Praktyka pedagogiczna (studia dzienne)

Niebawem wszystko uaktualnię. Podam tu również, kto jest gdzie zapisany na praktykę.

Co (podręczniki, kalkulatory, programy, ...) można wypożyczyć z instytutowej Pracowni Dydaktyki Mat. i Inf. - u Pani Lamch (pok. 303). Gdyby ktoś potrzebował czegoś więcej, być może będę mógł pomóc.

Strona Pracowni Dydaktyki z odp. dokumentami   instrukcja dotycząca realizacji praktyk ped. w IM wg aktualnego programu studiów sprzed zmian

Proszę zwrócić uwagę, że wynika z niej m.in., iż:

Plan praktyki proszę przesyłać mi e-mailem i nie trzeba od razu w całości, ALE:

Podczas praktyki proszę mieć przy sobie zawsze całą aktualną dokumentację (żebym mógł ją sprawdzić i przekonać się, czy pracują Państwo na bieżąco).

W dokumentacji interesują mnie oczywiście sprawozdania z lekcji hospitowanych wraz z uwagami (najlepiej w formie tabelki plusów i minusów - techniczno-organizacyjnych, merytorycznych, metodycznych i wychowawczych) i konspekty lekcji prowadzonych. Absolutnie nie muszą być "na czysto" czy tym bardziej przepisywane na komputerze. Konspekt powinien pokazywać Państwa pomysł na lekcję i jej przebieg (co Państwo mówią, jak rozwiązują zadanie itp.), z przewidzianym zadaniem domowym, ew. zadaniami dodatkowymi i wszystkimi materiałami, których chcą Państwo użyć (tzn. nie wystarczy np. napisać "plansze rozdawane przez nauczyciela" albo "Nauczyciel pokazuje przykład.", tylko proszę te plansze czy przykład dołączyć lub opisać; wystarczy oczywiście ksero (np. strony zbioru zadań), wydruk, zdjęcie czy link, można mi to też dosłać elektronicznie). Z konspektu powinno wynikać, jakie uwagi miał do niego nauczyciel i ew. jakie poprawki Państwo wnieśli. Lekcja nierzadko potoczy się nieco inaczej, będzie np. krótsza lub dłuższa, niż Państwo przewidzieli (dlatego warto też mieć nieco więcej zadań niż na 45 min!). Ale właśnie to, jak przebiegła lekcja, co się ew. Państwa zdaniem nie udało i dlaczego, oraz jakie stąd płyną wnioski, powinni Państwo również potem napisać.
W sprawozdaniu proszę przejrzyście spisać, ile hospitacji i lekcji Państwo mieli, kiedy i w jakich klasach, co poza tym i ile godzin czego, oraz zawrzeć swoje popraktykowe refleksje (czego się Państwo nauczyli, czego nie, co się Państwu udało, podobało, a co nie).

W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości proszę od razu śmiało pisać!

Życzę powodzenia i miłej praktyki! - M.Ś.