3 dni temu

21 II (wtorek) o godz. 12 w Instytucie Matematycznym UWr (sala A) w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych wykład nt. "Czy Archimedes umiał całkować?" wygłosi Małgorzata Mikołajczyk (IM UWr).

4 miesiące temu

W dniach 23-26 II we wrocławskim Teatrze Współczesnym grana jest sztuka Asji Wołoszyny Nie trzeba poświęcona rosyjskiemu matematykowi Grigorijowi Perelmanowi i udowodnionej przez niego hipotezie Poincarégo.

2 tygodnie temu

25 II w godz. 9-14 w IM UWr odbędą się pierwsze zajęcia kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT (English for Mathematics Teachers).

2 dni temu

26 II o godz. 12:00 odbędą się internetowe eliminacje do XXI Mistrzostw Polski w Łamigłówkach organizowane przez Fundację Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks".

1 miesiąc temu

Do 1 III ptrzyjmowane są zgłoszenia szkół do III edycji konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo pod patronatem FMW.

2 dni temu

Do 4 III przyjmowane są zgłoszenia na kurs wychowawców kolonijnych, a do 18 III - na kurs kierowników kolonii prowadzone w IM UWr. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.

4 miesiące temu

Rozesłano do szkół zadania treningowe XXVIII edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic. Etap szkolny należy przeprowadzić do 1 III. W regionie dolnośląsko-opolskim w konkursie wystartuje 6265 uczniów.

5 miesięcy temu

Zmieniono termin zawodów II stopnia XV edycji Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Odbędą się one 4 III i weźmie w nich udział 490 uczniów z całej Polski. Termin finału pozostaje bez zmian.

1 miesiąc temu

W dniach 6-10 III w Kowarach odbędzie się XXVII Zimowa Szkoła Matematyki nt. "Ciągi". Weznie w niej udział 112 uczniów i studentów.

3 tygodnie temu

Do 10 III można przesyłać modele na VIII edycję Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Finał odbędzie się 1 IV.

5 miesięcy temu

15 III zostanie rozegrana II seria półfinałowa XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tutaj sukcesywnie uzupełniane są wyniki.  

2 tygodnie temu

18 III w godz. 9-13:30 w IM UWr odbędą się pierwsze zajęcia kursu zawodowego języka niemieckiego dla nauczycieli matematyki DML (Deutsch für Mathematiklehrer).

3 miesiące temu

Do 20 III w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr prezentowana jest wystawa zdjęć najlepszych polskich solarygrafistów. W technice solarygrafii fotografuje się wędrówkę słońca po niebie aparatem otworkowym z czasem naświetlania od kilku miesięcy do roku.

1 tydzień temu

Do 1 IV można nadsyłać prace na XXXIX Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domaniowskiego organizowany przez miesięcznik "Delta".

2 miesiące temu

W dniach 28 IV - 3 V odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Kijów w ramach projektu "Poznajemy Matematyczną Europę". Nie ma już wolnych miejsc.