1 tydzień temu

Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenki został Alessandro Sisto z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule).

1 rok temu

Ogłoszono nazwiska laureatów IV edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. Challenge Dolny Śląsk - Wielkopolska dla GM i LO odbędzie się 21 VI w Poznaniu. W przeddzień odbędzie się całodniowy trening drużyny dolnośląskiej.

1 rok temu

W dniach 29 VI - 1 VII odbędą się na PWr II Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi.

12 miesięcy temu

W dniach 5-10 VII odbędzie się w Warszawie XXIII Szkoła Dydaktyki Matematyki Quality Class z udziałem studentów z IM UWr.

5 miesięcy temu

Od 12 do 26 VIII odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Uzbekistan. Nie ma już wolnych miejsc.

4 miesiące temu

W dniach 24-28 VIII w Woli Duckiej (pod Warszawą) odbędzie się LVIII Szkoła Matematyki Poglądowej nt. Analogie.

12 miesięcy temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę w wysokości 3000 euro otrzymał za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

2 miesiące temu

Dwie nagrody główne Polskiego Towarzytwa Matematycznego za rok 2017 powędrowały do Wrocławia. Nagrodę im. Banacha otrzymał prof. Krzysztof Bogdan z Wydziału Matematyki PWr, a nagrodę im. Steinhausa - prof. Rafał Weron z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. Zostaną wręczone we wrześniu w IM UWr podczas “Joint meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society”.

1 rok temu

W dniach 16-20 VI w Lewinie Kłodzkim odbędzie się Letni Obóz Naukowy XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Lista uczestników jest tutaj.

1 tydzień temu

19 VI w SP 84 (ul. Górnickiego 20) odbędzie się I Międzyszkolny turniej Złapmy Lwa japońskich szachów dla dzieci. Startować mogą 11-osobowe drużyny z klas III SP. Organizatorami wydarzenia są Ei System i Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej Nami.

1 rok temu

Wszystkie mecze nadfinałowe Dolny Śląsk - Pomorze Gdańskie - Wielkopolska wygrały szkoły wrocławskie: SP 3, GA PWr i LA PWr.

8 miesięcy temu

16 VI na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (kampus Morasko) odbędzie się konferencja dla nauczycieli Informatyka z komputerem i bez komputera (organizowana przez Poznańską Fundację Matematyczną) z udziałem specjalistów z Bułgarii, Słowacji i Ukrainy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

1 rok temu

IIIX Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu wygrał patrol z SP 20 Wrocław. Mistrzem indywidualnym został Olgierd Nowak z SP 19 Wrocław.

1 rok temu

Zwycięzcą XVI Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej został po raz drugi z rzędu Iwo Pilecki-Silva z III LO Wrocław. Wyniki są tutaj.

6 miesięcy temu

Po testach kwalifikacyjnych utworzono dwie uniwersyteckie klasy siódme matematyczno-informatyczne w szkołach podstawowych nr 3 oraz nr 76. Maksymalny wynik z testu uzyskali Maria Cichosz, Marta Drelichowska, Marek Muzyka i Mikołaj Szczogiel.