\documentclass[a4paper,10pt]{article}
\usepackage[T1]{fontenc}
\usepackage[polish]{babel}
\usepackage{amsfonts}
\fontencoding{T1}
\usepackage[utf8]{inputenc}
\addtolength{\textwidth}{3cm}
\addtolength{\textheight}{2cm}




\begin{document}

\newcount\nu
\def\nn {{\vskip 7.7truept \bf \the\nu .\   \global\advance\nu by 1}}
\nu=1 

{\large \bf Regulamin zaliczeń, Analiza A2 2010/11, Z. Rzeszotnik}



\nn Zasadnicza liczba punktów możliwych do uzyskania na każdym
kolokwium jest równa 10. 

\nn W semestrze zaplanowanych jest 12 kolokwiów, odbywających się  
w poniedziałki w godz. 16.15-17.00:


1 - 18.10.10

2 - 25.10.10

\# - 1.11.10 - Wszystkich Świętych (nie ma kolokwium)

3 - 8.11.10

\# - 15.11.10 - Święto Uniwersytetu (nie ma kolokwium)

4 - 22.11.10

5 - 29.11.10

6 - 6.12.10

7 - 13.12.10

8 - 20.12.10

9 - 3.01.11 - Powitanie Nowego Roku (kolokwium przeniesione na 6.01.11)

10 - 10.01.11

11 - 17.01.11

12 - 24.01.11

\# - 31.01.11 - Przedostatni dzień zajęć 


\nn Oceny z zaliczenia wystawiane będą według następujących zasad. Pod uwagę brane będą wyniki 10 kolokwiów. Jeżeli student pisał więcej
kolokwiów, najsłabsze oceny nie będą brane pod uwagę. Student nieobecny na kolokwium
otrzymuje ocenę 0 bez względu na przyczynę nieobecności. Przypadki osób nieobecnych
na więcej niż dwóch kolokwiach z przyczyn usprawiedliwionych (np. długotrwała choroba) będą rozpatrywane indywidualnie przez wykładowcę. O ocenie z zaliczenia decyduje suma punktów z 10 kolokwiów według poniższej skali:

   45 - 3.0

   60 - 3.5

   72 - 4.0

   84 - 4.5

   96 - 5.0

Ponadto, osoby które uzyskają co najmniej 110 punktów ze wszystkich 12 kolokwiów zostaną zwolnione z egzaminu z oceną bardzo dobrą.

\nn Prowadzący ćwiczenia ma prawo na podstawie aktywności studenta na zajęciach
podnieść mu ocenę z zaliczenia o pół stopnia, {\bf o ile student uzyskał z 10 najlepszych
kolokwiów co najmniej 50 punktów (50\% zasadniczej liczby punktów)}.
\nn W przypadku, gdy liczba kolokwiów się zmniejszy (np. z powodu godzin rektorskich
lub dziekańskich), pozostaje w mocy zasada odrzucania dwóch najsłabszych kolokwiów,
a skala przeliczania punktów na oceny zostanie proporcjonalnie zmieniona.

\nn Do egzaminu mogą przystąpić studenci, którzy wcześniej uzyskali zaliczenie
ćwiczeń.

\nn Reklamacje dotyczące ocen z kolokwiów należy zgłaszać osobie oceniającej
kolokwia w ciągu tygodnia od otrzymania ocenionej pracy.



\end{document}




