4 dni temu

15 VII w wieku 40 lat zmarła Maryam Mirzakhani - genialna irańska matematyczka, pierwsza i jedyna dotąd kobieta, która otrzymała Medal Fieldsa (2014). Studia matematyczne ukończyła w Teheranie, doktorat zrobiła na Harvardzie, była profesorem na Uniwersytecie Stanforda w USA. Przyczyną jej śmierci był rak piersi, z którym walczyła od czterech lat.

2 miesiące temu

W dniach 21-23 VII we Wrocławiu odbędą się I Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi (zawodnicy poniżej 18 lat). Będzie im towarzyszył turniej otwarty dla wszystkich. Zawody będą rozgrywane w Serowcu PWr.

11 miesięcy temu

23-26 VII w IM UWr odbędą się warsztaty przygotowawcze do XV Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej, która odbędzie się 31 VII - 4 VIII w Dublinie (Irlandia).

4 tygodnie temu

24 VII w godz. 10-14 w sali 601 IM UWr odbędzie się kolejny Międzynarodowy Piknik Matematyczny. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół średnich. Prowadzone będą w językach angielskim i niemieckim. Udział wezmą uczniowie z Niemiec, Brazylii i Polski. Tu jest program.

8 miesięcy temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Armenii i Abchazji. Uczestnicy powinni pilnie wypełnić formularz wizowy.

1 tydzień temu

25-28 VIII w Woli Duckiej odbędzie się LVI Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyzacja, czyli jak podejść problem z matematycznej strony" z udziałem studentów IM UWr.

1 tydzień temu

W dniach 4-8 IX w IM UWr odbędzie się konferencja Analysis & Applications zorganizowana na cześć prof. Eliasa Steina z udziałem m.in. czterech medalistów Fieldsa: Jeana Bourgaina, Charlesa Feffermana, Elona Lindenstraussa oraz Terence'a Tao. Referaty wygłoszą też Jacek Dziubański i Grzegorz Karch z IM UWr.

5 miesięcy temu

6 IX w IM UWr (sala HS) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Uniwersyteckiego Miłośników Ambitnej Matematyki KUMAM przygotowujące do udziału w OM. Zajęcia z teorii liczb w godz. 10:15-14:00 poprowadzi dr Jarosław Wróblewski. Zgłoszenia mejlowe: kumam@math.uni.wroc.pl

4 tygodnie temu

6 IX wykład popularnonaukowy dla szerokiej (ale wyrobionej matematycznie) publiczności wygłosi laureat medalu Fieldsa 2006, genialny australijski matematyk - Terence Tao. Wykład będzie poprzedzony zajęciami wprowadzającymi. Tutaj jest program i abstract.

1 tydzień temu

14 IX na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się III Ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców z całej Polski. W programie są warsztaty, pokazy, wykłady, konkursy, gry. Dokładny program pojawi się na stronie http://dpm.mini.pw.edu.pl pod koniec sierpnia.

11 miesięcy temu

16 IX w ramach WSM odbędzie się w IM UWr wykład popularnonaukowy laureatki nagrody im. Kamila Duszenki  za rok 2016 - Kate Juschenko z Northwestern University, USA.

11 miesięcy temu

W dniach 21-27 IX odbędzie się XX Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "Nauka bez granic". W IM UWr przewidziano Maraton Matematyczny oraz wystawy, warsztaty i wykłady dla młodziezy i dorosłych. 

3 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

2 dni temu

25 IX w Instytucie Filologii Angielskiej na UWr zostanie rozegrany XIV Maraton Językoznawczy dla licealistów. Zapraszamy do udziału w ramach przygotowań  do startu w Olimpiadzie Lingwistycznej.

9 miesięcy temu

Do 31 X trwa nabór wniosków w II edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł.