3 miesiące temu

Zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędą się w następujących terminach: 25 XI - Matematyka dla Myślących poziom SP i GM oraz klub shogi,  27 XI - kółko olimpijskie poziom GM, 28 XI - kółko olimpijskie poziom LO, 2 XII - kółko lingwistyki matematycznej.

9 miesięcy temu

25 XI w IM UWr odbędzie się kolejne spotkanie III edycji kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki (godz. 9-15, sala 601) prowadzonego przez dr Elżbietę Kalinowską.

1 rok temu

25 XI w Serze (budynek C-13 PWr) rozegrana będzie III edycja Matematycznych pojedynków - otwartego turnieju organizowanego przez Koło Naukowe Matematyki PWr.

1 tydzień temu

27 XI o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr na posiedzeniu seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie się symulacja wykładu eliminacyjnego konkursu KOMA dla nauczycieli licealnych prowadzona przez Małgorzatę Mikołajczyk.

1 rok temu

Zapisy szkół do IIIX edycji konkursu matematycznego KOMA przyjmowane są w kategorii LO do 27 XI. Eliminacje szkolne odbędą się w GM 27 XI, a w LO 4 XII. Finały zaplanowano na: 2 XII w SP, 9 XII w GM i 16 XII w LO. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych szkół - tutaj.

1 rok temu

29 XI zostanie rozegrana I seria eliminacyjna XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Podział na grupy jest tutaj, Zadania do szkół nieobecnych na seminarium wyjazdowym zostaną wysłane pocztą.

5 dni temu

30 XI na PWr odbędzie się XIV konferencja dla dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych Przedmioty ścisłe w szkole i na studiach.

1 rok temu

Do 5 XII przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych do XII edycji konkursu lingwistyki matematycznej Wieża Babel. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj. W konkursie mogą startować uczniowie klas 4-7. Eliminacje odbędą się 7 XII.

3 tygodnie temu

W dniach 26-30 I odbędzie się w Woli Duckiej LVII Szkoła Matematyki Poglądowej nt. Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Adresowana jest do doktorantów i młodych pracowników naukowych, nauczycieli oraz popularyzatorów matematyki.

1 miesiąc temu

Do końca stycznia 2018 w galerii "pod Hugonem" w IM UWr można oglądać wystawę "Ażury i plecionki" modeli Piotra Pawlikowskiego - absolwenta IM UWr, nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, najbardziej znanego polskiego modelarza matematycznego.

9 miesięcy temu

Do 30 IV można nadsyłać prace na XL Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowany przez miesięcznik "Delta". Adresatami konkursu są licealiści oraz gimnazjaliści (w tym klasy VII SP).

5 miesięcy temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę w wysokości 3000 euro otrzymał za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

1 dzień temu

Z okazji jubileuszowej XX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nagrodę rektora UWr otrzymała Małgorzata Mikołajczyk - dotychczasowa koordynator Festiwalu na Wydziale Matematyki i Informatyki.

1 dzień temu

Nagrodę "Najlepszy dyplom roku 2017" przyznawaną przez marszałka województwa dolnośląskiego za wyróżniającą się pracę magisterską oraz 5 tys zł otrzymała Agnieszka Hejna - doktorantka IM UWr, absolwentka XIV LO we Wrocławiu.

3 tygodnie temu

W dniach 17-19 XI w Kowarach-Wojkowie odbędzie się posiedzenie wyjazdowe seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność. W programie są m. in. warsztaty zadaniowe i modelarskie, eksperymenty matematyczne, konwersatorium metodyczne, pokazy filmów, wykład komowy i symulacja meczu matematycznego.