1 miesiąc temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305 z dopiskiem FMW.

1 miesiąc temu

W grze miejskiej Śladami Kopernika zwyciężyły patrole z: MKM MdM SP, GM 13 Wrocław, I LO Oleśnica, nauczyciele z SP Smolec. Szczegółowe wyniki są tutaj. Grę zorganizowały Instytuty Matematyczny i Astronomiczny UWr.

2 tygodnie temu

22, 23 i 25 IV we wrocławskim Teatrze Współczesnym grana jest sztukaAsji Wołoszyny Nie trzeba poświęcona rosyjskiemu matematykowi Grigorijowi Perelmanowi i udowodnionej przez niego hipotezie Poincarégo.

1 miesiąc temu

III edycja konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala odbędzie się 26 IV. Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 24 IV za pomocą formularza on-line. W tym roku po raz pierwszy do konkursu mogą się zgłaszać także szkoły podstawowe.

2 miesiące temu

25 IV odbęda się kolejne zajęcia kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki (godz. 16-18:30, sala 601 IM UWr).

4 miesiące temu

W dniach 28 IV - 3 V odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Kijów w ramach projektu "Poznajemy Matematyczną Europę". Nie ma już wolnych miejsc.

3 tygodnie temu

"Delta" ogłosiła konkurs na nagranie (audio lub video) urzekającego dowodu (matematycznego, informatycznego fizycznego lub astronomicznego). Termin mija 30 IV. Przykładowe filmy są tutaj, a regulamin konkursu - tutaj.

7 miesięcy temu

6 V odbędzie się rozgrywka finałowa XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych pomiędzy SP 3 Trzebnica - SP 28 Wałbrzych i SP 3 Wrocław. Tu są wyniki meczów półfinałowych.  

4 miesiące temu

6 V o godz. 12:00 w sali 711 IM UWr odbędzie się kolejne spotkanie  Klubu Shogi (szachów japońskich) prowadzonego przez aktualnego mistrza Polski - Wojciecha Jedynaka (II UWr, Fundacja Nami).

8 miesięcy temu

W IM UWr od poniedziałku do czwartku odbywają się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych. Kolejne spotkania Matematyki dla Myślących odbędą się 6 V (SP, GM, LO).

2 miesiące temu

7 V w godz. 9-14 w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT (English for Mathematics Teachers).

2 tygodnie temu

9 V w GM 1 im. Hugona Steinhausa odbędzie się finał XI edycji Konkursu Gimnazjalistów o Laur Hugona organizowanego przez wrocławskie GM 1 im. Hugona Steinhausa. Po zawodach wykład nt. "Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce" wygłosi prof. Marek Bożejko (IM UWr).

1 miesiąc temu

13 V w IM UWr (sala 603) w godz. 11-14 odbędą się warsztaty z Yokofudori (otwarcie bocznego pionka) dla silnych graczy shogi prowadzone przez Wojciecha Jedynaka - mistrza Polski w shogi (II UWr, Fundacja Nami).

2 miesiące temu

13 V w godz. 14:30-19:30 i 14 V w godz. 9:00-13:15 w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu zawodowego języka niemieckiego dla nauczycieli matematyki DML (Deutsch für Mathematiklehrer).

2 tygodnie temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.