Regulamin zaliczeń, Analiza A2 2010/11, Z. Rzeszotnik

1. Zasadnicza liczba punktów możliwych do uzyskania na każdym kolokwium jest równa 10.

2. W semestrze zaplanowanych jest 12 kolokwiów, odbywających się w poniedziałki w godz. 16.15-17.00:

1 - 18.10.10 2 - 25.10.10 # - 1.11.10 - Wszystkich Świętych (nie ma kolokwium) 3 - 8.11.10 # - 15.11.10 - Święto Uniwersytetu (nie ma kolokwium) 4 - 22.11.10 5 - 29.11.10 6 - 6.12.10 7 - 13.12.10 8 - 20.12.10 9 - 3.01.11 - Powitanie Nowego Roku (kolokwium przeniesione na 6.01.11) 10 - 10.01.11 11 - 17.01.11 12 - 24.01.11 # - 31.01.11 - Przedostatni dzień zajęć

3. Oceny z zaliczenia wystawiane będą według następujących zasad. Pod uwagę brane będą wyniki 10 kolokwiów. Jeżeli student pisał więcej kolokwiów, najsłabsze oceny nie będą brane pod uwagę. Student nieobecny na kolokwium otrzymuje ocenę 0 bez względu na przyczynę nieobecności. Przypadki osób nieobecnych na więcej niż dwóch kolokwiach z przyczyn usprawiedliwionych (np. długotrwała choroba) będą rozpatrywane indywidualnie przez wykładowcę. O ocenie z zaliczenia decyduje suma punktów z 10 kolokwiów według poniższej skali:

45 - 3.0 60 - 3.5 72 - 4.0 84 - 4.5 96 - 5.0 Ponadto, osoby które uzyskają co najmniej 110 punktów ze wszystkich 12 kolokwiów zostaną

zwolnione z egzaminu z oceną bardzo dobrą.

4. Prowadzący ćwiczenia ma prawo na podstawie aktywności studenta na zajęciach podnieść mu ocenę z zaliczenia o pół stopnia, o ile student uzyskał z 10 najlepszych kolokwiów co najmniej 50 punktów (50% zasadniczej liczby punktów).

5. W przypadku, gdy liczba kolokwiów się zmniejszy (np. z powodu godzin rektorskich lub dziekańskich), pozostaje w mocy zasada odrzucania dwóch najsłabszych kolokwiów, a skala przeliczania punktów na oceny zostanie proporcjonalnie zmieniona.

6. Do egzaminu mogą przystąpić studenci, którzy wcześniej uzyskali zaliczenie ćwiczeń.

7. Reklamacje dotyczące ocen z kolokwiów należy zgłaszać osobie oceniającej kolokwia w ciągu tygodnia od otrzymania ocenionej pracy.