • 9:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 11:05 - wylot z Taszkientu do Kaliningradu (9:40 naszego czasu)
  • 13:40 - przylot do Kaliningradu 
  • 15:00 - wyjazd autokaru do Gdańska
  • 18:30 - przyjazd do Gdańska
  • 19:00 - dla chętnych msza św. w kościele św. Elżbiety (vis a vis dworca), spacer po Głównym Mieście i Starym Mieście, kolacja
  • 21:00 - Góra Gradowa - widowisko 'światło i dźwięk' w Centrum Nauki Hewelianum
  • 23:30 - wyjazd do Warszawy
  • 23:45 - wyjazd do Wrocławia
  • 5:00 - przyjazd do Warszawy
  • 8:15 - przyjazd do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

l.p. imię i nazwisko afiliacja Kal prog
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
Małgorzata Chyrc 335
Krzysztof Chyrc 335
Justyna Kołodziej-Drzazga 335
Ryszard Drzazga 335
Renata Godlewska 335
Halina Grenik 240
Sławomir Grenik 240
Heronim Hasiak 335
Jadwiga Proniewicz-Hasiak 335
Irmina Herbut 240
Zofia Hetman 335
Irena Jarząbek 335
Joanna Jaszuńska 240
Elżbieta Jonko 335
Zdzisław Jonko 335
Henryka Kaczkowska 335
Małgorzata Kołaczkowska 335
Marek Kusztal 335
Janusz Kuś 335
Teresa Polak-Kuś 335
Genowefa Laszkiewicz 275
Karol Łąk 335
Elżbieta Mielko 335
Andrzej Mikołajczyk 335
Małgorzata Mikołajczyk 335
Sylwia Mrowiec-Paśko 300
Jakub Pochrybniak 240
Rozita Pogorzelska 335
Tadeusz Pogorzelski 335
Magdalena Polesiuk 335
Barbara Roszkowska-Lech 240
Bogusława Rozmysłowicz 335
Roman Rozmysłowicz 335
Barbara Sieczka 335
Józef Sieczka 335
Maria Solarek 335
Leszek Solarek 335
Irena Sroczyńska 335
Cezary Sroczyński 335
Ewa Terka 335
Leszek Trzeciak 335
Renata Wiśniowska-Trzeciak 335
Grażyna Wasilewska 335
Renata Wester 335
Jolanta Żaba 335
Anna Penkała
SP 107 Wrocław
SP 107 Wrocław
SP 3 Głogów
SP 3 Głogów
SP 17 Wałbrzych
WMiNI PW
WMiNI PW
SP 2 Zgorzelec
SP 2 Zgorzelec
WMiNI PW
SP 10 Wrocław
SP 1 Siechnice
WMIM UW
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 7 Lubin
IM UWr
SP 10 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 1 Siechnice
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
WPM
IM UWr
GM 27 Wrocław
WMIM UW
SP 17 Wałbrzych
WSZ Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
WMiNI PW
SP Lubawka
SP Lubawka
SP Dobrzeń Wielki
SP Dobrzeń Wielki
ZSP Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
ZSO Carollinum
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
LO 1 Wrocław
LO 2 Wrocław
ZS nr 3 Wałbrzych
Czajka Travel
7
7
7
7
4
8
8
7
7
8
7
5
8
5
5
1
1
7
7
7
5
4
1
2
2
3
8
4
4
3
8
4
4
8
8
4
4
7
7
3
7
7
3
3
3
6
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
-
-
T
T
T
T
T
T
T
T
T
-
T
-
-
-
-
T
T
-
-
-
T
T
T
?
-
T
wolne miejsca 3    

 

ZałącznikWielkość
zaswiadczenie_praca.doc23.5 KB