1 tydzień temu

Na wydziale Matematyki i Informatyki UWr uruchomiono rekrutację dla uczniów z Ukrainy (absolwentów szkół średnich, nie muszą mieć zdanej matury), którzy opuścili kraj po 24 II. Kandydatów obowiązuje egzamin wstępny w języku polskim. Studia są bezpłatne co najmniej do VI 2023. Szczegółowe informacje po polsku i ukraińsku są tutaj.

1 tydzień temu

Do 25 V przyjmowane są zgłoszenia do jubileuszowych XX Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, które będą rozegrane we Wrocławiu 4 VI. Tu jest formularz zgłoszeniowy dla zawodników i ich nauczycieli.

2 miesiące temu

Przez 12 środowych wieczorów o godz. 18 eksperci (w zdalnych wykładach na platformie Teams) bez zbędnych uproszczeń (ale przystępnie) opowiedzą o kryzysie klimatycznym. W programie 25 V Jacek Schindler – „Katastrofa klimatyczna i wojna klimatyczna. Co to znaczy społeczeństwo odporne”.

2 tygodnie temu

26 V od godz. 18 na na platformie YT odbędzie się kolejny Maraton Wykładowy z "Deltą". W programie jest sześć miniprelekcji o muzyce z perspektywy matematyki, fizyki i astronomii. Będzie to prawdziwa uczta i dla intelektu, i dla ucha!

2 tygodnie temu

Informatycy z UWr wygrali wiosenny CodinGame Spring Challenge (było to ich V kolejne zwycięstwo). Wzięło w nim udział 7695 programistów z 303 uczelni. Indywidualnie najwyżej (na VI m.) uplasował się Marcin Martowicz (II UWr, absolwent III LO Wrocław). 26 V w II UWr odbędzie się konferencja poświęcona używanym w tych zawodach technikom i algorytmom.

2 miesiące temu

Do 27 V przyjmowane są zgłoszenia szkół do XIX edycji Maratonu Matematycznego. Eliminacje odbędą się w szkołach 31 V, a finał w IM UWr - 11 VI. Formularze zgłoszeniowe są tutaj: szkoły, dorośli.

1 miesiąc temu

28 V w IM UWr odbędą się spotkania międzyszkolnych kółek matematycznych: Olimpijskich (juniorów i licealistów). oraz Matematyki dla Myślących (juniorów i licealistów). MdM Młodzików jedzie tego dnia na wycieczkę naukową.

1 miesiąc temu

28 V odbędą się finały XX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii Juniorów, a 4 VI - Młodzików. W kategorii liceów zwyciężyło III LO Wrocław.

1 miesiąc temu

W dniach 29 V - 11 VI odbędzie się w Mszanie Dolnej obóz naukowy LXXIII Olimpiady Matematyczne, z udziałem Antoniego Buraczewskiego z III LO Wrocław - zwycięzcy tegorocznej edycji.

6 dni temu

Do 30 V przyjmowane są zgłoszenia (mejlem na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd nauczycieli Matematyczna Szwajcaria Saksońska i Spreewald. Wyjazd odbędzie się w pierwszy weekend wakacji 25-26 VI.

2 miesiące temu

4 VI w IM UWr o godz. 12:45 w sali HS w ramach ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie się wykład Michała Szurka (WMIM UW) pt. "Geometria n-wymiarowa".

2 miesiące temu

Do 11 VI w galerii "Pod Hugonem" IM Wr można zwiedzać wystawę prac finalistów IIIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

2 tygodnie temu

W dniach 19-23 VI w Starej Łomnicy odbędzie się XXI Letni Obóz Naukowy. Weźmie w nim udział 95 uczestników (tu jest lista).

1 tydzień temu

Do wyczerpania miejsc przyjmowane są zgłoszenia na LXV Szkołę Matematyki Poglądowej nt. "Uogólnienia", która odbędzie się w dniach 26-29 VIII w Siedlcach. Szkoły te odbywają się już od 35 lat.

8 miesięcy temu

Agata Hoffmann - emerytowany metodyk matematyki z IM UWr - potrzebuje intensywnej i drogiej rehabilitacji po ciężkiej chorobie, by choć częściowo powrócić do sprawności. Przekazując darowiznę, można ją w tym wesprzeć.