1 tydzień temu

VII edycję Matematycznych Pojedynków organizowanych przez Koło Naukowe Matematyki PWr wygrali: w kategorii uczniów - Szymon Bar z II LO Kędzierzyn-Koźle, w kategorii dorosłych - Grzegorz Adamski z UAM w Poznaniu.

1 tydzień temu

Doroczne stypendia doktoranckie im. Hugona Steinhausa przyznawane przez Wrocławskie Centrum Akademickie otrzymali w tym roku Szymon Cygan z IM IWr (absolwent VII LO Wrocław) oraz Wojciech Janczewski (absolwent I LO Legnica) i Karol Pokorski (absolwent III LO Gdynia) - obaj z II UWr.

1 miesiąc temu

Drużyna z SP 10 Wrocław w składzie: Łukasz Ganczarek, Maximilian Ogorzelski, Filip Szlązak, Maksymilian Troska zajęła 38 m. na świecie (na 1085 startujących) i VI m. w Polsce (na 336 startujących) w III edycji konkursu matematyczno-fizycznego Naboj junior.

2 miesiące temu

27 XI odędą się kolejne zajęcia kółek: OMJ i MdM (młodzików, juniorów, LO), a 4 XII spotkanie kółka OM.

3 tygodnie temu

Studenci informatyki UWr zapraszają maturzystów na bezpłatny kurs przygotowawczy do rozszerzonej matury z informatyki. Zajęcia odbywają w Instytucie Informatyki UWr (ul. Joliot-Curie 15) w soboty w godz. 10:00-13:00. Można do nich dołączyć w dowolnym momencie.

1 miesiąc temu

W dniach 29-30 XI będą rozegrane eliminacje szkolne do XVI edycji konkursu matematycznego KOMA. Wezmie w nich udział ponad 70 szkół (tu jest lista).

4 miesiące temu

Do 30 XI należy wysłać rozwiązania III serii zadań eliminacyjnych z LXXIII Olimpiady Matematycznej.

1 dzień temu

W dniach 2-5 XII w Hali Stulecia odbędą się XXIX Wrocławskie Targi Dobrych Książek. 2 XII o godz. 13:20 odbędzie się prelekcja o grach planszowych, które powstały w oparciu o książki.

1 tydzień temu

Od 3 XII w weekendy w godz. 17-21 w Ogrodzie Botanicznym UWr prezentowany będzie spektakl świetlny (m.in. iluminacje roślin, lasery przestrzenne, mappingi liniowe w tym na kościele św. Krzyża i miniaturach zabytków Polski i świata).

7 miesięcy temu

9 XII w godz. 18-20:30 odbędzie się kolejny zdalny (ale emitowany na żywo na kanale YT) Maraton Wykładowy z "Deltą". Znani popularyzatorzy nauki wygłoszą 20-minutowe (ale bardzo ciekawe i trzymające w napięciu poznawczym) wykłady. Tu jest program wykładów.

1 rok temu

16 i 17 XII odbędzie się I kolejka eliminacyjna XX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych.

2 miesiące temu

20 XII odbędzie się II etap V edycji V Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez IM UJ.

2 miesiące temu

Ruszyła kolejna edycja Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają już od 15 lat. W tym roku przygotowano trzy nowe ligi: olimpijskie (OM i OMJ) oraz z dydaktyki matematyki (dla studentów i nauczycieli). Zapraszamy do udziału.

1 miesiąc temu

W  galerii "Pod Hugonem" w IM Wr można zwiedzać wystawę prac finalistów XII edycji (2021) Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

2 miesiące temu

Agata Hoffmann - emerytowany metodyk matematyki z IM UWr - potrzebuje intensywnej, długiej i drogiej rehabilitacji po ciężkiej chorobie, by choć częściowo powrócić do sprawności. Przekazując darowiznę, można ją w tym wesprzeć.