Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
zaprasza na kurs

MdM, czyli Matematyka dla Myślących.


Przez dwa lata (2008/09 i 2009/10) prowadziliśmy w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego kurs „Matematyka dla Myślących”, podczas którego staraliśmy się przekonać uczestników, że matematyka wcale nie musi być nudna, a jej uczenie się wcale nie polega na odtwarzaniu wyuczonych algorytmów. Pokazywaliśmy, że jest ona ciekawa, mądra i potrzebna, że może stać się dla każdego pasjonującą przygodą intelektualną, nawet jeśli w szkole demonstrowana była od mało zachęcającej strony.

Po głębokim namyśle postanowiliśmy zmienić formę kursu. Na tej stronie dostępne będą materiały, powstałe na potrzeby kursu. Zachęcamy do samodzielnego ich przerabiania. Materiały są w dwóch wersjach: bez rozwiązań i z rozwiązaniami. Oczywiście, można od razu przeczytać rozwiązania, ale czy to coś da? W razie wątpliwości bądź problemów przy rozwiązywaniu zadań zawsze można do nas napisać: mdm(at)math.uni.wroc.pl.

Osoby, które podczas dotychczasowych kursów nabyły uprawnienia do bycia zwolnionym z testu wstępnego po dostaniu się na matematykę na UWr, zachowują je.


Materiały dla uczestników

Testy sprawdzająceArchiwum kursu 2008/09


statystyka