2 miesiące temu

13 VI odbędą się zajęcia kółka MdM Młodzików (godz. 10-13) oraz MdM Seniorów (godz. 13-16) w Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Prądzyńskiego 39a Wrocław).

1 rok temu

Do 14 VI trwa rejestracja na VII Międzynarodową Konferencję Contemporary Mathematics Education nt. Critical thinking in mathematics: perspectives and challenges dla zainteresowanych tematem dydaktyków i nauczycieli matematyki wszystkich szczebli edukacyjnych. Konferencja odbędzie się zdalnie w dniach 28-29 VI. Opłata konferencyjna wynosi 50 euro.

1 miesiąc temu

W dniach 17-20 VI odbędą się IX Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów. W reprezentacji Polski jest Mateusz Wawrzyniak z SP Atut Ww, który w cuglach wygrał XVI Olimpiadę Matematyczną Juniorów.

1 miesiąc temu

W dniach 19-23 VI odbędzie się w Wieleniu k. Leszna XX Letni Obóz Naukowy. Weźmie w nim udział ponad 80 uczniów pracujących w grupach na 4 poziomach zaawansowania. Zajęcia prowadzą studenci i pracownicy IM UWr.

2 tygodnie temu

Do 22 VI na UWr trwa rekrutacja do Kolegium Doktorskiego Matematyki (na PWr jest już zakończona). Na UWr egzamin w trybie hybrydowym odbędzie się 24 VI, a na PWr w dniach 24 VI-12 VII odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Uczelnie przygotowały po 7-8 miejsc na kierunku matematyka.

2 tygodnie temu

VI międzynarodowa konferencja Creative Mathematical Sciences Communication, która była zaplanowana w dniach 2-6 VII w Poznaniu, została odwołana.

2 tygodnie temu

Do 7 VII na PWr i 8 VII na UWr trwa rekrutacja na studia. Na kierunku matematyka obie uczelnie przygotowały po 200 miejsc na studiach I stopnia.

2 miesiące temu

W dniach 9-23 VII odbędzie się XVIII Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna organizowana w Windawie/Ventspils (Łotwa) w formie rozproszonej. W reprezentacji Polski jest Bartosz Chomiński z XIV LO Ww.

1 rok temu

XIV Międzynarodowy Kongres Edukacji Matematycznej (International Congres of Mathematics Education) odbędzie się w trybie hybrydowym w Szanghaju w dniach 11-18 VII.

1 miesiąc temu

W dniach 14-24 VII w Petersburgu odbędzie się zdalnie LXII Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna. W reprezentacji Polski znaleźli się Antoni Buraczewski z III LO Wrocław i Łukasz Orski z ALO PWr.

3 miesiące temu

Zapraszamy do oglądania kanału na Twitchu, w którym w każdy wtorek w godz. 17-18 i 18:30-19:30 Adam Dzedzej (UG) rozwiązuje zadania z rozmaitych konkursów matematycznych. Nagrania prowadzone są w języku angielskim, wstęp jest bezpłatny.

9 miesięcy temu

Do 31 VII w galerii Łącznik (WM UWr) prezentowana jest wystawa "Geometria wirusów" dotycząca geometrycznych zagadnień wirusologii. Została przygotowana przez Motiejusa Valiunasa (IM UWr). Zdalny odczyt popularnonaukowy autora na temat wystawy jest dostępny tutaj: wersja dla młodszych, wersja bardziej zaawansowana.

6 miesięcy temu

W dniach 27-29 VIII odbędzie się zdalna Szkoła Matematyki Poglądowej o numerze LXI+2 epsilon nt. "Ograniczenia".
 

5 miesięcy temu

Do 30 IX można składać wnioski do IV edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej organizowanego przez BNY Mellon Poland.

2 miesiące temu

Do 30 IX można przesyłać prace studenckie do III edycji konkursu PTM im. Witolda Wilkosza na najlepszą pracę popularyzującą matematykę. Konkurs organizowany jest przez oddział krakowski PTM.