12 miesięcy temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.

1 rok temu

19 III będzie rozegrana II seria półfinałowa XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tu jest  podział na grupy półfinałowe.

10 miesięcy temu

Po 35 latach wróciła tradycja organizowania seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr. Jego kolejne posiedzenie odbędzie się 20 III o 12.30 w sali 119 II UWr. Prof. Grzegorz Karch (IM UWr) opowie "O odkryciach Alana Turinga w biologii".

1 miesiąc temu

22 III w godz. 10-12 na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbędą się wykłady  Andrzeja Dąbrowskiego nt. "Matematyka z kartką papieru" oraz "Mierzenie bogactwa".

11 miesięcy temu

23 III na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu będzie rozgrana IV edycja międzynarodowego konkursu Náboj. W kategorii Junior mogą startować uczniowie do I kl. LO włącznie, a starsi - w kategorii Senior.

1 rok temu

24 III odbędzie się finał II Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach) ze specjalnym wykładem prof. Zbigniewa Marciniaka (UW). Lista finalistów jest tutaj.

6 miesięcy temu

Najbliższe spotkania Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędą się: 24 III - olimpijskie gimnazjalne (s. 606), Matematyka dla Myślących SP (s. 607) i klub shogi (s. 711), 7 IV - olimpijskie licealne (s. 607) i kółko lingwistyki matematycznej (s. 606).

1 miesiąc temu

25 III odbędzie się finał VII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Lista finalistów jest tutaj. Zwycięzcy w kategoriach gimnazjalistów, licealistów i dorosłych mają szansę zdobycia dzikiej karty na Mistrzostwa Polski w Sudoku, których finał odbędzie się 7 IV w Pałacu Domaniowskim pod Radomiem.

11 miesięcy temu

26 III rozegrane będą eliminacje szkolne do XII edycji Konkursu O Laur Hugona organizowanego przez SP 5 (dawne GM 1) im. Hugona Steinhausa we Wrocławiu.

1 rok temu

7 IV w godz. 11-14 odbędą się Drzwi Otwarte Instytutu Matematycznego UWr (sala HS). W programie spotkanie z dziekanem, studentami i absolwentami oraz wykład popularnonaukowy.

1 rok temu

7 IV odbędzie się w IM UWr (sala A) kolejne spotkanie kursu wychowawców kolonijnych, a 14 IV - kurs kierowników kolonii (zgłoszenia są przyjmowane przez formularz online).

1 rok temu

7 IV odbędzie się kolejne spotkanie 30-godzinnego kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers. Plan zajęć jest tutaj.

1 rok temu

8 IV odbędzie się finał IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności na najlepszy model.

1 rok temu

7 i 8 IV w Pałacu Domaniowskim k. Radomia odbędą się finały XIII Mistrzostw Polski w Sudoku oraz XXII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks".

1 tydzień temu

W dniach 13-15 IV odbędzie się na PWr V edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów "OMatKo!!!". Wydarzenie adresowane jest do studentów oraz doktorantów matematyki i kierunków pokrewnych z całej Polski.