1% Podatku na popularyzację matematyki

Od roku 2014 można przekazać 1% podatku na działalność Fundacji Matematyków Wrocławskich, do czego zachęcamy, bo to dobra inwestycja.

Dlaczego warto przekazać darowiznę na FMW?

• Działalność Fundacji skierowana jest nie tylko do najzdolniejszych, obejmuje wszystkie dzieci zainteresowane matematyką, imprezy popularnonaukowe FMW są masowe, a nie elitarne, oraz otwarte - może z nich skorzystać każda szkoła.

• Wszystkie stacjonarne imprezy organizowane przez FMW są bezpłatne i mają szansę nadal takimi pozostać (sale, sprzęt i ludzi udostępnia za darmo Instytut Matematyczny UWr), zajęcia prowadzą najlepsi pracownicy, doktoranci i studenci, ofiarowując swój czas i wiedzę oraz zarażając dzieci i młodzież swoją pasją do matematyki.

• Pieniądze z darowizn nie są przekazywane na wynagrodzenia (imprezy FMW obsługują wolontariusze) ani na prowadzenie biura (zarząd Fundacji pracuje społecznie i nie ma ona żadnych pracowników administracyjnych).

• Działalność FMW prowadzona jest i doskonale się sprawdza od 25 lat. Konkursy matematyczne organizowane przez Fundację nikogo z niczego nie zwalniają, mimo to co rok spotykają się z niesłabnąco dużym zainteresowaniem ze strony szkół, uczniów i nauczycieli.

O szczegółach działalności Fundacji można przeczytac na niniejszej stronie (wybór z menu po lewej). Pieniądze z odpisu podatkowego zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów uczniów i nauczycieli na obozy i seminaria naukowe oraz na nagrody w konkursach.

Jak przekazać darowiznę na FMW?

Fundacja Matematyków Wrocławskich nie ma jeszcze statusu organizacji pożytku publicznego, ale podpisała umowę z Polskim Towarzystwem Matematycznym, które ma status OPP, i wszystkie darowizny z 1% podatku zrobione na PTM z dopiskiem celowym „FMW” zostaną przekazane Fundacji.

W tym celu przy wyłełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku

z dopiskiem FMW w rubryce "cel szczegółowy"

O wysokości darowizny otrzymanej z tytułu odpisu podatkowego oraz sposobie jej rozdysponowania poinformujemy na stronie www Fundacji.

Poniżej zamieszczamy w pliku do pobrania (.pdf) ulotkę informacyjną o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz FMW. Prosimy o rozpropagowanie jej wśród nauczycieli i rodziców.

***

Oczywiście darowizny na rzecz Fundacji można także przekazać bezpośrednio na jej konto

Fundacja Matematyków Wrocławskich, pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA nr konta 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

darczyńcy AD 2014

Z odpisów podatkowych za rok 2013 w roku 2014 Fundacja otrzymała 900 zł, które przeznaczono na dofinansowanie zakupu nagród na konkursy matematyczne.

Nie wszyscy darczyńcy wyrazili w swoich PITach zgodę na ujawnienie ich danych osobowych, dlatego nie wszystkie takie osoby są nam znane z nazwiska. Tym, którzy dane ujawnili, pragniemy podziękować imiennie. Byli to:

• Piotr Borodulin-Nadzieja, Wrocław
  • Barnabas Farkas, Wrocław