Warsztaty "Fotografia otworkowa" 28 II 2015

W sobotę 28 II o godz. 12:00 (po wykładzie o godz. 10:15) odbędą się warsztaty dla uczestników  Wrocławskich Spotkań Matematycznych. Obowiązują zapisy mejlowe na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl.

Zajęcia w wersji dla nauczycieli (głównie gimnazjów) z uwzględnieniem wykorzystania ich jako projektu edukacyjnego będą przeprowadzone na seminarium I3 w poniedziałek 23 II o godz. 17:15.

Przed zajęciami zapraszamy do zwiedzenia wystawy fotografii otworkowej Macieja Zapióra (Uniwersytet Balearów, Hiszpania) pt. "Solarygrafia" eksponowanej w holu IM UWr dzięki uprzejmości autora zdjęć oraz Ośrodka Pamięć i Przyszłość, przy wsparciu Muzeum UWr.

Na koniec anonsowanego powyżej wykładu o fotofrafowaniu analemmy w technice solarygrafii opowie współautor pierwszego takiego zdjęcia na świecie naświetlanego codziennie (prezentowanego na wystawie) - Łukasz Fajfrowski.

co zabrać

 • kartonowe pudełko np. po butach lub mniejsze, wskazane (ale niekonieczne) jest pomalowanie go wewnątrz na czarno;  może też być puszka po napojach (zwłaszcza do solarygrafii zdejmowanej na dworze), ale wtedy jeszcze w domu należy wykonać w jednym denku otwór o średnicy 2 cm
 • czarną taśmę izolacyjną
 • kalkę kreślarską lub papier śniadaniowy (arkusz wielkości jednej ze ścian pudełka)
 • folie aluminiową
 • igłę
 • nożyczki

rezerwacje

 1. LO Lubań (5)
 2. GM 3 Dzierżoniów (18)
 3. GM Europejskie Zgorzelec (13)
 4. SP Miękinia (6)
 5. Grażyna Pabian (3)
 6. Ośrodek Pamięć i Przyszłość (3)
 7. Andrzej28 (1)
 8. Melania Kubik (1)

razem: 50
Brak wolnych miejsc!

materiały 

Co rok w czwartą niedzielę kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii otworkowej. Przygotowane z tej okazji szablony aparatów do fotografii otworkowej (m. in. ten z poniższego pliku do pobrania) można znaleźć na stronie www.corbis.readymech.com/pl 

ZałącznikWielkość
PDF icon aparat_otworkowy.pdf1.08 MB