3 tygodnie temu

Zwycięzcami XVIII Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej zostali Antoni Buraczewski (III LO Ww) i Kornel Sikora (XIV LO Wwa). Tu są szczegółowe wyniki.

2 miesiące temu

W dniach 30-31 V będzie rozegrany zdalnie finał IV Memoriału Urszuli Marciniak (czyli Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach). Wcześniej uczestnicy otrzymają mejlem szczegółowy komunikat techniczny.

2 miesiące temu

Przyznano wyróżnienia finalistom LXXI Olimpiady Matematycznej w tym 7 uczniom z Wrocławia. Wyróżnienia I stopnia zdobyli: Łukasz Orski (ALO PWr) i Iwo Pilecki-Silva (III LO). W dniach 30 V - 13 VI odbędzie się zdalny obóz decydujący o kwalifikacji na zawody międzynarodowe.

2 miesiące temu

6 VI odbędzie się zdalny finał XI edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Wcześniej uczestnicy otrzymają mejlem szczegołowy komunikat techniczny. Tu są wyniki eliminacji.

1 miesiąc temu

Obejrzyj wykład popularnonaukowy prof. Grzegorza Karcha (dyrektora IM UWr) o tym, jak matematyka przewiduje i wyjaśnia przebieg epidemii.

1 miesiąc temu

W 1665 roku z powodu epidemii dżumy zamknięto Uniw. w Cambridge i odesłano studentów do domów. Isaac Newton wrócił na farmę matki i wynalazł rachunek różniczkowy.

2 miesiące temu

Materiały ze zdalnego Dnia Otwartego w Instytucie Matematycznym UWr można obejrzeć tutaj.

1 miesiąc temu

Materiały ze zdalnego Dnia Otwartego w Instytucie Informatyki UWr są dostępne tutaj. Są tam rozmowy z absolwentami i wykłady pracowników. 

4 miesiące temu

Finał IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowany przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej został przesunięty na 21 VI.

3 tygodnie temu

W dniach 22-26 VI odbędą się w Moskwie finały Mistrzostw Świata ACM International Collegiate Programming Contest z udziałem drużyny II UWr.

11 miesięcy temu

XXV edycja międzynarodowej szkoły dydaktyki matematyki Quality Class, zaplanowana w Gdańsku od 25 VI z udziałem studentów, doktorantów i młodych nauczycieli z kilkunastu krajów, została odwołana.

10 miesięcy temu

VII Międzynarodowa Konferencja Contemporary Mathematics Education nt. Critical thinking in mathematics: perspectives and challenges zaplanowana w Gdańsku od 29 VI została przeniesiona na rok 2021.

3 tygodnie temu

Do 30 VI w Muzeum Dawnego Kupiectwa na Rynku w Świdnicy można zwiedzać wystawę Machinae Calculatoriae maszyn liczących z kolekcji prof. Macieja Sysły (II UWr).

10 miesięcy temu

Zaplanowany na VII 2020 w Szanghaju XIV Międzynarodowy Kongres Edukacji Matematycznej (International Congres of Mathematics Education) został przełożony na rok 2021 ze względu na sytuację epidemiczną na świecie.

2 miesiące temu

Zawody międzynarodowe XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zaplanowane na VII 2020 na Łotwie, zostały odwołane. Rozważane jest przeprowadzenie zawodów zdalnych. Najlepszym zawodnikiem polskiej edycji po etapie okręgowym został Diego Król (LO PŁ).