3 tygodnie temu

Do 29 V przyjmowane są zapisy do XV Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej. Zawody odbędą się 3 VI. Rozgrywane są w kategorii open obejmującej wszystkich od gimnazjalistów do dorosłych miłośników geometrii.

1 tydzień temu

29 V o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie sie pokaz dynamicznych ilustracji do zadań z "Kalejdoskopu matematycznego" Hugona Steinhausa prowadzony przez Paulinę Bernat (studentkę IM UWr).

1 miesiąc temu

Po 35 latach wróciła tradycja organizowania seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr. Kolejne posiedzenie odbędzie się 30 V o 12.30 w sali 119 II. Prelegentem będzie prof. Witold Charatonik. Przed seminarium o godz. 12.00 dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

3 miesiące temu

Do 31 V przyjmowane są zgłoszenia na wakacyjny kuru zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT (English for Mathematics Teachers). Zajęcia rozpoczną się 24 VI i w wersji maksymalnie intensywnek potrwają do 5 VII (choć możliwe są także inne scenariusze).

1 dzień temu

3 VI w IM UWr o godz. 12:45 w sali HS w ramach ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie się wykład Michała Szurka (WMIM UW) pt. "Elementarna geometria n-wymiarowa".

9 miesięcy temu

Kolejne spotkanie międzyszkolnego kółka Matematyka dla Myślących dla SP i GM odbędzie się 3 VI, a ostatnie spotkanie dla SP, GM i LO - 10 VI.

3 miesiące temu

W dniach 3-4 VI w IM UWr odbędą się ostatnie zajęcia kursu zawodowego języka niemieckiego dla nauczycieli matematyki DML (Deutsch für Mathematiklehrer).

1 dzień temu

5 VI o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędzie się spotkanie z Michałem Szurkiem (WMIM UW) nt. "Kreda, długopis, GeoGebra, klocki lego i piłeczki pingpongowe - wszystko jest dobre, by zachęcić ucznia do matematyki".

8 miesięcy temu

9 VI w Gdańsku odbędzie się rozgrywka nadfinałowa Meczów Matematycznych w kategorii gimnazjów pomiędzy GA PWr Wrocław, GM 25 Gdańsk i GM 58 Poznań. 13 VI w Poznaniu odbędzie się nadfinał licealny pomiędzy III LO Wrocław, Katolickim LO Gdynia i VIII LO Poznań.   

6 miesięcy temu

11 VI o godz. 12:00 w sali 711 IM UWr odbędzie się kolejne spotkanie  Klubu Shogi (szachów japońskich) prowadzonego przez Wojciecha Jedynaka z Fundacji Nami.

7 miesięcy temu

13 VI odbędzie się wycieczka nagrodowa zwycięzców w kategorii LO (klasa Id z III LO Wrocław) w XXVIII konkursie Matematyka bez granic do Poznania. Szczegółowy plan wyjazdu jest tutaj.

1 tydzień temu

W dniach 21-23 VII we Wrocławiu odbędą się I Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi. Będzie im towarzyszył turniej otwarty. Rejestracja chętnych zawodników trwa.

6 miesięcy temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Abchazji i Armenii. Wszystkie miejsca są zajęte.

1 miesiąc temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

1 miesiąc temu

W galerii Łącznik na Wydziale MiI UWr prezentowana jest wystawa prac zgłoszonych do konkursu na plakat promujący LI konkurs PTM na najlepszą pracę studencką z prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.