XX Matematyczny Marsz na Orientację (2022)

lokalizacja

XX WMMnO odbędzie się w sobotę 1 X na Zamku Książ w Wałbrzychu. Gospodarzem zawodów jest II LO Wałbrzych. Sekretariat zawodów będzie zlokalizowany na łące przed stadniną ogierów. Prosimy o zabranie koców piknikowych. Można ję będzie rozłożyć na pięknej (i czystej!) łące stanowiącej zimowy wybieg dla klaczy (od marca wybieg ten nie był użytkowany). Na miejscu dostępny jest płatny parking (ceny za cały dzień : samochód osobowy 20 zł, bus - 30 zł, autokar - 40 zł). Teren zawodów obejmuje zamek i park książański oraz tereny stadniny ogierów. Wejście na ten teren przed rozpoczęciem zawodów grozi dyskwalifikacją.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• młodzicy (kl. 4-6 SP)
  • juniorzy (kl. 7-8 SP),
  • szkoły średnie,
  • studenci ( i absolwenci szkół wyższych),
  • nauczyciele i rodzice z dziećmi.

zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 IX 2022 za pomocą formularza on-line. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie oraz 1 patrol trzyosobowy złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Ograniczenie to nie dotyczy szkół, które były gospodarzami i organizatorami MMnO. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). W tym roku nie obowiązuje system punktów rekrutacyjnych, ale zapisy zostaną zamknięte po wyczerpaniu limitu miejsc. Jest to impreza dla szkół, więc (poza studentami) nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych (w tym od rodziców). Lista zgłoszonych szkół jest tutaj.

dojazd na miejsce zawodów

Proponujemy następujący sposób dojazdu na miejsce zawodów (powrót analogicznie):

• pociągiem z Wrocławia (ok. 60 min) lub z Jeleniej Góry (70 min) do stacji Wałbrzych Szczawienko i dalej podstawionym przez organizatorów autokarem (płatnym na konto FMW 4 zł na osobę) na miejsce zawodów,
  • pociągiem z Jeleniej Góry (ok. 70 min) do stacji Wałbrzych Miasto i autobusem miejskim linii 8 na miejsce zawodów (bilet ulgowy 2 zł, normalny 4 zł),
  • dojazd własny.

odjazdy pociągów skomunikowanych z autokarami:

• z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu: 7:13, 8:28 (przyjazdy: 8:14 i 9:19)
  • z dworca PKP Jelenia Góra: 7:33 (przyjazd do Wałbrzych Miasto 8:40, dalej autobus linii 8 o 8:57)
  • ze stacji PKP Wałbrzych Szczawienko do Wrocławia: 15:05, 16:36 (przyjazdy do Wrocławia 16:09, 17:35)
  • ze stacji PKP Wałbrzych Miasto do Jeleniej Góry 16:12 (autobus linii 8 z miejsca zawodów o 15:41)

Bilety PKP należy wykupić we własnym zakresie. Z autokaru lub z parkingu należy udać się bezpośrednio do bazy zawodów (i tu pozostać), nie wchodząc na teren zawodów, bo grozi to dyskwalifikacją.

kierownik przejazdu autokarem:

• do Książa godz. 8:15 - Daria Perkowska, tel. kontaktowy 793033339
  • do Książa godz. 9:20 - Michał Śliwiński, tel. kontaktowy 511189086

opłata za dowóz autokarem

Wpłatę w wysokości 4 zł od każdej zgłoszonej osoby (niezależnie od tego, czy ona pojedzie, czy nie) szkolny opiekun wpłaca na poniższe konto do 30 IX.

Fundacja Matematyków Wrocławskich, pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
nr konta 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002
w treści: bilety mmno +  nazwa szkoły

Liczbę zgłoszonych do przewozu osób można sprawdzić na liście zgłoszonych szkół.

Jeśli opłatę pokrywa szkoła, należy przysłać dane do faktury na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl. Rachunek będzie do odebrania podczas marszu, a opłatę szkoła wniesie po otrzymaniu faktury.

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, w tym wejściówki do zamku Książ,  Stada ogierów w Książu oraz do Explora Parku w Wałbrzychu (ważne do końca roku 2022). W tym roku zwycięzcy nie mogą wziąć udziału w XXXV Turystycznym Marsz na Orientację Orientuj się i licz rozgrywanym w Łodzi, gdyż ten odbywa się równolegle z marszem w Książu (niestety łodzianie zorientowali się, że w naszym terminie jest zawsze słonecznie - poza przypadkiem, gdy MMnO organizujemy w Brzegu).

harmonogram dnia

• 8:30-9:30 - przyjazdy autokarów z zawodnikami
  • 8:30 - otwarcie sekretariatu zawodów i kiermaszu ciast
  • 9:45 - otwarcie zawodów
  • 10:00 - pierwsza minuta startowa
  • 10:30 - otworzenie konkurencji towarzyszących
  • 12:00 - ostatnia minuta startowa
  • 12:15 - zakończenie działania startu
  • 13:30 - rozdanie nagród w konkurencjach towarzyszących
  • 14:00 - zakończenie działania punktów kontrolnych
  • 14:00 - rozpoczęcie zakończenia zawodów głównych
  • 14:15 - zakończenie działania mety
  • 15:00 - zakończenie zakończenia zawodów głównych
  • 14:45-16:00 - odjazdy autokarów z zawodnikami

imprezy towarzyszące

Podczas zawodów przewidziano m.in.:

• kiermasz wypieków domowych
  • kiermasz książek i łamigłówek
  • turnieje łamigłówek logicznych z nagrodami
  • turniej wiedzy o zamku Książ z nagrodami
  • konkursy sportowe
  • malowanie twarzy
  • bezpłatna zupa dla każdego zawodnika po ukończeniu marszu (wydawana na podstawie numeru startowego)
  • stoisko z grilowanymi kiełbaskami, naleśnikami, hot-dogami, spaghetti
  • sklepik z napojami, kiosk z goframi i zapiekankami

Po zawodach zachęcamy do zwiedzenia Zamku Książ (czynny do 19, ostatnie wejście 17:20), a zwłaszcza tarasów (Bogini Flory, Wodnego, Różanego, Kasztanowcowego), gdyż to jest ostatni weekend, kiedy są czynne. Bilet na tarasy (łącznie z Palmiarnią) kosztuje 25 zł, ale na wejście do Palmiarni ten bilet obowiązuje przez 12 miesięcy. Bilet do Stadniny ogierów kosztuje 5 zł i dla uczestników Marszu jest to bilet wielokrotnego wstępu (na podstawie numeru startowego). Na terenie stadniny czynna będzie gospoda Hubertus. Sale wystawowe stadniny są też świetnym schronieniem na wypadek (nieprzewidywanego bynajmniej) deszczu. Ostatnie wejście do stadniny o godz. 17:00.

organizatorzy

Pracownia Dydaktyki i Popularyzacji Matematyki, Instytut Matematyczny UWr