1 tydzień temu

9 VI w IM UWr (s. HS) od godz. 9:15 odbędzie się sesja naukowa ku pamięci Wojbora Woyczyńskiego organizowana przez WMI UWr i PTM oddział Wrocław. Woyczyński doktoryzował się w 1968 w IM UWr pod kierunkiem Kazimierza Urbanika, w 1972 habilitował się i emigrował do USA, gdzie pracował głównie w Case Western Reserve University.

1 miesiąc temu

Do 9 VI wędrującą wystawę "Kuźnia wolności. Historia Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UWr w latach 1946–1989” można obejrzeć na Wydziale Chemii UWr (ul. Joliot-Curie 14). Od 12 VI będzie prezentowana na Wydziale Fizyki i Astronomii.

2 tygodnie temu

Do 10 VI przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers, który odbędzie się w dniach 26 VI - 7 VII. Tu jest formularz zgłoszeniowy.

1 tydzień temu

Laureatem IX edycji nagrody im. Kamila Duszenki za rok 2023 został Nick Salter z Uniwersytetu w Notre Dame (USA). Obronił doktorat w 2017, pracuje na pograniczu geometrycznej teorii grup i zespolonej geometrii algebraicznej. Nagroda przyznawana jest co rok w rocznicę urodzin Kamila w dziedzinach matematyki i hematologii.

2 miesiące temu

W wielkich finałach X Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowanych na Politechnice Wr. zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wiekowych: Roksana Kania z SP 2 w Polanicy-Zdroju (kl. 1-3 SP), Karol Szymankiewicz z kółka Mały Pitagoras (kl. 4-6 SP), Mateusz Antkowiak ze Społecznej SP w Miliczu (kl. 7-8 SP), Paweł Czujowski z ALO PWr i Jakub Dobrzański student z Lubina (absolwent I LO).

3 dni temu

XXI Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej wygrali: Dominik Bysiewicz - student matematyki z UJ. W kategorii Juniorów wygrała Zuzanna Buraczewska z SP 107 Wrocław. Zadania są tutaj, a wyniki - tutaj.

2 tygodnie temu

12 VI w godz. 11:15-15:00 odbędzie się Dzień Rylla-Nardzewskiego organizowany przez WM PWr (bud. C-16, s. 1.28). Wystąpią: Michał Morayne, Vitaly Bergelson, Tomasz Łuczak i Mateusz Kwaśnicki.

1 miesiąc temu

13 VI w IM UWr (s. 606) odbędzie się trening reprezentacji Dolnego Śląska złożonej z laureatów IX edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego KoALa, a 16 VI o godz. 11 - mecz międzyregionalny tej reprezentacji z Wielkopolską otwarty dla publiczności (IM UWr, sala HS).

7 miesięcy temu

Do 15 VI studenci i doktoranci UWr mogą aplikować o granty w I edycji konkursu Młody Badacz 2023-2025.

1 rok temu

16 VI o godz. 17 w ogrodach oddziału wrocławskiego IM PAN przy ul. Kopernika 18 odbędzie się piknik rodzinny dla pracowników i doktorantów WMI UWr.

2 miesiące temu

Do 17 VI w Mszanie Dolnej odbywa się Obóz Naukowy OM z udziałem laureata III stopnia LXXIV Olimpiady Matematycznej z III LO Ww - Wojciecha Domina.

1 miesiąc temu

W dniach 17-21 VI w Starej Łomnicy odbędzie się XXII Letni Obóz Naukowy. Lista uczestników jest tutaj.

1 miesiąc temu

W dniach 20-22 VI w IM UWr odbędzie się obóz przygotowa-wczy reprezentacji Polski do  XX Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej z udziałem uczniów V LO Wrocław: Alicji Urbańskiej i Juliana Stefuraka.

5 dni temu

W galerii "Pod Hugonem" można zwiedzać wystawy prac studentów specjalności nauczycielskiej IM UWr "Z geometrią 3D za pan brat" oraz "Zrób sobie bryłkę... z byle czego".

4 miesiące temu

Zakończyły się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematy-cznych. Zapisy na kolejny rok szkolny zaczną się 10 IX.