1 miesiąc temu

W dniach 7-11 XII w Bardzie Śląskim odbędzie się Uniwersytecki Obóz Olimpijski. Lista zakwalifikowanych i dalsze informacje są tutaj

1 miesiąc temu

9 XII odbędą się eliminacje szkolne do XI edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych Wieża Babel. Finał zaplanowano na 28 I. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych szkół - tutaj.

1 miesiąc temu

10 XII w IM UWr odbędzie się finał XII edycji konkursu matematycznego KOMA w kategorii gimnazjów, a 17 XII - liceów. Komę w szkołach podstawowych wygrał Antoni Buraczewski z SP 107 Wrocław. Lista zgłoszonych szkół jest tutaj, a lista finalistów - tutaj.

3 miesiące temu

W IM UWr od poniedziałku do czwartku odbywają się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych. Najbliższe spotkanie Matematyki dla Myślących (SP i GM) oraz Klubu shogi odbędzie się 10 XII, a sobotniego kółka olimpijskiego dla LO - 17 XII. Lista uczestników kółek jest tutaj.

1 dzień temu

12 XII w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:00, sala HS IM UWr) zapraszamy na wykład Piotra Błaszczyka (IM UP Kraków) nt. "Geometria Kartezjusza".

4 dni temu

14 XII na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:15, sala 601 IM UWr) odbędzie się wieczór wspomnień Matematyczna Georgia oraz spotkanie z Anną Penkałą (IH PAN).

logo_dmm
3 miesiące temu

15 XII odbędzie się II kolejka rozgrywek XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Mecze III kolejki zaplanowano na 18 I. Tutaj na bieżąco wprowadzane są wyniki rozgrywek.

1 miesiąc temu

Do 20 XII przyjmowane są zgłoszenia klas do XVIII edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie komitetu krajowego konkursu.

1 miesiąc temu

Do 20 XII przyjmowane są zgłoszenia udziału w LV Szkole Matematyki Poglądowej nt. "Co pieniądz robi z nami, a co my robimy z pieniądzem", gdzie grono znakomitych bangsterów i giełderów, probabilistów i ekonomistów, praktyków i teoretyków w sposób przyjemny i bezbolesny przybliży swoje poglądy na pieniądz i matematykę finansową.

1 tydzień temu

30 I na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:15, sala 601 IM UWr) odbędą się warsztaty wykonywania modeli ramkowych wielościanów prowadzone przez Piotra Pawlikowskiego (LO Kluczbork).

1 miesiąc temu

Zapraszamy do galerii "Pod Hugonem" w IM UWr na wystawę zdjęć najlepszych polskich solarygrafistów. Wystawa potrwa do końca marca. W technice solarygrafii fotografuje się wędrówkę słońca po niebie aparatem otworkowym z czasem naświetlania od kilku miesięcy do roku.

2 tygodnie temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Abchazji i Armenii. Nie ma już wolnych miejsc.

1 tydzień temu

5 XII na seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność (godz. 17:15, sala 601 IM UWr) odbędą się warsztaty szachów japońskich prowadzone przez aktualnego mistrza Polski - Wojciecha Jedynaka (II UWr, Fundacja Nami).

1 tydzień temu

W dniach 1-4 XII w IM UWr odbywają się warsztaty dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci poświęcone analizie niestandardowej. 

5 dni temu

W dniach 1-4 XII w Centrum Kongresowym Hali Stulecia odbędą się 25. Targi Dobrych Książek. 3 XII o godz. 15 w sali D1 odbędzie się spotkanie promujące album Wacław Szpakowski. Linie rytmiczne.