XVIII Dolnośląskie Mecze Matematyczne

terminarz

  • zgłoszenia: do 31 X 2018 (formularz na lewym marginesie)
  • zgłoszenia na seminarium nauczycieli: do 31 X 2018
    (szczegóły wyjazdu na lewym marginesie)
  • wpłaty za seminarium: do 10 XI 2018 lub po otrzymaniu faktury na szkołę
  • seminarium wyjazdowe dla nauczycieli w Lewinie Kłodzkim: 16-18 XI 2018
  • eliminacje:
    AB i CD 28 XI 2018 (Juniorzy 30 XI)
    AC i BD 20 XII 2018 (Juniorzy 21 XII)
    AD i BC 22 I 2019
  • półfinały:
    AB i CD 20 II 2019
    AC i BD 26 III 2019
    AD i BC 11 IV 2019
  • finały:
    GM - 16 II 2019
    SP młodzicy - 11 V 2019
    SP juniorzy - 18 V 2019
    LO - 25 V 2019
  • wycieczka nagrodowa V 2019
  • nadfinały Dolny Śląsk - Pomorze - Wielkopolska
    SP juniorzy - Wrocław V 2019
    GM - Gdańsk VI 2019
    LO - Gniezno 7 VI 2019
  • letni obóz naukowy dla uczniów: Lewin Kłodzki 14-18 VI 2019

grafik rozgrywek

  • szkoły podstawowe młodzicy (kl. 4-6)
    eliminacje: 23 szkoły, 6 grup
    półfinały: 8 szkół, 2 grupy (zwycięzcy grup + dwóch najlepszych przegranych)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)
     
  • szkoły podstawowe juniorzy (kl. 6-8)
    eliminacje: 30 szkół, 8 grup
    półfinały: 8 szkół, 2 grupy (zwycięzcy grup)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)
     
  • gimnazja
    eliminacje: 11 szkół, 3 grupy
    półfinały: nie ma
    finał: trójmecz (zwycięzcy grup)
     
  • licea
    eliminacje: 23 szkoły, 6 grup
    półfinały: 8 szkół, 2 grupy (zwycięzcy grup + dwóch najlepszych przegranych)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)

finaliści

  • szkoły podstawowe - Młodzicy: SP 28 Wałbrzych - SP 3 Wrocław 21 : 19
  • szkoły podstawowe - Juniorzy: SP 3 Środa Śląska - ???
  • gimnazja: GA PWr Wrocław - G 26 Wrocław - G Oxpress Bolesławiec 37:15:1
  • szkoły ponadgimnazjalne: LO 1 Olesno - LO 3 Wrocław

miejsce finałów

Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
sala HS

przebieg finałów

  • 10:15 przedstawienie drużyn
  • 10:15 - 11:15 - wykład popularnonaukowy dla publiczności
         SP Młodzicy - Agata Hoffmann (IM UWr) - Szyfrowanie
        SP Juniorzy - Małgorzata Mikolajczyk (IM UWr) - Punkty szczególne trójkąta
        GM - Małgorzata Mikołajczyk (IM UWr) - Niezmienniki
        LO - Damian Matuszak (IM UWr) - Gry topologiczne
  • 10:30 - 11:30 - rozwiązywanie zadań (s. 602, 603)
  • 10:30 - 10:45 - spotkanie nauczycieli opiekunów reprezentacji s. 311
  • 11:30 - 13:00 - rozgrywka finałowa
  • 13:00 - 13:30 - lody pojednawcze dla finalistów s. 607

wycieczka nagrodowa

  • wyjazd z Wrocławia
  • przyjazd do Rudy Śląskiej
  • zwiedzanie kopalni węgla i warsztaty geologiczne
  • zwiedzanie MiniEurolandu
  • obiad
  • gry sportowe
  • wyjazd do Wrocławia
  • powrót na miejsce zbiórki

nadfinaliści

  • szkoły podstawowe (Juniorzy) - mecz w IM UWr
    Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa - ???
  • gimnazja - mecz w IM UG
    GA PWr Wrocław - Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum
  • licea - mecz w II LO Gniezno
    LO 3 Gdynia - LO 2 Gniezno - ???