15 godzin temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę przyznano za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

1 tydzień temu

W rankingu studiów matematycznych Uniwersytet Wrocławski znalazł się na IV miejscu w Polsce za uczelniami warszawskimi - Uniwersytetem i Politechniką oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W kategorii "ekonomiczne losy absolwentów" uplasował się na II miejscu.

4 miesiące temu

W dniach 24 VI - 6 VII trwa intensywny wakacyjny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT (English for Mathematics Teachers). Plan zajęć jest tutaj.

1 dzień temu

Do 6 VII trwa rekrutacja na studia matematyczne na UWr i PWr. W IM UWr przygotowano 220 miejsc dla studentów I roku.

15 godzin temu

W dniach 10-14 VII odbędzie się w Berlinie XXII Szkoła Dydaktyki Matematyki Quality Class z udziałem studentów z IM UWr.

1 miesiąc temu

W dniach 21-23 VII we Wrocławiu odbędą się I Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi. Będzie im towarzyszył turniej otwarty. Rejestracja chętnych zawodników trwa.

15 godzin temu

24 VII w godz. 10-15 w sali 601 IM UWr odbędzie się kolejny Międzynarodowy Piknik Matematyczny. Zajęcia prowadzone będą w językach angielskim i niemieckim.

11 miesięcy temu

W dniach 31 VII - 4 VIII w Dublinie (Irlandia) odbędzie się XV Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna z udziałem 8-osobowej reprezentacji Polski. Trzymamy kciuki!

7 miesięcy temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Abchazji i Armenii. Wszystkie miejsca są zajęte.

1 dzień temu

6 IX wykład popularnonaukowy dla szerokiej (ale wyrobionej matematycznie publiczności) wygłosi laureat medalu Fieldsa 2006, genialny australijski matematyk Terence Tao.

11 miesięcy temu

18 IX odbędzie się w IM UWr wykład laureatki nagrody im. Kamila Duszenki  za rok 2016 - Kate Juschenko z Northwestern University, USA.

10 miesięcy temu

W dniach 21-27 IX odbędzie się XX Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "Nauka bez granic". W IM UWr przewidziano Maraton Matematyczny oraz wystawy, warsztaty i wykłady dla młodziezy i dorosłych. 

2 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

1 tydzień temu

W dniach 18-22 VI odbędzie się w Kowarach Letni Obóz Naukowy XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Weźmie w nim udział 100 uczestników.

6 miesięcy temu

18 VI o godz. 12:00 w sali 711 IM UWr odbędzie się ostatnie spotkanie  Klubu Shogi (szachów japońskich) prowadzonego przez Wojciecha Jedynaka z Fundacji Nami.