XII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Jakub Tasiemski, I LO Kraków
    Stanisław Wilczyński, XIV LO Wrocław

sukcesy Polaków w 12th IOL

W Olimpiadzie Międzynarodowej brało udział 152 uczniów z 28 krajów całego świata. Każde państwo reprezentowane było przez jedną lub dwie drużyny liczące czworo uczestników, z wyjątkiem Tajwanu, który wystawił tylko jednego zawodnika, i Australii, której reprezentacja była siedmioosobowa. Przyznano 7 złotych, 13 srebrnych i 21 brązowych medali, 28 tzw. wzmianek zaszczytnych (honourable mentions) oraz 9 nagród za najlepsze rozwiązanie któregoś z zadań.

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński z I LO w Złotowie zajął I miejsce na świecie! Zdobył również jedną z nagród za najlepiej rozwiązane zadanie 2.
Stanisław Wilczyński z XIV LO we Wrocławiu uzyskał srebrny, a Maciej Kocot z V LO w Krakowie - brązowy medal.
Adam Dobrakowski (IX LO Częstochowa) i Katarzyna Kowalska (XIV LO Warszawa) uzyskali wzmianki zaszczytne.

W klasyfikacji medalowej reprezentację Polski wyprzedziły jedynie Rosja (2 medale złote i 3 brązowe) i USA (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe).
Jednocześnie pod względem średniego wyniku zawodników drużyna "Poland 1" zajęła (podobnie jak w ubiegłym roku) trzecie miejsce (wśród 39 wszystkich zespołów, po drużynach USA i Kanady), zespół "Poland 2" był dziewiętnasty, natomiast jako kraj uplasowaliśmy się na miejscu piątym, po reprezentacjach kolejno: USA, (czteroosobowej) Kanady, Rosji i Chin.