Olimpiada Lingwistyczna 2011/12 - finał krajowy

miejsce zawodów

Zawody finałowe odbędą się w sali HS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego - pl. Grunwaldzki 2/4 (budynek tuż przy moście Grunwaldzkim).

Dojazd z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS autobusami 145 lub 146 w kierunku Bartoszowic lub Sępolna (należy wysiąść na przystanku "Most Grunwaldzki").

przebieg zawodów

• 10.00 - rozpoczęcie zawodów
  • od 13.15 - obiad dla finalistów i zgłoszonych opiekunów
  • 14.30 - otwarty wykład popularnonaukowy - dr Tomasz Piekot (Pracownia Prostej Polszczyzny, Instytut Filologii Polskiej UWr): Czy musimy tworzyć Frankensteina? W poszukiwaniu polskiego modelu "Plain Language"
  • ok. 16.30 - omówienie zadań, oficjalne ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie zawodów
  • ok. 17.15 - wyjście na spacer na Ostrów Tumski i wrocławską Starówkę

świadczenia

• Organizatorzy zwracają koszty podróży uczestników pod warunkiem dostarczenia biletów na podróz w obie strony, na zasadach takich, jak przy zawodach II etapu - tutaj szczegóły.
  • Organizatorzy opłacają noclegi 13/14 i 14/15 IV oraz śniadanie 14 IV tylko zgłoszonym finalistom. Zainteresowanym opiekunom zarezerwujemy noclegi, ale nie pokrywamy ich kosztów.
  • Obiad w dniu zawodów przysługuje wszystkim finalistom i zgłoszonym opiekunom.

Noclegi dla zgłoszonych uczestników i ich opiekunów:
Dom Studencki "Słowianka", pl. Grunwaldzki 26.

Dojazd z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS autobusami 145 lub 146 w kierunku Bartoszowic lub Sępolna (należy wysiąść na przystanku "Plac Grunwaldzki").

Dojście do miejsca zawodów i posiłków ok. kilometra wzdłuż placu Grunwaldzkiego.

Śniadanie i obiad w sobotę 14 IV (godz. 8.30-10 i 13.15-14.30):
Restauracja "Plastyczna" w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego (budynek połączony z Instytutem Matematycznym).

Plan sytuacyjny z centrum Wrocławia

Strona Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu (cennik, mapki, rozkłady jazdy, ...)

Zapotrzebowanie na noclegi i posiłki prosimy zgłaszać mejlowo pod adresem michal.sliwinski@math.uni.wroc.pl.

rezerwacje noclegów

Szkoły, dla których dokonano rezerwacji noclegów:

• I LO Białystok (pięcioro uczestników, 13-15 IV)
  • IV LO Białystok (dwoje uczestników + opiekunka, 13-15 IV)
  • ZSO 6 Bydgoszcz (pięciu uczestników, 13-15 IV)
  • IX LO Częstochowa (uczestnik, 13/14 IV)
  • Gdańskie Liceum Autonomiczne (uczestniczka + opiekunka, 13/14 IV)
  • III LO Gdynia (uczestnik + opiekunka, 13-15 IV)
  • VI LO Gdynia (dwoje uczestników, 13-15 IV)
  • Liceum św. Jadwigi Królowej Kielce (dwoje uczestników + opiekun, 13-15 IV)
  • I LO Koszalin (uczestniczka + opiekunka, 13-15 IV)
  • V LO Kraków (sześcioro uczestników + opiekunka, 13/14 IV)