IX Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację (2011)

IX WMMnO odbył się  1 X 2011 w Lesie Bukowym w Trzebnicy. Bazą zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Nowej 1. Wystartowały 353 patrole z 87 szkół.

Galeria zdjęć z zawodów autorstwa Wojciecha Obremskiego z Legnicy jest tutaj.

patronat

Patronat nad Marszami w Trzebnicy objęli:

• wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Marek Łapiński
  • starosta powiatu trzebnickiego - Robert Adach
  • burmistrz Trzebnicy - Marek Długozima
  • kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy - Janusz Trela
  • dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWr - prof. Piotr Biler
  • dyrektor Instytutu Matematycznego UWr - dr Jarosław Wróblewski

gospodarze

W tym roku obowiązki gospodarza zawodów podzieliły między siebie wszystkie szkoły z terenu Trzebnicy, t.j.:

harmonogram dnia

• odjazd pociągu specjalnego Wrocław Główny 6:55
  • przyjazd pociągu do stacji Trzebnica ok. 7:50
  • otworzenie sekretariatu zawodów 8:00
  • uroczystość otwarcia zawodów 9:30
  • pierwsza minuta startowa 10:00
  • zakończenie zawodów 15:00
  • odjazd pociągu specjalnego z Trzebnicy 16:50
  • przyjazd pociągu do Wrocławia Głównego 17:42

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma zupę i bułkę. Szczegóły dotyczące dojazdu na zawody i ich lokalizacji są w MENU na marginesie.

imprezy towarzyszące

Podczas zawodów przewidziano:

• kiermasz książek i łamigłówek,
  • kiermasz ciast,
  • konkurencje sportowe,
  • turniej łamigłówek.

Każdy uczestnik zawodów po powrocie z trasy otrzyma ciepłą zupę. Nieodpłatnie dostępna będzie woda mineralna. Na miejscu będzie też grill z możliwością zakupu kiełbasek i tostów lub usmażenia własnych oraz  sklepik ze słodyczami i napojami.

Po zawodach można udać się na nowootwarty stadion miejski w Trzebnicy "Fair Play Arena", gdzie o godz. 15:00 mecz z miejscowymi dziennikarzami rozegra drużyna "Orłów Górskiego". Po meczu odbędą się występy zespołów muzycznych (o 18:30 zagra Bayer Full), a o 20:00 - pokaz sztucznych ogni.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• szkoły podstawowe,
  • gimnazja,
  • szkoły ponadgimnazjalne,
  • studenci,
  • nauczyciele i rodzice.

Jest to impreza dla szkół, więc nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych. Każda szkoła może wystawić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie i 1 patrol złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). Ze względu na dużą liczbę chętnych w I kolejności przyjmujemy szkoły uczestniczące w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

zgłoszenia

Przyjmowane są do 20 IX 2011 za pomocą formularza on-line. Wypełnienie wszystkich pól jest obowiązkowe. Każde otrzymane zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotnym mejlem. Wpłaty przyjmowane są na konto FMW do 23 IX 2011.

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
PKO BP IV/o Wrocław

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody oraz zdobywają dla swojej szkoły prawo wyjazdu na XXIV Marsz na Orientację Orientuj się i licz do Łodzi 15 X 2011, połączonego z wizytą w centrum nauki Eksperymentarium. Wyjazd 6:00 spod wrocławskiego Aquaparku (ul. Petrusewicza, od strony zjeżdzalni), powrót w to samo miejsce ok. 22. Prosimy o punktualne przybycie. Dalsze informacje i wyniki są tutaj.

sponsorzy