2 lata temu

W rekrutacji zimowej na studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim na stopniu licencjackim przyjęto 101 osób. Najsłabszy przyjęty kandydat uzyskał 135 punktów rekrutacyjnych.

2 lata temu

XVIII Dolnośląskie Mecze Matematyczne w kategorii gimnazjów wygrało GA PWr. Półfinały w pozostałych kategoriach zaczną się 20 II. Tu jest podział na grupy.

1 rok temu

W dniach 15-18 II odbywa się w Woli Duckiej pod Warszawą LIX Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyka i komputery".

1 rok temu

18 II rozpocznie się internetowa rejestracja szkół do V edycji międzynarodowego konkursu matematycznego Naboj. To konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Przez 120 minut 4-osobowe drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Potem tworzone są rankingi regionalne, krajowe i międzynarodowe. Zawody we Wrocławiu odbędą się 22 III. Kibice są mile widziani!

1 rok temu

19 II odbędzie się V edycja konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. Lista zgłoszonych szkół jest tutaj. W zawodach startować mogą wszystkie typy szkół. Klasyfikacja prowadzona jest odrębnie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Spośród laureatów wyłoniona będzie reprezentacja Dolnego Śląska na mecz sparingowy z Wielkopolską, który odbędzie się w maju we Wrocławiu.

1 miesiąc temu

Do 22 II przedłużono termin zgłoszeń na 30-godzinny kurs Programowania dla nauczycieli klas I-III SP. Zajęcia rozpoczną się 9 III i zajmą 5 sobót w godz. 9-14:30.

2 lata temu

23 II rozegrane bedą zawody okręgowe XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Lista uczestników tego etapu jest tutaj. Finał krajowy bedzie rozgrany jest we Wrocławiu 13 IV. Etap międzynarodowy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Korei Południowej.

2 lata temu

23 II odbędzie się seminarium przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów (sala WS), nt. "Niezmienniki". Zajęcia poprowadzi Jarosław Wróblewski.

1 rok temu

23 II odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr - Matematyki dla Myślących MŁODZIKÓW (sala 601) i JUNIORÓW (sala WS). 2 III odbędzie się kółko olimpijskie JUNIORÓW (sala 601). Harmonogram spotkań do końca semestru jest tutaj.

2 miesiące temu

W dniach 25 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim odbędzie się XXIX Zimowa Szkoła Matematyki. Równolegle odbędzie się Matematyczny obóz 7. klas uniwersyteckich. Program zajęć jest tutaj.

2 lata temu

Do 27 II można zgłaszać się do VII edycji internetowego konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo pod patronatem FMW. Konkurs odbędzie się 7 III. Zapraszamy do zapoznania się z grami konkursowymi.

1 rok temu

Do 1 III przyjmowane są zgłoszenia do III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach). Eliminacje szkolne odbędą się 5 III, a finał 24 III.

1 rok temu

2 III w godz. 9:00-14:30 w IM UWr (sala 602) odbędą się zajęcia kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzone przez dr Elżbietę Kalinowską.

2 lata temu

2 III w sali 711 IM UWr odbędą się pierwsze w semestrze letnim zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki, mistrza Polski w shogi w roku 2016 - Wojciecha Jedynaka.

2 lata temu

Do 8 III należy dostarczyć do IM UWr prace eliminacyjne X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Lista zgłoszonych zawodników jest tutaj.