Historia Wrocławskich Matematycznych Marszów na Orientację

Orientuj się i licz

Od 1997 roku organizowane były wyjazdy uczniów z wrocławskich szkół na Turystyczne Marsze na Orientację "Orientuj się i licz" do Łodzi organizowane w październiku i maju przez Uczniowski Klub Sportowy Orientuś z Gimnazjum nr 23 w Łodzi (kierownikiem wszystkich zawodów była Małgorzata Paszyńska, a sędzią głównym Krzysztof Lewandowski). Impreza ta stała się protoplastą marszów wrocławskich. Uczestnictwo w niej jest formą dodatkowej nagrody dla zwycieskich szkół z marszów wrocławskich.

 

WMMnO

Odbywają się od 2003 roku w pierwszą sobotę października. Łączą zasady sportowych imprez na orientację z rozwiązywaniem zadań logicznych i konstrukcyjnych. Szybko stały się największą popularna imprezą na orientację w Polsce. Co roku bierze w nich udział ponad 800 osob. Galerię zdjęć ze wszystkich WMMnO można obejrzeć tutaj.

kolejne edycje

  • 2003 - I WMMnO Las Osobowicki Wrocław (obsługa: XII LO Wrocław)
  • 2004 - II WMMnO Smoczy Las Wrocław (gospodarz: SP 53 Wrocław, obsługa: XII LO Wrocław)
  • 2005 - III WMMnO Las Mokrzański Leśnica (gospodarz: GIM 12 Wrocław, obsługa: XII LO Wrocław)
  • 2006 - IV WMMnO Las  "Grzybek" Oborniki Śląskie (gospodarz: GIM 1 Oborniki Śląskie, obsługa: XII LO Wrocław)
  • 2007 - V WMMnO Park Szczytnicki Wrocław (gospodarz i obsługa: II LO Wrocław)
  • 2008 - VI WMMnO Twardogóra (gospodarz: SP 1 Twardogóra, obsługa: GIM 1 Twardogóra)
  • 2009 - VII WMMnO Park Wolności Milicz (gospodarz: SP 2 Milicz, obsługa: ZS Milicz)
  • 2010 - VIII WMMnO Schr. pod Wieżycą Sobótka (gospodarz i obsługa: Gimnazjum Gminne Sobótka)
  • 2011 - IX WMMnO Las Bukowy Trzebnica (gospodarz: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzebnicy, obsługa: PZS 1, PZS 2, GIM 1, SP 3, JI SP Trzebnica, XII LO Wrocław)
  • 2012 - X WMMnO ZOO Wrocław (gospodarz: AWF Wrocław, obsługa: LO III, LO V, LO XII, GM 10, GM 49 Wrocław, WSZS)
  • 2013 - XI MMnO Biały Kościół (gospodarz: SP Biały Kościół, obsługa: LO III, XII, SP Primus Wrocław)
  • 2014 - XII MMnO Miękinia (gospodarz: SP i GIM Miękinia)
  • 2015 - IIIX MMnO Las Pilczycki (gospodarz: VI LO i SP 19 Wrocław)
  • 2016 - XIV MMnO Twardogóra (gospodarz: GIM 1 Twardogóra)

statystyki

I edycja odbyła się "za zaproszeniami" dla szkół. Edycje II-IX były otwarte. Od X edycji do MMnO przyjmowana jest ograniczona liczba szkół w zależności od liczby punktów uzyskanych w rankingu.

nr edycji rok liczby szkół / patroli liczba
zawodników
SP GIM LO NiR razem
I 2003 7/21 7/21 9/27 10/10 24/79 237
II 2004 16/46 22/59 12/39 21/21 52/165 495
III 2005 16/49 20/62 19/51 18/18 58/180 540
IV 2006 18/51 26/69 20/52 24/28 72/200 600
V 2007 30/88 31/87 17/50 27/27 81/252 756
VI 2008 34/92 29/75 16/44 28/28 85/239 717
VII 2009 41/112 26/76 16/44 26/27 84/259 777
VIII 2010 44/125 33/110 18/61 28/33 99/329 987
IX 2011 48/134 38/101 23/70 28/34 87/339 1017
X 2012 48/137 33/92 22/69 29/32 105/330 990
XI 2013 42/120 33/95 16/53 26/28 99/296 900
XII 2014 46/123 48/123 21/62 37/43 118/351 1053
IIIX 2015 48/140 47/133 23/73 41/51 121/397 1191
XIV 2016 46/121 41/114 21/59 32/40 110/334 1002
razem 438/1236 386/1094 232/692 338/377 1326/3399 10197

zwycięzcy kolejnych edycji

  • 2003 - I WMMnO Las Osobowicki, Wrocław-Osobowice
    SP 91 Wrocław: Agata Niżankowska, Marcin Słowik, Klara Szklarz
    GIM 1 Wrocław: Agnieszka Bomersbach, Małgorzata Gakis, Katarzyna Zajączkowska
    LO III Wrocław: Agata Barecka, Piotr Grabiec, Grzegorz Serafin
    NAUCZ Studium Podyplomowe NMNM: Jowita Dziwak, Artur Malina, Zenon Kałużny
     
  • 2004 - II WMMnO Smoczy Las, Wrocław-Strachocin
    SP 91 Wrocław: Weronika Filipowska, Jan Heimrath, Joanna Szybejko
    GIM 24 Wrocław: Wiktor Bednorz, Patrycja Fornalik, Bartosz Plaszczyk
    I LO Jawor: Piotr Jabłoński, Marcin Panasiuk, Marcel Stankowski
    NAUCZ GIM 13 Wrocław: Rafał Just, Dorota Pytel, Honorata Walczak
     
  • 2005 - III WMMnO Las Mokrzański, Wrocław-Leśnica
    SP 1 Wrocław: Maciej Dulęba, Piotr Nalewaja, Krzysztof Platis
    GIM 13 Wrocław: Jan Heimrath, Marcin Słowik, Bartosz Trocha
    LO III Wrocław: Jacek Caban, Piotr Caban, Krzystof Kędzierski
    NAUCZ GIM 32 Wrocław: Gabriela Pendyk, Jerzy Sikora, Zuzanna Wrońska
     
  • 2006 - IV WMMnO Las "Grzybek", Oborniki Śląskie
    SP 64 Wrocław: Magdalena Bieszczad, Małgorzata Giemza, Iga Głód
    GIM 49 Wrocław: Łukasz Chrzanowski, Paweł Duda, Jakub Kwiecień
    LO III Wrocław: Łukasz Bryś, Jakub Mikołajczyk, Tomasz Szymański
    NAUCZ LO XIII Wrocław: Elżbieta Woźniak, Mirosław Woźniak, Stanisław Woźniak
     
  • 2007 - V WMMnO Park Szczytnicki, Wrocław-Sępolno
    SP 93 Wrocław: Iga Karbowiak, Wojciech Płatek, Michał Sieradzki
    GIM 49 Wrocław: Samuel Kryszak, Maciej Sobótka, Maciej Tyszko
    LO XIV Wrocław: Łukasz Chrzanowski, Paweł Duda, Jakub Kwiecień
    NAUCZ SP 1 i GIM 1 Bogatynia: Janusz Błażków, Anna Pasztetnik, Dorota Szwedo
     
  • 2008 - VI WMMnO Twardogóra
    SP 17 Wrocław: Tomasz Dydacki, Kacper Kulczak, Daniel Wołoszczak
    GIM 1 Twardogóra: Hanna Figura, Jagoda Strózik, Paulina Studzińska
    LO XIV Wrocław: Paweł Duda, Łukasz Chrzanowski, Jakub Kwiecień
    NAUCZ ATH Bielsko-Biała: Małgorzata Franke, Marek Franke, Anna Turula, pies Gringo
     
  • 2009 - VII WMMnO Park Wolności, Milicz
    SP PRIMUS Wrocław: Julia Cicha, Małgorzata Sadowska, Karolina Wierzcholska
    GIM 20 Wrocław: Monika Kuzborska, Katarzyna Majewska, Magdalena Szurko
    LO XIV Wrocław: Łukasz Chrzanowski, Paweł Duda, Łukasz Kwiecień (vide rok 2008)
    NAUCZ GIM ATUT: Iwona Fiołka, Ewa Puzanowska
     
  • 2010 - VIII WMMnO Schronisko pod Wieżycą, Sobótka
    SP 3 Wrocław: Miriam Lang, Kacper Krzyszycha, Antoni Tomaszewski
    GIM 49 Wrocław: Sebastian Grodziński, Aleksander Kiełbik, Michał Sieradzki
    LO I Oleśnica: Tola Zawodnik, Szymon Płaneta, Mikołaj Pochopień
    STUD UWr/PWr: Paweł Duda, Piotr Krajewski, Jakub Kwiecień
    NAUCZ SP 107 Wrocław: Sylwia Szczęsna-Cichoń, Daniel Cichoń, Łukasz Leszek
     
  • 2011 - IX WMMnO Las Bukowy, Trzebnica
    SP 1 Bogatynia: Marcin Kustosz, Michał Leński, Jakub Włos
    GIM 37 Wrocław: Mateusz Hurko, Tomasz Lipiński, Jakub Salik
    LO XIV Wrocław: Wojciech Borowicz, Anna Kubik, Michał Topolski
    STUD WPPT PWr: Michał Kucharczyk, Monika Sikora, Bartłomiej Surma
    NAUCZ: Janusz Błażków (SP 1 Bogatynia), Beata Lipowicz (LO Bogatynia), Dorota Szwedo (SP Opolno)
     
  • 2012 - X WMMnO ZOO, Wrocław
    SP Smolec: Julia Bobowska, Małgorzata Lower, Jakub Marcinkowski
    GIM 49 Wrocław: Mateusz Hazy, Jarosław Kwiecień, Grzegorz Opałko
    LO XIV Wrocław: Piotr Frąckiewicz, Dawid Kinastowski, Jerzy Piekarski
    NAUCZ: Katarzyna Kozińska (SP Leonardo da Vinci Wrocław), Kamila Łoza (SP Szalom Alejchem Wrocław), Olga Mikołajczyk (GM Ekola Wrocław)
     
  • 2013 - XI WMMnO Biały Kościół
    SP 17 Wrocław: Nikoletta Błach, Stanisław Kurzyp, Agnieszka Mazurek
    GIM 13 Wrocław: Stanisław Koza, Paulina Mądra, Maciej Pająk
    LO III Wrocław: Dominik Głowacki, Grzegorz Smoła, Karolina Stefańska
    STUDENCI matematyki z WPPT PWr:  Michał Kucharczyk, Monika Sikora, Bartłomiej Surma
    NAUCZYCIELE: Kalina Kijewska (GM Ekola Wrocław), Katarzyna Kozińska (SP Leonardo da Vinci Wrocław), Kamila Łoza (SP Szalom Alejchem Wrocław)
     
  • 2014 - XII WMMnO Miękinia
    SP 1 Wołów: Zuzanna Chodorowska, Natalia Matusiak, Amelia Szewc
    GIM Społeczne TWP Legnica: Bartosz Jaśkiewicz, Michał Kosmecki, Sebastian Zięciak
    LO 3 Wrocław: Agnieszka Cych, Maciej Pająk, Jakub Ptak
    STUDENCI: Michał Mazur (SMP UJ), Bartosz Pawliczak i Tomasz Skalski (WPPT PWr)
    NAUCZYCIELE: Janusz Błażków (SP 1 Bogatynia), Beata Lipowicz (LO Bogatynia), Dorota Szwedo (SP Opolno-Zdrój)
     
  • 2015 - IIIX WMMnO Pilczyce
    SP 17 Wrocław: Joanna Mazurek, Stanisław Syta, Wojciech Zieliński
    GIM 26 Wrocław: Agnieszka Mazurek, Iwo Pilecki- Silva, Wiktoria Szewczyk
    LO 1 Legnica: Bartosz Jaśkiewicz, Michał Kosmecki, Sebastian Zięciak (vide GM 2014)
    STUDENCI WPPT PWr: Michał Mazur, Bartosz Pawliczak i Tomasz Skalski
    NAUCZYCIELE GIM 49 Wrocław: Daniel Cichoń, Sebastian Ploch, Robert Wojakowski
     
  • 2016 - XIV MMnO Twardogóra
    SP 3 Wrocław: Dawid Dzieleńdziak, Tomasz Gąciarz, Jan Pezda
    GIM 49 Wrocław: Anna Kubiak, Hanna Sudoł, Cyryl Szatan
    LO 3 Wrocław: Agnieszka Cych, Stanisław Koza, Maciej Pająk
    STUDENCI (absolwenci) WPPT PWr: Michał Kucharczyk, Monika Sikora, Piotr Uść
    NAUCZYCIELE GM 13 Ww i SP 93 Ww: Katarzyna Ignaszewska, Rafał Ignaszewski, Joanna Wysocka
     
  • 2017 - XV WMMnO Wrocław
    SP
    GM
    LO
    STUDENCI
    NAUCZYCIELE