VIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację (2010)

VIII WMMnO odbył się 2 X 2010 w Sobótce. Bazą zawodów było Gimnazjum Gminne w Sobótce. Wzięło w nim udział ponad 980 zawodników ze 100 szkół Wrocławia i Dolnego Śląska.

Galeria zdjęć z zawodów autorstwa Wojciecha Obremskiego z Legnicy jest tutaj.

harmonogram dnia

• odjazd pociągu specjalnego Wrocław Główny 7:30
  • przyjazd pociągu do stacji Sobótka 9:00
  • otworzenie sekretariatu zawodów 8:30
  • uroczystość otwarcia zawodów 9:45
  • pierwsza minuta startowa 10:00
  • zakończenie zawodów 15:00
  • zwiedzanie kościoła NMP i Rynku w Sobótce
  • odjazd pociągu specjalnego z Sobótki 16:00
  • przyjazd pociągu do Wrocławia Głównego 17:30

Szczegóły dotyczące dojazdu na zawody i ich lokalizacji są w MENU na marginesie.

imprezy towarzyszące

Podczas zawodów przewidziano:

• kiermasz książek i łamigłówek,
  • kiermasz koszulek matematycznych,
  • kiermasz ciast,
  • koncert zespołu rockowego Blizna
  • konkurencje sportowe,
  • turniej łamigłówek,
  • pokazy judo i występy taneczne.

Każdy uczestnik zawodów po powrocie z trasy otrzyma ciepłą herbatę i zupę. Nieodpłatnie dostępna będzie woda mineralna. Na miejscu będzie też:

• stołówka (obiad dwudaniowy z kompotem w cenie 11 zł),
  • grill z możliwością zakupu kiełbasek lub usmażenia własnych,
  • sklepik z zapiekankami, goframi, słodyczami i napojami.

Blizna

Kapela rockowa Blizna złożona z absolwentów Gimnazjum Gminnego w Sobótce dała koncert podczas zawodów na boisku szkolnym. Wystąpi w składzie niezmienionym od początku istnienia zespołu:

• Lotar 'Naz' Wróblewski - gitara rytmiczna,
  • Kuba 'Ganjalf' Janicki - gitara solowa,
  • Adam 'Baq' Bak - gitara basowa,
  • Patryk 'Świeca' Święcicki - bębny,
  • Piotr 'Prasiuk' Kasiuk - wokal.

Jak artyści mówią sami o sobie, nazwa 'Blizna' wzięła się z wielu przeszkód, które raniły ich ambicje, ale wiadomo, że  co nas nie zabije, to nas wzmocni. Pierwsze próby rozpoczęli będąc jeszcze w gimnazjum - pod koniec marca 2009, ale pomysł wspólnego grania narodził się znacznie wcześniej. W repertuarze mają utwory mieszczące się w szeroko pojętym 'metalu'. Grają covery takich zespołów jak Metallica, Rammstein, TSA czy Kult. Planują rozpoczęcie pracy nad materiałem autorskim. Marzeniem członków zespołu jest wybicie się i granie w przyszłości dla szerszej publiczności. To trudna droga, ale występ dla prawie 1000 uczestników WMMnO moze im dać przedsmak sukcesu.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• szkoły podstawowe,
  • gimnazja,
  • szkoły ponadgimnazjalne,
  • studenci,
  • nauczyciele i rodzice.

Jest to impreza dla szkół, więc nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych. Każda szkoła może wystawić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie i 1 patrol złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich).

zgłoszenia

Przyjmowane są do 20 IX 2010 za pomocą formularza on-line. Wypełnienie wszystkich pól jest obowiązkowe. Każde otrzymane zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotnym mejlem.

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody oraz zdobywają dla swojej szkoły prawo wyjazdu na XXIII Marsz na Orientację "Orientuj się i licz" do Łodzi 9 X 2010, połączonego z wizytą w centrum nauki Eksperymentarium. Zbiórka o godz. 6:00 pod Aquaparkiem (ul. Petrusewicza, łącznik między Borowską i Ślężną od strony zjeżdżalni). Powrót w to samo miejsce ok. 22.

harmonogram dnia:

• 6:00 wyjazd z Wrocławia
  • 6:40 zabranie uczniów z Oleśnicy
  • 10:00 dojazd na zawody i rejestracja
  • 10:30-14:00 udział w zawodach
  • 15:00-16.00 czas na posiłek i zwiedzanie Manufaktury
  • 16:15 zwiedzanie centrum nauki "Eksperymentarium" (Interaktywna fizyka, Starożytny Egipt, tunel kosmiczny)
  • 18:00 odjazd do Wrocławia
  • 22:00 przyjazd do Wrocławia