3 tygodnie temu

W dniach 16-17 X odbędzie się wyjazd seminaryjny nauczycieli "Matematyczne Lubuskie - śladami Jana Keplera".

1 rok temu

Do 18 X w galerii Łącznik (WM UWr) prezentowana jest wystawa "Geometria wirusów" dotycząca geometrycznych zagadnień wirusologii. Została przygotowana przez Motiejusa Valiunasa (IM UWr).

1 dzień temu

W Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym w Moskwie drużyna UWr w składzie Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień (absolwenci XIV LO Wrocław) i Adam Zyzik (absolwent II LO Opole) zdobyła srebrny medal.

4 dni temu

W dniach 11.10 - 15.02 na Wieży Matematycznej UWr będzie czynna wystawa doktorantki wrocławskiej ASP Charlotte Biszewski pt. Harmonics.

9 miesięcy temu

W dniach 20-22 X odbędzie się zdalny finał X edycji konkursu naukowego Explory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

2 tygodnie temu

W dniach 22-24 X w Żerkowie odbędzie się XIII Konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej p.n. "Kalejdoskop matematyczny".

1 miesiąc temu

23 X odbędą się kolejne zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr (grup Olimpijskich oraz Matematyki dla Myślących). Tu jest lista zgłoszonych uczniów.

2 miesiące temu

Do 25 X przyjmowane sa zgłoszenia do XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej (za pomocą formularza on-line). Eliminacje szkolne odbędą się 28 X.

11 godzin temu

Do 25 X przyjmowane sa zgłoszenia na wyjazd seminaryjny nauczycieli matematyki "Matematyczna Warmia - śladami Mikołaja Kopernika" zaplanowany w dniach 11-14 XI.

1 tydzień temu

Do 29 X przyjmowane sa zgłoszenia na seminarium wyjazdowe dla nauczycieli, które odbędzie się Wieleniu Zaobrzańskim w dniach 19-21 XI.

6 miesięcy temu

Do 31 X przyjmowane sa zgłoszenia do VI edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Konkurs organizowany jest od 2016 roku, a studenci UWr odnosili sukcesy w każdej dotychczasowej edycji.

7 miesięcy temu

Do 31 X można przesyłać prace na II edycję konkursu o nagrodę im. Juliusza Pawła Schaudera dla młodych matematyków ufundowaną przez Centrum Badań Nieliniowych UMK w Toruniu.

3 tygodnie temu

W dniach 3-7 XI odbędzie się V Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej. Szczegółowe informacje są tutaj.

2 miesiące temu

Do 8 XI należy wysłać rozwiązania II serii zadań eliminacyjnych z LXXIII Olimpiady Matematycznej.

1 miesiąc temu

Ruszyła kolejna edycja Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają już od 15 lat. W tym roku przygotowano trzy nowe ligi: olimpijskie (OM i OMJ) oraz z dydaktyki matematyki (dla studentów i nauczycieli). Zapraszamy do udziału.