1 dzień temu

20 X obchodzony jest Światowy Dzień Statystyki ustanowiony przez ONZ.

1 dzień temu

20 i 21 X na PWr (budynek C11) odbędą się Dni Matematyki - otwarta impreza skierowana do studentów. Przewidziano wykłady i warsztaty prowadzone przez pracodawców (McKinsey, QuantUp, BNY Mellon). Program jest tutaj.

3 tygodnie temu

W dniach 20-22 X odbędzie się w Sielpi (gmina Końskie) X konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Formalizmy - tak czy nie".

3 tygodnie temu

21 X w Parku Zachodnim odbędzie się  XV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację. Bazą zawodów będzie Szkoła Podstawowa nr 3. Tu jest aktualna lista startowa oraz komunikat techniczny. Zostały jeszcze wolne minuty w SP i LO.

1 miesiąc temu

Najbliższe zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych prowadzonych w IM UWr odbędą się w następujących terminach: 23 X - olimpijskie poziom GM, 24 X - olimpijskie poziom LO, 28 X - Matematyka dla Myślących poziom SP i GM oraz klub shogi, 4 XI - kółko lingwistyki matematycznej. Pozostałe kółka czekają na zebranie się grupy.

1 rok temu

Do 31 X trwa nabór wniosków w II edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł.

7 miesięcy temu

4 XI w IM UWr rozpocznie się kolejna edycja kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki (godz. 9-14, sala 601) prowadzonego przez dr Elżbietę Kalinowską. Opłata za kurs wynosi 200 zł. Nie ma już wolnych miejsc.

11 miesięcy temu

W dniach 13-17 XI w Bardzie Śląskim odbędzie się II Uniwersytecki Obóz Olimpijski. Warunkiem udziału jest wysłanie zadan etapu korespondencyjnego Olimpiady Matematycznej. Szczegółowe informacje są tutaj.

1 tydzień temu

Do końca stycznia 2018 w galerii "pod Hugonem" w IM UWr można oglądać wystawę "Ażury i plecionki" modeli Piotra Pawlikowskiego - absolwenta IM UWr, nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, najbardziej znanego polskiego modelarza matematycznego.

3 miesiące temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę w wysokości 3000 euro otrzymał za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

1 tydzień temu

W dniach 14-15 X odbędzie się wyjazdowe posiedzenia seminarium I3  =  Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność p.n. Matematyczna Opolszczyzna. Zzostały jeszcze 3 wolne miejsca. Zgłoszenia mejlowe pod adresem mikolaj@math.uni.wroc.pl.

1 rok temu

Z okazji święta wszystkim nauczycielom matematyki życzymy wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy, dumy z postępów i osiągnięć uczniów oraz spokojnego przeczekania burzliwej reformy szkolnictwa. 

1 tydzień temu

12 X na Cmentarzu Grabiszyńskim odbędzie się pogrzeb Augustyna Kałuży (1948-2017) - laureata XVIII Olimpiady Matematycznej, absolwenta I LO w Zamościu (matura 1967) i studiów matematycznych na UMCS w Lublinie, nauczyciela w III i XIV LO oraz 13 GM we Wrocławiu, wykładowcy IM UWr, wieloletniego prowadzącego Uniwersyteckie Kółka Olimpijskie, wychowawcy wielu olimpijczyków, odznaczonego medalem LX-lecia Olimpiady Matematycznej.

2 tygodnie temu

9 X o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr odbędzie się posiedzenie seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność poświęcone omówieniu tegorocznych egzaminów nauczycielskich. Zapraszamy wszystkich studentów specjalności nauczycielskiej i zainteresowanych nauczycieli, w tym opiekunów praktyk pedagogicznych.

1 rok temu

6 X o godz. 17 w IM UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie sie spotkanie z Kenichi Ishido - dyrektorem szkoły i muzeum sorobanu w Chibie (Japonia) oraz jego uczniami. W programie są pokazy techniki flash anzan i nauka liczenia na sorobanie.