1 tydzień temu

W ogólnopolskim rankingu szkół średnich czołowe miejsca zajęły po raz kolejny wrocławskie licea nr III i XIV.

2 lata temu

Drużyna II UWr w składzie Anadi AgrawalJarosław Kwiecień (absolwenci XIV LO Wrocław) i Michał Górniak (absolwent I LO Legnica) zajęła III m. (na 63) w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Pradze i awansowała do finałów Mistrzostw Świata ACM International Collegiate Programming Contest w czerwcu 2020 w Moskwie.

1 miesiąc temu

22 I odbędzie się III seria eliminacyjna rozgrywek XIX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych

1 miesiąc temu

24 I będą rozegrane eliminacje szkolne do XV edycji Wrocławskiego Konkursu Matematycznego dla SP. 

1 rok temu

W dniach 24-27 I odbędą się otwarte międzynarodowe internetowe zawody II Olimpiady Lingwistycznej Online (rozgrywane w językach: angielskim, rosyjskim albo ukraińskim). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, zwłaszcza uczestników etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

logo_nmnm
3 lata temu

Do 25 I przyjmowane są zgłoszenia na studia NMNM prowadzone przez IM PAN.

2 miesiące temu

25 I w IM UWr odbędą się zajęcia wszystkich Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: olimpijskich juniorów (s. 606) i seniorów (s. 607) oraz MdM młodzików (s. 605), juniorów (s. A) i seniorów (s. B).

1 miesiąc temu

Do 31 I trwa rekrutacja zimowa na studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Na pierwszym roku trzyletnich studiów licencjackich przygotowano 100 miejsc. Wyniki będą znane 7 II.

9 miesięcy temu

W dniach 7-8 II w IM UWr odbędzie się etap okręgowy LXXI Olimpiady Matematycznej.

2 lata temu

10 II otworzone będą zapisy do VI edycji międzynarodowego konkursu Naboj. Zawody odbędą się 13 III..

1 tydzień temu

W dniach 10-16 II odbędzie się wyjazd seminaryjny nauczycieli Matematyczny Petersburg. W programie jest m.in. wizyta w Ermitażu, na krążowniku Aurora, obserwatorium astronomicznym w Pułkowie oraz u Leonarda Eulera.

2 miesiące temu

20-24 II w Woli Duckiej pod Warszawą odbędzie się LXI Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyczne zmiany". 

12 godzin temu

24 II w ramach Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej w auli IX LO we Wrocławiu o godz. 16 wykład nt. "Czy sztuczna inteligencja zastąpi ludzką świadomość" wygłosi prof. Andrzej Kisielewicz (IM UWr). Po wykładzie przewidziano dyskusję do godz. 18.

9 miesięcy temu

29 II będzie rozegrany etap okręgowy XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Lista półfinalistów jest opublikowana tutaj.

6 miesięcy temu

W dniach 29 II - 1 III odbędzie się finał III Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.