Matematyczna Opolszczyzna

terminarz

zgłoszenia: do 10 X 2017 - zostały jeszcze 3 wolne miejsca
wpłaty: do 14 X 2017
wyjazd: 14-15 X 2017

koszt

220-250 zł w zależności od liczby uczestników
w tym: przejazdy, nocleg - pokoje 2 i 3 osobowe, bilety wstępu, obiady, przewodnik

wpłaty

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002
Idea Bank SA
z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

pilot

Marian Stachuła
e-mail: vermarst@wp.pl
tel. 607374888

należy zabrać

  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia (do zniżek muzealnych)
  • odzież, obuwie i inny sprzęt przeciwdeszczowy
  • termos z ciepła zawartością
  • prowiant wg uznania (w hostelu jest wyposażona kuchnia)

nie trzeba brać

  • pościeli, ręcznika (są w hostelu)
  • wi-fi (jest w hostelu)

zbiórka

14 X 2017 (sobota), godz. 7:00, ul. Petrusewicza koło Aquaparku (od strony zjeżdżalni)

powrót

15 X 2017 (niedziela), godz. 20, ul. Petrusewicza

nocleg

Schronisko PTSM przy Zespole Szkół Ekonomicznych
ul. Wyszyńskiego 23, Brzeg
tel. 77 416 30 79
e-mail: ssm.brzeg@wp.pl

program

sobota 14 X

  • 7:00 zbiórka pod Aquaparkiem
  • 8:00 przyjazd do Brzegu, śniadanie autokarowe
  • 8:30 przyjazd na Uniwersytet Opolski, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki - wykład dr. Tadeusza Nadziei "Matematyczne aspekty gry papier-nożyce-kamień"
  • 9:30 zwiedzanie Opola - Wieża Piastowska, amfiteatr, Rynek, Ratusz, Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, bazylika katedralna z grobami Piastów Śląskich, fontanna Ceres, ul. Krakowska, opolska Nike, opolska Wenecja, Most groszowy
  • Kamień Śląski - zespół pałacowy, sanktuarium św. Jacka, kamieniołom wapieni triasowych, piece wapiennicze, głaz narzutowy
  • Głogówek - Rynek z renesansowym Ratuszem, pałac Oppersdorffów (schronienie króla w czasie potopu szwedzkiego), kolegiata św. Bartłomieja zwana perłą Ziemi Opolskiej, wieża wodna
  • Góra św. Anny - bazylika i Geopark
  • 15:00 - obiad
  • Bierkowice - Muzeum Wsi Opolskiej - 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych wyposażonych w oryginalne narzędzia i meble
  • 19:00 zakwaterowanie w hostelu w Brzegu, kolacja we własnym zakresie
  • wieczorne zwiedzanie Brzegu: Rynek z renesansowym Ratuszem, Brama Odrzańska

niedziela 15 X

  • 8:00 śniadanie we własnym zakresie
  • 9:00 dla chętnych specjalna msza św. celebrowana przez absolwenta IM UWr Jana Inglota, barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Św z iluzjonistycznymi freskami Jana Kubena
  • 10:00 Zamek Piastów Śląskich (śląski Wawel)
  • Moszna - zamek, park, oranżeria - rezydencja śląskiego rodu przemysłowców Tiele-Wincklerów.
  • Prudnik - wieża Woka i mury obronne, rynek, ratusz, kolumna morowa, figura Jana Nepomucena, kościół i klasztor bonifratrów, 
  • 13:00 Nysa (zwana Śląskim Rzymem, rezydowali tu biskupi wrocławscy) - Carolinum - oprowadza Ewa Terka, bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki z najbardziej stromym dachem w Europie i najniżej zawiszonym 800-letnim żyrandolem (drugi w Polsce pod wzgledem kubatury po bazylice mariackiej w Gdańsku), dzwonnica ze skarbcem, pałac arcybiskupów, Dom Wagi Miejskiej, Fontanna Trytona, Piękna Studnia, Bastion św. Jadwigi - część dawnej Twierdzy Nysa
  • 15:00 - obiad
  • Otmuchów - kościół św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego z obrazami Willmanna (śląskiego Rafaela) i freskami Dankwarta, zamek biskupi, ratusz z zegarem Paracelsusa, tama na jeziorze Otmuchowskim.
  • Paczków - mury obronne (tzw. śląskie Carcassonne), inkastelowany kościół Jana Ewangelisty, Rynek, Muzeum Gazownictwa. 
  • 20:00 przyjazd pod Aquapark

zgłoszeni uczestnicy

l.p. imię i nazwisko szkoła  
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
Barbara Chmiel
Włodzimierz Chmiel
Jolanta Dróżdż
Elżbieta Jonko
Małgorzata Kołaczkowska
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz
Elżbieta Mielko
Malgorzata Mikołajczyk
Irena Nowicka
Kazimierz Nowicki
Magdalena Polesiuk
Urszula Pruszyńska-Mincer
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Danuta Strzelecka
Ewa Terka
Maria Zawadzka
Andrzej Zawadzki
SP 12 Wrocław
SP 12 Wrocław
ZSP Energetyk Wch
SP Siechnice
IM UWr
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP Siechnice
GM 27 Wrocław
IM UWr
SP Siechnice
SP Siechnice
ZSP Energetyk Wch
GM 2 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP Siechnice
LO Carolinum Nysa
GM 8 Wrocław
GM 8 Wrocław