2 dni temu

Otwarte międzynarodowe zawody Olimpiady Lingwistycznej Online (po angielsku, rosyjsku albo ukraińsku) odbędą się w 3-godzinnej wersji próbnej w dniach 18-21 I oraz w 4-godzinnej wersji właściwej w dniach 25-28 I. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, zwłaszcza uczestników etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

2 lata temu

19 I o godz. 10 w IM UWr odbędzię się finał IIIX edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla uczniów SP Wieża Babel. Lista finalistów jest tutaj.

1 tydzień temu

19 I w godz. 11:30-12:30 w IM UWr (sala HS) w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych wykład popularnonaukowy dla uczniów szkół podstawowych nt. "Udowodnij, że nie jesteś robotem, chyba że..." wygłosi Anna Turula (UP Kraków).

2 lata temu

19 I w IM UWr (sala EM) w godz. 10-14 odbędzie się Uniwersytecka Sobota Olimpijska. Zajęcia przygotowujące do OM nt. "Krzywe stożkowe" poprowadzi Michał Marcinkowski (absolwent III LO, obecnie IM UWr). Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

1 rok temu

19 I w IM UWr odbędą się ostatnie w semestrze zimowym zajęcia kółek matematycznych: Matematyki dla Myślących JUNIORÓW (sala WS) i SENIORÓW (sala 607) oraz Kółka Olimpijskiego JUNIORÓW (sala 601).

2 lata temu

19 I w sali 711 IM UWr odbędą się ostatnie w semestrze zimowym zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki, mistrza Polski w shogi w roku 2016 - Wojciecha Jedynaka.

logo_nmnm
2 lata temu

Do 20 I przyjmowane są zgłoszenia do X edycji doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli NMNM prowadzonych przez IM PAN. Pierwszy zjazd zaplanowany jest na 16 II.

1 rok temu

Do 20 I można przesyłać rozwiązania zadań eliminacyjnych z XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Wydział Matematyki PWr.

1 tydzień temu

20 I o godz. 15 w cyklu Walk & Talk po wystawie "Medytacje Fibonacciego i sztruksowy zając wobec Katarzyny Kobro" w Muzeum Współczesnym Wrocławia oprowadzać będzie Małgorzata Mikołajczyk z IM UWr.

2 lata temu

22 I rozegrana będzie ostatnia seria eliminacyjna XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tu są wyniki dotyczchasowych meczów. Do rozgrywek przystąpiło 95 szkół w 4 kategoriach wiekowych.

1 rok temu

Kolejne posiedzenie otwartego seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr odbędzie się 22 I o godz. 12.30 w sali 119 w II UWr. Prof. Piotr Śniady  (IM PAN) wygłosi wykład pt. "Zaproszenie do kombinatoryki asymptotycznej".

1 miesiąc temu

Do 25 I wytypowani przez szkoły uczniowie powinni przesłać imienne zgłoszenia na XXIX Zimowa Szkoła Matematyki, która odbędzie się w dniach 25 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim. Róznolegle odbędzie się Obóz Matematyczny Klas Uniwersyteckich.

1 rok temu

Do 30 I przyjmowane sa zgłoszenia na V edycję 30-godzinnego kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzonego w IM UWr przez dr Elżbietę Kalinowską. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 16 II.

6 miesięcy temu

Senat RP na wniosek Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego rok później w PTM. Pełny tekst uchwały Senatu jest tutaj. Zachęcamy szkoły i inne instytucje do włączenia się w liczne imprezy jubileuszowe lub do zaplanowania własnych obchodów tej szczególnej rocznicy.

1 rok temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.