Matematyczna Dalmacja

terminarz

  • zgłoszenia do 1 VII 2020 za pomocą formularza online
  • wpłaty do 15 VII 2020
  • wyjazd: 13-25 VIII 2020

koszt

1980 zł
Obejmuje przejazdy autokarem sypialnym, noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami, ubezpieczenie, opiekę pilota, opłaty miejscowe i drogowe. Nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Wytwórnia Wypraw
ul. Środkowa 1/33, 03-430 Warszawa
tel. 12 444 72 25, kom. 506 965 755

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

pilot

???

należy zabrać

  • paszport (ważny 3 miesięce od daty powrotu) i jego ksero
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie do wędrówek, sandały, klapki lub buty do wody i na plażę
  • strój kąpielowy, ręcznik basenowy (szybkoschnący)
  • nakrycie głowy (przeciwsłoneczne)
  • chusty dla pań i długie spodnie dla panów (wejścia do meczetów)
  • krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne
  • ew. latarkę lub czołówkę

dodatkowe opłaty

  • bilety wstępu (w trakcie kalkulacji)

ramowy program

13 VIII czwartek
16:45 - zbiórka przy ul. Petrusewicza (obok Aquaparku)
17:00 - wyjazd

14 VIII piątek
11:00 - Sarajewo - bazary, karawanseraje i meczety, most łaciński i miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda
Kovaci - panorama miasta
nocleg w Sarajewie

15 VIII sobota
Mostar - kamienny stary most łączący brzeg katolicki i muzułmański
Carsija - stare miasto nad wodami Neretwy i Radobolji, meczety - Koskin Mehmed-Paszy i Karadoz-Bega
Blagaj - klasztor derwiszów, podziemna rzeka
nocleg w Neum

16 VIII niedziela
Split - stare miasto - antyczny pałac Dioklecjana, perystyl - pałacowy dziedziniec, westybul, cesarskie apartamenty, mauzoleum Dioklecjana, do którego wstępu broni starożytny sfinks, dzwonnica z widokiem na miasto, świątynia Jowisza, wysadzany palmami nadmorski bulwar
Solin - najstarsza część Splitu, w starożytności znana z wydobycia soli, rzymskie łaźnie, akwedukt, amfiteatr
Trogir - stare miasto na wyspie, katedra św. Laurencjusza, pałac Cipiko, loggia miejska, fort Kamerlengo
nocleg w Neum

17 VIII poniedziałek
Neum - plażowanie
Kravice - amfiteatralne wodospady w zakolu Neretwy
Pocitelj - meczety, łaźnie, Konak Gavrana Kapetanovicia z haremem
Stolac- średniowieczne stećki
nocleg w Neum

18 VIII wtorek
Dubrownik - fortyfikacje - baszta Minceta, forty - św. Jana, Bokar, Revelin, Lovrijenac, pałace - rektorów i sponza, fontanny Onufrego, kolumna Orlanda, kościół św. Zbawiciela, kompleks klasztorny franciszkanów, winiarnie i plaże półwyspu Peljesac
Ston - pnąca się twierdza
nocleg w Neum

19 VIII środa
Neum - plażowanie
wyspa Korcula - dom Marco Polo z wieżą (panorama wysp dalmatyńskich)
Lumbarda - domy patrycjuszy i plaże
nocleg w Neum

20 VIII czwartek
w
yprawa w góry Biokovo - Sveti Juraj,
Makarska - katedra św. marka z ołtarzami - srebrnym barokowym i marmurowym, weneckim, plaże
nocleg w Neum

21 VIII piątek
wyspa Mljet - jeziora z wodą morską i wyspa na wyspie z klasztorem benedyktynów i kościołem św. Marii, klify i zatoki z plażami, gąbki, korale i ławice kolorowych ryb
nocleg w Neum

22 VIII sobota
Szybenik - średniowieczna, kamienna katedra św. Jakuba,
Archipelag Kornati - rejs wśród raf i skalistych wysp
Zadar - pałace, baszty i bastiony
nocleg w regionie Jezior Plitwickich

23 VIII niedziela
jeziora Plitwickie - tarasowy układ, połączone wodospadami z kaskadami mchów, kaniony i jaskinie, zwodzone mosty, kolejka, kolejki i stateku
Rijeka - nadmorski bulwar
nocleg w regionie Rijeki

24 VIII poniedziałek
przejazd na wyspę Krk
Omisajl - średniowieczna zabudowa i widok na zatokę Kvarner, położony na klifie Vrbnik i winiarskie tradycje regionu
miasto Krk – stare miasto, katedra i pozostałości rzymskich murów obronnych
17:00 - wyjazd do Wrocławia

25 VIII wtorek
7:00 przyjazd do Wrocławia

 

uczestnicy

l.p. imię nazwisko szkoła pokój
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
Małgorzata
Magdalena
Małgorzata
Elżbieta
Jolanta
Katarzyna
Janusz
Teresa
Andrzej
Małgorzata
Ewa
Irena
Ewa
Gabriela
Magdalena
Urszula
Joanna
Danuta
Maria
Leszek
Beata
Małgorzata
Ewa
Andrzej
Anna
Renata
Bury
Falkowska
Kołaczkowska
Wróbel
Kowalczuk
Kowalczuk
Kuś
Polak-Kuś
Mikołajczyk
Mikołajczyk
Nowak
Nowicka
Pater
Pendyk
Polesiuk
Pruszyńska-Mincer
Radomska
Serafinowicz
Solarek
Solarek
Szczerba
Szmal
Terka
Walendzik
Walendzik
Wester
SP 74 Wrocław
SP Radwanice
IM UWr
IM UWr
SP 118 Wrocław
SP 118 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
Osdm
IM UWr
SP Zbrudzewo
SP Siechnice
SP 86 Ww
LO 10 Wrocław
LO 2 Wałbrzych
Gimn. 2 Ww
SP 75 Wrocław
SP 6 Wrocław
ZSP Energetyk Wch
ZSP Energetyk Wch
SP Miękinia
SP 74 Wrocław
LO Carolinum Nysa
ZSP Energetyk Wch
LO 1 Wałbrzych
LO 2 Dzierżoniów
11
10
2
2
8
8
5
5
6
6
10
2
3
4
3
11
7
7
16
16
4
11
-
15
15
10
wolne miejsca  8