Alessandro Sisto laureatem nagrody im. Kamila Duszenko

Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenko został Alessandro Sisto z ETH Zürich.

Alessandro zajmuje się głównie badaniem różnych uogólnień grup hiperbolicznych: grup relatywnie hiperbolicznych, acylindrycznie hiperbolicznych i hierarchicznie hiperbolicznych. Dla każdej z tych klas udowodnił głębokie i interesujące twierdzenia, odpowiadając na szerokie spektrum pytań i używając niezwykle różnorodnych technik: spacerów losowych, ograniczonych kohomologii i technik włożeniowych.

Nagroda im. Kamila Duszenko przyznawana jest od 2015 roku. Kamil był wybitnym doktorantem studiującym w naszym Instytucie. Zmarł w 2014 roku. Celem Nagrody jest uhonorowanie i nagrodzenie młodego naukowca, którego prace lub badania w dziedzinie nauk matematycznych przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i perspektyw poznawczych oraz stanowią wybitne osiągnięcie w tej dziedzinie. Organizatorem Nagrody jest Fundacja Matematyków Wrocławskich. Do Kapituły Nagrody swoich delegatów wyznaczają: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, Komitet Główny Olimpiady Matematycznej. Więcej szczegółów na stronie kamil.math.uni.wroc.pl.