XVII Maraton Matematyczny

2 lata temu

W pierwszych dwóch dniach eliminacji do XVII Wrocławskiego Maratonu Matematycznego wystartowało 2700 zawodników, z czego 420 weszło do finału. Lista finalistów jest tutaj. 22 IX odbędą się eliminacje 'last munute' o godz. 8, a potem całodniowy finał tych zawodów.

Dolnośląski Festiwal Nauki

2 lata temu

W dniach 20-26 IX we Wrocławiu odbędzie się XXI Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "1918-2018". Stan rezerwacji na imprezy w IM UWr można sprawdzić tutaj. A tu jest formularz zgłoszeniowy.

Kongres Młodych Matematyków

2 miesiące temu

W dniach 20-23 IX odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie VII Kongres Młodych Matematyków Polskich. Impreza organizowana jest co 2 lata przez instytuty matematyczne wiodącyh polskich uczelni (w tym Instytut Matematyczny UWr i Wydział Matematyki PWr). Udział biorą w niej najzdolniejsi uczniowie ze wszystkich województw wytypowani przez kuratoria oświaty. Program Kongresu jest tutaj.

Maraton lingwistyczny

1 rok temu

21 IX w Instytucie Filologii Angielskiej na UWr zostanie rozegrany XV Maraton Językoznawczy dla licealistów.

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

22 IX w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się bezpłatne, otwarte zajęcia pokazowe japońskich szachów shogi. Zainaugurują one kolejny semestr spotkań sobotniego Klubu shogi w IM UWr.

Wystawa mat-origami

1 rok temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr 22 IX od godz. 10 odbędzie się licytacja modeli z pokonkursowej wystawy prac finalistów IX edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw

Stypendia zDolny Śląsk

2 tygodnie temu

Do 24 IX uczniowie mogą składać wnioski stypendialne w XVIII edycji konkuru zDolny Śląsk. Liczą się w nim ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe albo wyjątkowe dokonania w zakresie działalności społecznej, Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi do końca października.

Test OMJ

6 dni temu

27 IX w szkołach podstawowych i gimnazjach odbędzie się test Olimpiady Matematycznej Juniorów. Szkoły nalezy zarejestrować do 25 IX. Zadania eliminacyjne uczniowie musza odesłać do 15 X.

Seminarium WMI UWr

1 rok temu

Kolejne posiedzenie otwartego seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr odbędzie się 27 IX o godz. 12.15 w sali WS w IM UWr. Prof. Roger Cooke z Politechniki w Delft wygłosi odczyt dla szerokiej publiczności nt. "The Confidence Trap: dysfunctional dialogues about climatent".

Mistrzostwa świata w liczeniu

2 miesiące temu

W dniach 28-30 IX w Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu (Niemcy) odbędą się VIII Mistrzostwa Świata w Liczeniu (Mental Calculation World Cup).

Kółka Matematyczne

1 rok temu

Zapisy na Międzyszkolne Kółka Matematyczne prowadzone w IM UWr zostały zakończone. 29 IX rozpoczną się zajęcia kółek Matematyka dla Myślących w kategoriach młodzików (kl 3-5 SP) i juniorów (kl. 6-8 SP). Kółka olimpijskie w kategorii juniorów (kl. 7-8 SP i 3 GM) i seniorów (LO) oraz Matematyka dla Myślących seniorów (LO) rozpoczną się 6 X. Natomiast kółka geometryczne, matematycznego origami i gier strategicznych ze względu na zbyt mało zgłoszeń nie będą w tym semestrze otworzone.

Konkurs BNY Mellon

3 tygodnie temu

Firma BNY Mellon Poland we współpracy z PWr ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej dla tegorocznych i zeszlorocznych absolwentow. Nagrody dla zwycięzców to 15, 10 i 5 tysiecy zł. Uzyskane wyniki powinny używać narzędzi matematycznych do rozwiazania problemów związanych matematyką lub inżynierią finansową. Termin składania prac mija 30 IX.

Jesienna Szkoła Matematyki

1 rok temu

W dniach 1-5 X w IM UWr odbędzie się IV Jesienna Szkoła Matematyki dla uczniów LXIV LO z Warszawy. Wszystkie wykłady będą otwarte także dla uczniów wrocławskich szkół.

Turniej Jagielloński

1 miesiąc temu

W dniach 1-31 X można przystąpić (online) do rozwiazywania zadań z etapu eliminacyjnego II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. II etap eliminacji (także online) bedzie rozegrany 24 XI.

Warsztaty sorobanu na WSM

4 miesiące temu

2 X w IM UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych warsztaty rachowania na sorobanie dla uczniów poprowadzą mistrz Kenichi Ishido i jego uczniowie. Zajęcia w grupach ok. 25 -osobowych odbędą się co godzinę od 9 do 14. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia mejlowe na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl.

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS