4 miesiące temu

Zakończyła się runda eliminacyjna XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Pilnie oczekujemy na wyniki. Wkrótce ogłoszony zostanie podział na grupy półfinałowe.

1 tydzień temu

23 I na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:15, sala 601 IM UWr) odbędzie się pokaz gier edukacyjno-strategicznych Mogalo prowadzony przez Olgę Jurak (IM UWr).

2 miesiące temu

W dniach 27-31 I w Woli Duckiej odbędzie się LV Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Co pieniądz robi z nami, a co my robimy z pieniądzem". Grono znakomitych bangsterów i giełderów, probabilistów i ekonomistów, praktyków i teoretyków w sposób przyjemny i bezbolesny przybliży swoje poglądy na pieniądz i matematykę finansową.

2 miesiące temu

28 I w IM UWr odbędzie się finał XI edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych Wieża Babel. Lista finalistów jest tutaj.

2 dni temu

28 I o godz. 11:30 w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych w sali HS Instytutu Matematycznego UWr wykład nt. "pierwsza maszyna licząca" wygłosi Anna Czyrska (stud. IM UWr). 

5 miesięcy temu

W IM UWr od poniedziałku do czwartku odbywają się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych. Ostatnie w tym semestrze spotkanie Matematyki dla Myślących SP i GM  odbędzie się 28 I.

6 miesięcy temu

28 I w godz. 11-16 w Serowcu na PWr (sala 2.05) odbędzie się turniej shogi dla poczatkujących. Wpisowe wynosi 10 zł. Więcej informacji jest tutaj.

 

1 tydzień temu

29 I w Międzynarodowym Dniu Łamigłówki studenci matematyki z UWr poprowadzą warsztaty planszówkowe we wrocławskim Humanitarium w godz. 12-16.

1 tydzień temu

Do 30 I szkoły mogą rezerwować miejsca na XXVII Zimową Szkołę Matematyki nt. "Ciągi", która odbędzie się w dniach 6-10 III w Kowarach.

1 miesiąc temu

30 I na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:15, sala 601 IM UWr) odbędą się warsztaty wykonywania modeli ramkowych wielościanów prowadzone przez Piotra Pawlikowskiego (LO Kluczbork).

logo_nmnm
4 miesiące temu

Do 3 II przyjmowane są zgłoszenia do X edycji doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli NMNM (Nowoczesne Metody Nauczania Matematyki) prowadzonych przez Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. O ile zbierze się odpowiednio duża grupa, zajęcia zaczną się 25 II.

3 miesiące temu

W dniach 23-26 II we wrocławskim Teatrze Współczesnym grana jest sztuka Asji Wołoszyny Nie trzeba poświęcona rosyjskiemu matematykowi Grigorijowi Perelmanowi i udowodnionej przez niego hipotezie Poincarégo. W głównej roli wystąpi Tadeusz Ratuszniak.

1 tydzień temu

Do 1 III ptrzyjmowane są zgłoszenia szkół do III edycji konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo pod patronatem FMW.

3 miesiące temu

Rozesłano do szkół zadania w kategorii senior XXVIII edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic. Etap treningowy należy przeprowadzić do 1 III. W regionie dolnośląsko-opolskim w konkursie wystartuje 6265 uczniów.

4 miesiące temu

Zmieniono termin zawodów II stopnia XV edycji Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Odbędą się one 4 III i weźmie w nich udział 490 uczniów z całej Polski. Termin finału pozostaje bez zmian.