Programy dostępne dla studentów i pracowników

KNOPPIX - można pobrać ze strony http://www.knoppix.org/ albo z poniżej zamieszczonych linków

MSDN Academic Alliance - w ramach którego pracownicy i studenci mogą bezpłatnie korzystać z wielu programów firmy Microsoft. Osoby, które chcą skorzystać z tego programu, powinny wypełnić deklarację i zgłosić się do Sekretariatu IM (pok. 315).

Uwaga: Pakietu biurowego MS Office nie można otrzymać w ramach licencji MSDN AA. Pracownicy IM mogą starać się o zakup pakietu MS Office w ramach licencji MOLP, w tym celu należy zgłosić się do pokoju 402.

Informacje o programie MSDN Academic Alliance (m. in. wykaz dostępnych programów).
Miejsce logowania do systemu.

STATISTICA Pakiet Zaawansowany + Automatyczne Sieci Neuronowe

Licencja dla wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

Licencja została przedłużona do 15 kwietnia 2018 roku. Przewidywane jest dalsze przedłużenie umowy.

• Szczegółowy opis nowości w wersji 13.1 PL można znaleźć pod adresem:
  • KARTA REJESTRACYJNA
    Każdy użytkownik przed zainstalowaniem powinien wypełnić kartę rejestracyjną użytkownika STATISTICA, informacje w niej zawarte będą przesyłane do StatSoft, Kraków (w celu rejestracji użytkownika) i do administratora licencji (w celu weryfikacji czy dany użytkownik jest pracownikiem lub studentem lub inną uprawnioną do korzystania z programu osobą). Administratorem Licencji w IM jest dr Krzysztof Topolski.
    Zgodnie z ustaleniami wszystkie informacje z tego formularza będą wpływały na adres: kosibap@biol.uni.wroc.pl oraz na adres „administratora wydziałowego”.

• NOŚNIK i KOD INSTALACYJNY można pobrać w pok. 402 lub u administratora licencji. Dostępne wersje:
    • Angielska 32-bitowa,
    • Polska 32-bitowa,
    • Polska 64-bitowa.

• Instalator programu STATISTICA rozpoznaje wielkie i małe litery, stąd numer seryjny programu oraz pozostałe wymagane przy instalacji kody należy wpisywać WIELKIMI LITERAMI (można je kopiować i wklejać – Ctrl+C, Ctrl+V)

• „Administrator wydziałowy” prowadzi ewidencję osób zarejestrowanych i korzystających z tego programu zgodnie z warunkami UMOWY Site License.