1 rok temu

Wykład laureata nagrody im. Kamila Duszenki - Thomasa Koberdy z University of Virginia (USA) - odbędzie się 24 V o godz. 13:30 w siedzibie IM PAN w Warszawie i będzie powtórzony 1 VI we Wrocławiu. Tematem będą "Maszyna Turinga, teoria złożoności i kryptografia".

1 miesiąc temu

25 V w IM UWr rozegrany będzie finał XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii liceów pomiędzy I LO z Olesna a III LO z Wrocławia.

2 miesiące temu

25 V w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędą się ostatnie spotkania Matematyki dla Myślących i SENIORÓW (s. 607) i kółka olimpijskiego JUNIORÓW (s. 601), a 1 VI -  MdM JUNIORÓW (s. WS). Harmonogram spotkań do końca semestru jest tutaj.

1 miesiąc temu

25 V w sali 711 IM UWr odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez  absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki - Wojciecha Jedynaka.

5 miesięcy temu

Do 31 V przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT - English for Mathematics Teachers. Zajęcia rozpoczną się 22 VI i będą odbywały się przez dwa tygodnie po 8 godzin dydaktycznych dziennie. Opłata wynosi 1200 zł i może być dofinansowana ze szkolnego funduszu na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Zapisy przyjmowane są mejlowo na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl .

2 lata temu

1 VI w IM UWr rozegrane będą XVII Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej. Regulamin zawodów jest tutaj, a lista zgłoszonych zawodników - tutaj.

2 miesiące temu

Do 1 VI trwa konkurs ogłoszony przez oddział krakowski PTM p.n. Matematyka mi w duszy gra na piosenkę, której motywami przewodnimi będą: matematyka, postacie znanych matematyków, pojęcia matematyczne, obchody 100-lecia PTM lub Jubileuszowy Rok Matematyki.

2 lata temu

1 VI w Warszawie (w godz. 11-16) odbędą się III Mistrzostwa Polski Juniorów w Shogi (w grupach do lat 12, 15 i 18). Zapisy chętnych do 25 V mejlowo na adres wjedynak@gmail.com. W dniach 28-30 VI na PWr (w Serowcu) odbędą się III Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi. Zapisy do turnieju głównego odbywają się do 19 VI mejlowo na adres wjedynak@gmail.com.

 

11 miesięcy temu

Wykład laureata nagrody im. Kamila Duszenki - Alessandro Sisty - z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule) nt. Płaszczyzna hiperboliczna odbędzie się w IM UWr 4 VI o 9 w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych.

1 tydzień temu

Nadfinałowe Mecze Matematyczne będą rozegrane: 5 VI w Gdańsku (IM Uniwersytetu Gdańskiego) pomiędzy Gdańskim Autonomicznym GM i GA PWr Wrocław, 7 VI w Gnieźnie pomiędzy III LO Gdynia, II LO Gniezno i zwycięzcą wrocławskiego finału licealnego, a 11 VI we Wrocławiu (IM Uniwersytetu Wrocławskiego) pomiędzy Gdańską Autonomiczną SP i SP 3 Wrocław.

2 tygodnie temu

12 VI mija termin nadsyłania prac na konkurs Matematyka, Informatyka i Analiza Danych w komiksie organizowany przez Wydział MiNI Politechniki Warszawskiej, Fundację SmarterPoland i redakcję miesięcznika Delta.

1 rok temu

W dniach 14-18 VI w Lewinie Kłodzkim odbędzie się Letni Obóz Naukowy XVIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych dla wszystkich kategorii wiekowych. Lista uczestników będzie uzupełniana do 30 V lub do wyczerpania miejsc w danej kategorii.

2 tygodnie temu

Do 10 VII przyjmowane są zgłoszenia na LX Szkołę Matematyki Poglądowej "Błędy, iluzje, oszustwa", która odbędzie się w dniach 22-27 VIII w Woli Duckiej k. Warszawy.

1 miesiąc temu

W dniach 29 VII - 2 VIII w Yongin (Korea Południowa) odbędzie się XVII Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna. W reprezentacji Polski jest trzech wrocławian: Krzysztof Olejniczak i Martyna Szymańska z III LO oraz Stanisław Sochacki LA PWr.

5 miesięcy temu

W dniach 11-22 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli p.n. Matematyczny Kirgistan i Kazachstan (przez góry Tien Szan od Biszkeku do Almaty jedwabnym szlakiem). Nie ma już wolnych miejsc.