14 godzin temu

Laureatem IX edycji nagrody im. Kamila Duszenki za rok 2023 został Nick Salter z Uniwersytetu w Notre Dame (USA). Obronił doktorat w 2017, pracuje na pograniczu geometrycznej teorii grup i zespolonej geometrii algebraicznej. Nagroda przyznawana jest co rok w rocznicę urodzin Kamila w zakresach matematyki i hematologii.

1 miesiąc temu

Zwycięzcami jubileuszowej XX edycji Maratonu Matematycznego zostali: w Młodzikach - Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak z MdM, w juniorach - Szymon Tkocz z SP 3 Ww, w LO - Jan Pezda III LO Ww, w profesjonalistach - Tomasz Skalski z WM PWr, w amatorach - Kamil Kaźmierczak (z Poznania). Tu są wyniki.

1 tydzień temu

Do 30 V przyjmowane są zgłoszenia na wakacyjny wyjazd nauczycieli pn. Matematyczny Piryn i Złote Piaski w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Europę". Zostały 2 miejsca.

2 tygodnie temu

Do 1 VI (lub do wyczerpania miejsc) przyjmowane są zgłoszenia na  wyjazd nauczycieli Matematyczne Kujawy - szlakiem Stanisława Staszica i Mariana Rejewskiego, który odbędzie się w dniach 8-11 VI.

1 miesiąc temu

3 VI w IM UWr odbędą się XXI Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej, w kategoriach Open oraz Juniorów (po raz pierwszy).

3 dni temu

3 IV o godz. 12:45 w IM UWr odbędzie się otwarty wykład prof. Antoniego Augustynowicza (Uniwersytet Gdański) nt. "Zanim wymyślono dowody".

4 miesiące temu

3 VI (MdM Młodzicy) lub 4 VI (MdM Juniorzy, Seniorzy, OMJ i OM) odbędą się ostatnie zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych.

2 miesiące temu

4 VI (po 3 latach przerwy) rozegrane będą finały Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowane przez WM PWr. Tu jest lista finalistów.

2 miesiące temu

Do 4 VI w Świętej Katarzynie (woj. świętokrzyskie) trwa obóz naukowy XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów (poziom OM) z udziałem Marii Kulyk (SP 3 Ww) - zwyciężczyni (z maksymalnym wynikiem) tegorocznej edycji OMJ.

1 miesiąc temu

W dniach 4-17 VI w Mszanie Dolnej odbędzie się Obóz Naukowy OM z udziałem laureata III stopnia LXXIV Olimpiady Matematycznej z III LO Ww - Wojciecha Domina.

3 tygodnie temu

Do 9 VI wędrującą wystawę "Kuźnia wolności. Historia Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UWr w latach 1946–1989” można obejrzeć na Wydziale Chemii UWr (ul. Joliot-Curie 14).

5 dni temu

Do 10 VI przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers, który odbędzie się w dniach 26 VI - 7 VII. Tu jest formularz zgłoszeniowy.

5 dni temu

12 VI w godz. 11:15-15:00 odbędzie się Dzień Rylla-Nardzewskiego organizowany przez WM PWr (bud. C-16, s. 1.28). Wystąpią: Michał Morayne, Vitaly Bergelson, Tomasz Łuczak i Mateusz Kwaśnicki.

1 miesiąc temu

13 VI w IM UWr (s. 606) odbędzie się trening reprezentacji Dolnego Śląska złożonej z laureatów IX edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego KoALa, a 16 VI - mecz międzyregionalny tej reprezentacji z Wielkopolską otwarty dla publiczności (IM UWr, sala HS).

6 miesięcy temu

Do 15 VI studenci i doktoranci UWr mogą aplikować o granty w I edycji konkursu Młody Badacz 2023-2025.