2 lata temu

W XVII Wrocławskim Maratonie Matematycznym wystartowało prawie 3000 zawodników, z czego 500 weszło do finału. Zwyciężyli:  Maria Pezda SP 3 Ww, Maciej Wiśniewski GM 49 Ww, Radosław Girul LO 24 Ww, Tomasz Skalski PWr, Dominika Opala UM Ww.

2 lata temu

W dniach 20-26 IX we Wrocławiu odbywa się XXI Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "1918-2018". 26 IX polecamy wykład w Instytucie Informatyki UWr pt. "Pojazdy autonomiczne - technologia XXI wieku", godz. 14, s. 25.

1 tydzień temu

27 IX w szkołach podstawowych i gimnazjach zgłoszonych do konkursu odbędzie się test Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zadania z etapu korespondencyjnego szkolni koordynatorzy muszą odesłać do 15 X.

1 rok temu

Kolejne posiedzenie otwartego seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr odbędzie się 27 IX o godz. 12.15 w sali WS w IM UWr. Prof. Roger Cooke z Politechniki w Delft wygłosi odczyt dla szerokiej publiczności nt. "The Confidence Trap: dysfunctional dialogues about climatent".

3 tygodnie temu

Nabór wniosków stypendialnych dla uczniów w XVIII edycji konkuru zDolny Śląsk został przedłużony do 28 IX. Liczą się w nim ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe albo wyjątkowe dokonania w zakresie działalności społecznej. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi do końca października.

2 miesiące temu

W dniach 28-30 IX w Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu (Niemcy) odbędą się VIII Mistrzostwa Świata w Liczeniu (Mental Calculation World Cup).

1 rok temu

Zapisy na Międzyszkolne Kółka Matematyczne prowadzone w IM UWr zostały zakończone. 29 IX rozpoczną się zajęcia kółek Matematyka dla Myślących w kategoriach młodzików (kl 3-5 SP) i juniorów (kl. 6-8 SP). Kółka olimpijskie w kategorii juniorów (kl. 7-8 SP i 3 GM) i seniorów (LO) oraz Matematyka dla Myślących seniorów (LO) rozpoczną się 6 X. Natomiast kółka geometryczne, matematycznego origami i gier strategicznych ze względu na zbyt mało zgłoszeń nie będą w tym semestrze otworzone.

1 rok temu

29 IX o godz. 16 nad Odrą na terenie Kampusu Grunwaldzkiego odbędzie się coroczny środowiskowy piknik wrocławskich matematyków i informatyków.

3 tygodnie temu

Firma BNY Mellon Poland we współpracy z PWr ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej dla tegorocznych i zeszlorocznych absolwentow. Nagrody dla zwycięzców to 15, 10 i 5 tysiecy zł. Uzyskane wyniki powinny używać narzędzi matematycznych do rozwiazania problemów związanych matematyką lub inżynierią finansową. Termin składania prac mija 30 IX.

1 rok temu

W dniach 1-5 X w IM UWr odbędzie się IV Jesienna Szkoła Matematyki dla uczniów LXIV LO z Warszawy. Wszystkie wykłady będą otwarte także dla uczniów wrocławskich szkół.

2 miesiące temu

W dniach 1-31 X można przystąpić (online) do rozwiazywania zadań z etapu eliminacyjnego II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. II etap eliminacji (także online) bedzie rozegrany 24 XI.

4 miesiące temu

2 X w IM UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych warsztaty rachowania na sorobanie dla uczniów poprowadzą mistrz Kenichi Ishido i jego uczniowie. Zajęcia w grupach ok. 25 -osobowych odbędą się co godzinę od 9 do 14. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia mejlowe na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl.

2 lata temu

2 X o godz. 17 w IM UWr w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie sie spotkanie z Kenichi Ishido - dyrektorem szkoły i muzeum sorobanu w Chibie (Japonia) oraz jego uczniami. W programie są pokazy techniki flash anzan i nauka liczenia na sorobanie.

2 miesiące temu

Do 5 X przyjmowane są zgłoszenia na wyjazd nauczycieli Matematyczne Jesioniki w dniach 13-14 X w ramach seminarium I3. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.

2 lata temu

6 X w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.