Matematyczny Kirgistan i Kazachstan

terminarz

  • zgłoszenia do wyczerpania miejsc za pomocą formularza online
  • wpłaty: do 20 XII - 500 zł (bezzwrotne)
                do 30 I - 2000 zł (bilety lotnicze)
                do 30 III - 2000 zł
                do 30 V - 1500 zł
  • wyjazd: 14-25 VIII 2019

koszt

6000 zł

Obejmuje opłaty lotniskowe, przeloty samolotem w obie strony (w cenie jest bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), transport autokarem i samochodami terenowymi w górach, opiekę pilota i tłumacza, lokalnego przewodnika, ubezpieczenia: NNW (4000 euro), KL (30000 euro) bagaż (400 euro), opłaty miejscowe i drogowe, noclegi ze śniadaniami, obiadokolacje, bilety wstępu. Noclegi w hotelach klasy turystycznej, pensjonatach, kwaterach prywatnych (pokoje 2-osobowe) i jeden w jurtach (4-osobowe). Przejazd autobusem z Warszawy do Wrocławia.

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Szlak 65, 31-153 Kraków
tel. 12 444 72 25, kom. 506 965 755
e-mail: biuro@czajkapodroze.pl
www.czajkapodroze.pl
www.czajka.travel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

pilot

?

należy zabrać

  • paszport (ważny 6 miesięcy od daty powrotu) i jego ksero
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie
  • walizkę o łącznych wymiarach do 158 cm i wadze do 23 kg
  • bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i wadze do 10 kg
  • ciepłą kurtkę na nocleg w górach
  • strój kąpielowy, ręcznik basenowy (szybkoschnący)
  • nakrycie głowy (przeciwsłoneczne)
  • krem z filtrem, okulary słoneczne
  • latarkę lub czołówkę

wizy

Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym ani w Kazachstanie, ani w Kirgistanie.

dodatkowe opłaty

  • przejazd pociagiem do Warszawy
  • rejs statkiem (ok. 10 USD)

ramowy program

14 VIII środa
10:45 - zbiórka na dworcu Wrocław Główny (hol pod zegarem)
11:11 - wyjazd do Warszawy (pociąg)
16:30 - przyjazd na Okęcie
17:00 - odprawa bagażowa
18:55 - wylot do Stambułu
22:25 - przylot do Stambułu
00:40 - wylot do Biszkeku

15 VIII czwartek
00:40 - wylot do Biszkeku
8:45 przylot do Biszkeku - stolicy Kirgistanu (zwanego Szwajcarią Azji Centralnej)
śniadanie w hotelu
zwiedzanie (Stare Miasto, Plac Zwycięstwa, Park Dębowy, Plac Centralny Ala-Too, Filharmonia)
Park Narodowy Ala Archa w górach Tien Szan
obiadokolacja i nocleg w Biszkeku

16 VIII piątek
śniadanie
wieża Burana (minaret z XI w) i skansen Balbans
jezioro Issyk Kul (drugie jezioro górskie świata nazywane Perłą Azji Centralnej, właściwości lecznicze słonej wody)
obiadokolacja i nocleg w hotelu nad jeziorem

17.VIII sobota
śniadanie
petroglify nasklalne wyryte przez lokalnych szamanów
wąwoz Grigorievskoye
meczet Dungan (w stylu chińskim, przy budowie nie użyto ani jednego gwoździa)
Karakol (czwarte miasto kraju)
obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w Karakol

18 VIII niedziela
śniadanie
wąwóz Jeti Oguz (tzw. wąwóz Siedmiu Byków), czerwone skały, m. in. forma skalna „Złamane serce”
Bokonbaeva - spotkanie z nomadem - łowcą polującym z pomocą orła
Kochkor - prezentacja techniki tkania filcowych dywanów.
obiadokolacja i nocleg w kwaterach prywatnych w Kochkor.

19 VIII poniedziałek
śniadanie
karawanseraj Tash Rabat - kamienna twierdza z XIV w. na Jedwabnym Szlaku w sercu gór Tien Szan (3200 m. n.p.m.)
Naryn - miasto nad rzeką o tej samej nazwie (2500 m.n.p.m,)
obiadokolacja i nocleg w Naryn

20 VIII wtorek
Son Kul - drugie największe jezioro w Kirgistanie
obiadokolacja i nocleg w jurtach nad jeziorem

21 VIII środa
śniadanie
spotkanie z koczownikami zamieszkującymi okolice jeziora
przełęcz Tue Ashuu (wys. > 3000 m)
obiadokolacja i nockeg w Biszkeku

22 VIII czwartek
śniadanie
przejazd do Ałmaty – największego miasta i dawnej stolicy Kazachstanu
zwiedzanie (Zielony Bazar, Park Panfiłov z katedrą Zenkov.(najpiękniejsza drewniana budowla na świecie), pomniki
wąwóz Medeo
wzgórze Kok-Tobe z jedną z najwyższych wież telewizyjnych, panorama miasta
przejazd linią kolejową Ałmaty ze szczytu góry do centrum
obiadokolacja, nocleg w Ałmacie

23 VIII piątek
śniadanie
kanion Charyn (Czaryński) - pomnik przyrody sprzed 12 mln lat
labirynt „Doliny Zamków”
obiadokolacja i nocleg w Ałmaty

24 VIII sobota
śniadanie
wąwóz Big Almaty z najpiękniejszym jeziorem Kazachstanu
widowisko z przeszkolonymi jastrzębiem
pożegnalna obiadokolacja, wieczorny spacer i przejazd po mieście
nocleg w Ałmaty

25 VIII niedziela
7:00 - śniadanie
8:00 - odprawa bagażowa
10:00 - wylot do Stambułu
13:15 - przylot do Stambułu
16:35 - wylot do Warszawy
18:00 - przylot do Warszawy
21:00 - wyjazd do Wrocławia (autobus)
2:00 - przyjazd do Wrocławia (pl.Grunwaldzki)

 

uczestnicy

l.p. imię nazwisko szkoła dojazd paszp
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
Małgorzata
Justyna
Ryszard
Renata
Heronim
Jadwiga
Antoni
Irena
Henryka
Iwona
Sebastian
Elżbieta
Marek
Janusz
Teresa
Genowefa
Karol
Elżbieta
Waldemar
Katarzyna
Andrzej
Małgorzata
Sylwia
Irena
Kinga
Anna
Radosław
Rozita
Magdalena
Justyna
Joanna
Bogusława
Roman
Danuta
Barbara
Józef
Leszek
Maria
Iwona
Aleksandra
Irena
Cezary
Beata
Małgorzata
Ewa
Grażyna
Renata
Marta
Jolanta
Bury
Kołodziej-Drzazga
Drzazga
Godlewska
Hasiak

Proniewicz-Hasiak
Heger
Jarząbek
Kaczkowska
Kistowska
Kistowski
Jonko
Kusztal
Kuś
Polak-Kuś
Laszkiewicz
Łąk
Mielko
Jóźwiak
Mazurowska
Mikołajczyk
Mikołajczyk
Mrowiec-Paśko
Nowicka
Osajda
Otfinowska
Otfinowski
Pogorzelska
Polesiuk
Prymas
Radomska
Rozmysłowicz
Rozmysłowicz
Serafinowicz
Sieczka
Sieczka
Solarek
Solarek
Sosnowski
Witkowska
Sroczyńska
Sroczyński
Szczerba
Szmal
Terka
Wasilewska
Wester
Wierzbicka
Żaba
SP 74 Wrocław
SP 3 Lubin
SP 3 Lubin
SP 17 Wałbrzych
SP Tęcza Zgorzelec
SP Tęcza Zgorzelec
SP 10 Wrocław
SP 1 Sciechnice
SP 7 Lubin
CK Nauka Piła
CK Nauka Piła
SP 1 Siechnice
SP 10 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
GM Strzelin
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
GM 27 Wrocław
SP Józefosław
oSdM
IM UWr
SP 50 Wrocław+500
SP Siechnice
SP 63 Wrocław
SP 3 Trzebnica
SP 3 Trzebnica
SP 17 Wałbrzych
LO 2 Wałbrzych
SP Józefosław
SP 75 Wrocław
SP 2 Kamienna G.
SP Lubawka
SP 6 Wrocław
ZS Dobrzeń Wlk.
ZS Dobrzeń Wlk.
ZSP Energetyk Wch
ZSP Energetyk Wch
Ładza
Ładza
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP Miękinia
SP 74 Wrocław
ZSO Carolinum Nysa
LO 1 Wrocław
LO 2 Dzierżoniów
SP 3 Trzebnica
LO 3 Wałbrzych
Wwa
Wwa
Wwa

Wwa
Wwa
Wwa
Wwa/wł
Wwa


Wwa
Wwa
Wwa
Wwa
Wwa/wł
Wwa
Wwa
Wwa

Wwa
Wwa
Wwa
Wwa/wł
Wwa



Wwa

Wwa


Wwa
wł/Wwa
wł/Wwa


wł/Wwa
wł/Wwa
Wwa
Wwa
Wwa
Wwa


Wwa

Wwa
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
wolne miejsca  brak