1 rok temu

16 XII odbędą się finały licealne IIIX edycji konkursu matematycznego KOMA. Dotychczasowe finały tej edycji wygrali: Hanna Kuriata (SP 6 Kłodzko) oraz Łukasz Orski (GA PWr Wrocław). Lista finalistów jest tutaj.

3 miesiące temu

Zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędą się w następujących terminach: 16 XII - Matematyka dla Myślących poziom SP i GM, kółko lingwistyki matematycznej oraz klub shogi, 18 XII - kółko olimpijskie poziom GM, 19 XII - kółko olimpijskie poziom LO.

3 tygodnie temu

18 XII na posiedzeniu seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu "Twarze z plakatu" poświęcone prof. Andrzejowi Hulanickiemu.

7 miesięcy temu

Po 35 latach wróciła tradycja organizowania seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr. Jego kolejne posiedzenie odbędzie się 19 XII o 12.30 w sali 119 II UWr. Prof. Leszek Pacholski (II UWr) wygłosi "Kilka kontrowersyjnych uwag o polskiej nauce".

1 rok temu

Do 30 XII przyjmowane są zgłoszenia klas do XXIX edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic poprzez formularz dostępny na stronie Komitetu Krajowego.

4 dni temu

W grudniowym numerze miesięcznika "Odra" polecamy rozmowę Janusza Zalewskiego z Janem Mycielskim "Matematycy ze Lwowa i Wrocławia" str. 15-23. Występują m. in. Steinhaus, Hartman, Marczewski i Kastner.

1 rok temu

10 I zostanie rozegrana ostatnia seria eliminacyjna XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Wyniki są na bieżąco wprowadzane tutaj.

5 dni temu

Do 15 I można przesyłać rozwiązania zadań eliminacyjnych do XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Wydział Matematyki PWr.

1 miesiąc temu

W dniach 26-30 I odbędzie się w Woli Duckiej LVII Szkoła Matematyki Poglądowej nt. Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Adresowana jest do doktorantów i młodych pracowników naukowych, nauczycieli oraz popularyzatorów matematyki.

9 miesięcy temu

Do 30 I przyjmowane są zgłoszenia do IV edycji kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzonego w IM UWr przez dr Elżbietę Kalinowską.

2 tygodnie temu

Wydział Matematyki i Informatyki UWr oraz Departament Edukacji UM Wrocławia planują otworzyć od września 2018 uniwersyteckie klasy siódme matematyczno-informatyczne w następujących szkołach: SP 3 ul. Bobrza, SP 76 ul. Wandy i SP 107 ul. Prusa.

2 miesiące temu

Do końca stycznia 2018 w galerii "pod Hugonem" w IM UWr można oglądać wystawę "Ażury i plecionki" modeli Piotra Pawlikowskiego - absolwenta IM UWr, nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, najbardziej znanego polskiego modelarza matematycznego.

10 miesięcy temu

Do 30 IV można nadsyłać prace na XL Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowany przez miesięcznik "Delta". Adresatami konkursu są licealiści oraz gimnazjaliści (w tym klasy VII SP).

5 miesięcy temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę w wysokości 3000 euro otrzymał za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

2 tygodnie temu

W Instytucie Mmatematycznym UWr (poziom 300) została otwarta stała wystawa Linii rytmicznych Wacława Szpakowskiego.