logo_nmnm
2 lata temu

Do 25 I przyjmowane są zgłoszenia do X edycji doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli NMNM prowadzonych przez IM PAN. Początek zajęć zaplanowano na 16 II.

1 miesiąc temu

Do 25 I wytypowani przez szkoły uczniowie powinni przesłać imienne zgłoszenia na XXIX Zimowa Szkoła Matematyki, która odbędzie się w dniach 25 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim.

1 rok temu

Do 25 I przyjmowane są potwierdzenia udziału dotychczasowych uczestników w Międzyszkolnych Kółkach Matematycznych w II semestrze roku szkolnego 2018/19. Przyjmowane są też nowe zapisy. Harmonogram spotkań jest tutaj.

6 dni temu

W dniach 25-28 I odbędą się otwarte międzynarodowe internetowe zawody Olimpiady Lingwistycznej Online (rozgrywane w językach: angielskim, rosyjskim albo ukraińskim). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Wersja próbna była rozegrana w dniach 18-21 I. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, zwłaszcza uczestników etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Lista osób zakwalifikowanych do tego etapu jest tutaj.

1 rok temu

Do 30 I przyjmowane sa zgłoszenia na V edycję 30-godzinnego kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki.

2 lata temu

Do 3 II trwa zimowa rekrutacja na studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Na studiach licencjackich przygotowano 100 miejsc.

2 dni temu

W dniach 4-8 II odbędzie się IV edycja Szkoły Myślenia - tygodniowego kursu dla licealistów organizowanego przez II UWr. Zajęcia są bezpłatne. Znajomość szkolnej matematyki nie jest tak istotna jak zamiłowanie do logicznego myślenia.

2 lata temu

W dniach 8-9 II odbędą się zawody II stopnia LXX Olimpiady Matematycznej. Na 57 uczniów zakwalifikowanych w okręgu wrocławskim aż 47 pochodzi z Wrocławia.

1 rok temu

W dniach 13-15 II w Instytucie Matematycznym UWr odbędą się zajęcia XV Zimowej Szkoły Matematyki dla uczniów CLV LO z Warszawy. Mogą w nich wziąć udział także chętni uczniowie z Wrocławia i okolic. Obowiązują zgłoszenia mejlowe na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl

6 dni temu

Do 15 II przyjmowane są zgłoszenia na 30-godzinny kurs Programowania dla nauczycieli klas I-III SP. Zajęcia zaplanowano na 5 sobót w okresie marzec-maj.

1 rok temu

Do 15 II przyjmowane są zgłoszenia szkół d0o V edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. Zawody w szkołach odbędą się 19 II. W konkursie startować mogą wszystkie rodzaje szkół. Klasyfikacja prowadzona jest odrębnie dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Spośród laureatów wyłoniona będzie reprezentacja Dolnego Śląska na mecz sparingowy z Wielkopolską.

1 rok temu

W dniach 15-18 II odbędzie się LIX Szkoła Matematyki Poglądowej "Matematyka i komputery".  W programie jest pokaz maszyn liczących prof. Macieja Sysły (II UWr).

1 rok temu

Do 16 II przyjmowane są zgłoszenia szkół i zawodników indywidualnych do X edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Prace eliminacyjne można wysyłać do 8 III.

6 miesięcy temu

Senat RP na wniosek Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego rok później w PTM. Pełny tekst uchwały Senatu jest tutaj. Zachęcamy szkoły i inne instytucje do włączenia się w liczne imprezy jubileuszowe lub do zaplanowania własnych obchodów tej szczególnej rocznicy.

1 rok temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.