5 dni temu

24 X o godz. 17:15 podczas seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność zapraszamy na Matematyczne zaduszki i projekcję filmu o Stefanie Banachu pt. "Przestrzenie Banacha" w setną rocznicę najsłynniejszej matematycznej dyskusji na krakowskich Plantach.

1 miesiąc temu

25 X odbędą się eliminacje szkolne (GM i LO) do XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Weźmie w niej udział 265 szkół z całej Polski, a nawet z zagranicy. Lista zgłoszonych jest tutaj. Etap międzynarodowy odbędzie się podczas wakacji w Irlandii.

2 tygodnie temu

Zapraszamy do udziału w ligach zadaniowych dla uczniów wszystkich typów szkół oraz dla osób dorosłych prowadzonych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Do wyboru jest dwanaście lig tematycznych oraz nieustający Maraton zadaniowy. Najstarsze portalowe ligi obchodzą właśnie swoje dziesięciolecie. Na najwytrwalszych zawodników czekają nagrody!

1 tydzień temu

W dniach 26, 27 i 28 X o godz. 19 we wrocławskim Teatrze Współczesnym grana jest sztuka Asji Wołoszyny Nie trzeba poświęcona rosyjskiemu matematykowi Grigorijowi Perelmanowi i udowodnionej przez niego hipotezie Poincarégo. W głównej roli wystąpi Tadeusz Ratuszniak. Wolne miejsca zostały juz tylko na piątek 28 X.

2 miesiące temu

Od października w IM UWr w tygodniu odbywają sie zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych. Najbliższe zajęcia Matematyki dla Myślących (SP i GM) oraz Klubu shogi odbędą się 29 X, a  sobotniego kółka olimpijskiego dla LO  - 5 XI. Na pozostałe kółka zgłoszenia są przyjmowane do 31 X. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych - tutaj.

logo_dmm
1 miesiąc temu

Do 31 X trwają zapisy szkół do XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych szkół tutaj. Wyjazd nauczycieli jest w dniach 18-20 XI. Proponowane terminy meczów eliminacyjnych to 29 XI, 15 XII i 18 I.

1 tydzień temu

Do 31 X w galerii Łącznik prezentowana jest wystawa prac Wacława Szpakowskiego pt. "Linie rytmiczne". Szpakowski (1883-1973) uznawany jest na świecie za jednego z pionierów optical-artu, prekursora abstrakcji geometrycznej. Prezentowane na wystawie prace udostępnione zostały dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

1 tydzień temu

31 X mija termin przesyłania prac do VII edycji konkursu fotograficznego Matematyka w obiektywie organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1 tydzień temu

Do 7 XI przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych do XII edycji Konkursu Matematycznego KOMA. Zgłoszenia gimnazjów przyjmowane są do 14 XI, a szkół ponadgimnazjalnych do 21 XI. W tych dniach odbędą się wykłady symulacyjne podczas seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych szkół - tutaj.

3 tygodnie temu

Do 30 XI trwa nabór wniosków w I edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł. mFundacja rozstrzygnęła już konkurs dla studentów uczelni artystycznych na projekt statuetki.

4 dni temu

Do 20 XII przyjmowane są zgłoszenia klas do XVIII edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie komitetu krajowego konkursu.

2 tygodnie temu

17 X o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie się omówienie egzaminu nauczycielskiego (oba terminy, edycja 2016). Zapraszamy studentów, którzy ten egzamin pisali, oraz tych, którzy mają go jeszcze przed sobą.

2 tygodnie temu

W dniach 15-16 X odbędzie się pierwszy z serii wyjazdów nauczycieli na Podkarpacie p.n. Matematyczna Resovia w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Europę". Zostały trzy wolne miejsca. W programie przewidziano m.in. wykłady na Wydziałe Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego, pokaz fontanny multimedialnej i zwiedzanie toroidalnej wieży ciśnień w Tarnowie.

3 tygodnie temu

Z okazji święta wszystkim nauczycielom matematyki życzymy wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy, dumy z postępów i osiągnięć uczniów oraz spokojnego przeczekania burzliwej reformy szkolnictwa. 

2 miesiące temu

10 X o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność dla studentów oraz nauczycieli matematyki i informatyki prof. Timothy Bell z University of Canterbury (Nowa Zelandia) wygłosi odczyt p.t. "Computer Science - what are we really trying to teach? And what's all the fuss about coding?".