1 miesiąc temu

W VI edycji międzynarodowej Irańskiej Olimpiady Geometrycznej w kategorii Intermediate (kl. 1 i 2 LO) brązowe medale zdobyli Antoni Buraczewski z III LO z Wrocławia i Jakub Rudzik z LA PWr. Wyniki (czterech najlepszych zawodników z każdego kraju) oraz zadania są tutaj.

6 miesięcy temu

Do 22 X przyjmowane są zgłoszenia do XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Etap szkolny będzie rozegrany w zgłoszonych szkołach średnich 24 X.

2 lata temu

24 X odbędzie się VIII edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo (prowadzoną przez absolwenta IM UWr Przemysława Ponikowskiego) pod patronatem FMW. Tu są dostępne gry konkursowe z poprzednich lat.

5 dni temu

Do 25 X przyjmowane są zgłoszenia na wyjazd nauczycieli Matematyczny Toruń - śladami Kopernika, który odbędzie się w dniach 9-11 XI. W planie jest wizyta w planetarium, centrum nauki Młyn Wiedzy oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK.

2 lata temu

25-27 X odbędzie się w Sielpi XII Konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Elementarne, ale niebanalne". Wykłady i warsztaty poprowadzą tam m. in. Andrzej Dąbrowski i Małgorzata Mikołajczyk z IM UWr.

7 miesięcy temu

26 X w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia Matematyki dla Myślących na poziomie LO (sala B) oraz kółka olimpijskego juniorów (sala 605). Kółko olimpijskie seniorów spotka się ponownie 9 XI.

2 lata temu

W dniach 26-30 X odbędzie się w Bardzie Śląskim IV Uniwersytecki Obóz Olimpijski organizowany przez IM UWr i FMW. Szczegółowe informacje są tutaj, a formularz zgłoszeniowy - tutaj.

2 lata temu

W dniach 28-31 X odbędzie się "Akademicki znicz pamięci", czyli porządkowanie grobów wrocławskich uczonych. Kontakt w celu pobrania zniczy: urszula.rozpara@uwr.edu.pl.

6 miesięcy temu

30 X mija termin wysyłania do komitetów okręgowych  rozwiązań drugiej serii zadań eliminacyjnych LXXI Olimpiady Matematycznej. Rozwiązania zadań z trzeciej serii należy wysłać do 2 XII.

5 miesięcy temu

Do 31 X przyjmowane są zapisy do XIX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W dniach 15-17 XI odbędzie się wyjazd szkoleniowy nauczycieli do Lewina Kłodzkiego.

3 lata temu

Do 31 X można składać prace do IV edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca otrzyma statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i nagrodę 20 tys. zł.

2 tygodnie temu

W październiku na Wrocławskim Portalu Matematycznym ruszyły kolejne edycje Lig Zadaniowych. Najstarsze Ligi działają już 13 lat. Adresowane są do uczniów wszystkich typów szkół oraz dorosłych miłośników matematyki.

3 lata temu

W tym roku XV edycja konkursu matematycznego KOMA nie odbędzie się. Jest to konsekwencją zmiany koncepcji popularyzacji nauki w IM UWr.

6 miesięcy temu

9 XI w sali 711 IM UWr odbędą się kolejne zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez Dawida Paradowskiego - absolwenta V LO Wrocław.

1 miesiąc temu

Do 15 XI w Collegium Maius na UJ w Krakowie czynna jest wystawa maszyn liczączych prof. Macieja Sysły (II UWr) Machinae Calculatoriae. Prezentowane urządzenia podzielono na kilka typów: abaki, kostki Napiera, suwaki logarytmiczne, sumatory mechaniczne i arytmometry.