1 tydzień temu

W rankingu studiów matematycznych Uniwersytet Wrocławski znalazł się na IV miejscu w Polsce za uczelniami warszawskimi - Uniwersytetem i Politechniką oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W kategorii "ekonomiczne losy absolwentów" uplasował się na II miejscu.

4 miesiące temu

24 VI rozpoczną się zajęcia intensywnego wakacyjnego kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT (English for Mathematics Teachers). Proponowany plan zajęć jest tutaj.

1 dzień temu

Do 6 VII trwa rekrutacja na studia matematyczne na UWr i PWr. W IM UWr przygotowano 220 miejsc dla studentów I roku.

1 miesiąc temu

W dniach 21-23 VII we Wrocławiu odbędą się I Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi. Będzie im towarzyszył turniej otwarty. Rejestracja chętnych zawodników trwa.

7 miesięcy temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Abchazji i Armenii. Wszystkie miejsca są zajęte.

1 dzień temu

6 IX wykład popularnonaukowy dla szerokiej (ale wyrobionej matematycznie publiczności) wygłosi laureat medalu Fieldsa 2006, genialny australijski matematyk Terence Tao.

2 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

1 tydzień temu

W dniach 18-22 VI odbędzie się w Kowarach Letni Obóz Naukowy XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Weźmie w nim udział 100 uczestników.

6 miesięcy temu

18 VI o godz. 12:00 w sali 711 IM UWr odbędzie się ostatnie spotkanie  Klubu Shogi (szachów japońskich) prowadzonego przez Wojciecha Jedynaka z Fundacji Nami.

8 miesięcy temu

13-14 VI odbędzie się wycieczka nagrodowa zwycięzców XXVIII konkursu Matematyka bez granic w kategorii LO (kl. Id z III LO Wrocław) do Poznania.

9 miesięcy temu

Nadfinałowe Mecze Matematyczne Dolny Śląsk - Pomorze Gdańskie - Wielkopolska wygrały w swoich kategoriach: GA PWr Wrocław i III LO Wrocław. Gratulujemy!  

1 miesiąc temu

Po 35 latach wróciła tradycja organizowania seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr. Kolejne posiedzenie odbędzie się 13 VI o 12.30 w sali 119 II. Prelegentem będzie dr Katarzyna Paluch. Przed seminarium o godz. 12.00 dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

3 miesiące temu

Rozegrany we Wrocławiu sparing z Wielkopolską w III edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala zakończył się remisem 25:25. Wyniki konkursu dolnośląskiego są tutaj.

2 tygodnie temu

12 VI o godz. 10 w audytorium Edwarda Marczwskiego w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie się wykład Jadwigi Łapickiej (IM UWr) "Geokombinatoryka".

3 tygodnie temu

XII Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu wygrała reprezentacja MKM Mały Pitagoras. Mistrzami indywidualnymi zostali Julia Pawicka (MKM Matematyka dla Myślących SP) i Jakub Franczak (GA PWr Wrocław).