Historia Mistrzostw DŚ w Sudoku

Edycje I-IV organizowała Fundacja Matematyków Wrocławskich. Od V edycji organizację imprezy przejęła Politechnika Wrocławska.

liczby szkół / uczestników / finalistów

nr rok SP GM LO DO razem
I
II 
III
IV
V
VI
2012
2013
2014
2015
2016
2017
50/2416/345
67/2856/190
80/3228/227
87/3712/223
81/3987/374
90/3486/244
32/783/154
40/831/109
56/1108/116
55/1178/85
56/1320/134
45/1090/141
25/762/101
28/828/103
36/689/116
39/798/111
37/605/66
36/692/100
7/20/12
9/22/18
15/27/23
17/29/26
10/33/33
14/40/40
107/3981/612
135/4537/420
172/5052/482
183/5719/447
174/5945/607
171/5308/525
razem 455/19685/1602 284/6310/739 201/4374/597 72/171/152 942/30542/3093

zwycięzcy kolejnych edycji

  • I edycja - 2012
    SP kl. 1-2: Adrianna Szwabińska, SP 7 Oleśnica
    SP kl. 3-4: Maciej Olszak, SP 7 Oleśnica
    SP kl. 5-6: Aurelia Jacak, SP 2 Syców 
    GM: Paulina Kozak, GM 28 Wrocław (23 w MP)
    LO: Agata Wlaszczyk, XII LO Wrocław (26 w MP)
    DO: Miłosz Marzec, student z Trzebnicy (18 w MP)
     
  • II edycja - 2013
    SP kl. 1-3: Szymon Kunysz - SP 5 Strzelin
    SP kl. 4-6: Adam Pytlak - SP Malczyce
    GM: Marlena Dziołak - GM Siechnice
    LO: Paulina Polańska - XV LO Wrocław (19 w MP)
    DO: Witold Rosiński - inżynier budownictwa
     
  • III edycja - 2014 
    SP kl. 1-3: Antoni Buraczewski - SP 107 Wrocław
    SP kl. 4-6 - ex aequo:
    Kornel Krawiec - SP 3 Trzebnica
    Olga Sokołowska - MKM Mały Pitagoras Wrocław
    GM: Michał Kosmecki - GM TWP Legnica
    LO: Katarzyna Nowaczyk - I LO Wieluń (34 w MP)
    DO: Miłosz Marzec - analityk finansowy Wrocław (24 w MP)
     
  • IV edycja - 2015
    SP kl. 1-3: Michał Węgrzyn - SP 9 Wrocław
    SP kl. 4-6: Karolina Kamińska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Wrocław
    GM: Michał Kosmecki - GM TWP Legnica (25 w MP)
    LO: Adrianna Wołowicz - LO Zgorzelec (30 w MP)
    DO: Tomasz Skalski - student matematyki na PWr (28 w MP)
     
  • V edycja - 2016
    SP kl. 1-3 - Paweł Czujowski - SP 16 Wrocław
    SP kl. 4-6 - Szymon Kunysz - SP 5 Strzelin
    GM - Adam Pytlak - GM Malczyce
    LO - Michał Kosmecki - I LO Legnica
    DORO - Łukasz Kalinowski - absolwent matematyki na UAM w Poznaniu (11. w MP)
     
  • VI edycja - 2017
    SP kl. 1-3 - Zuzanna Tomczak - SP Św. Katarzyna
    SP kl. 4-6 - Natalia Twardowska - Mały Pitagoras
    GM - Wiktoria Jarząb - GA PWr Wrocław
    LO - Rafał Rygiel - VII LO Wrocław
    DORO - Piotr Biegoń - inżynier z Wrocławia
     
  • VII edycja - 2018