Zmarł prof. Tadeusz Nadzieja

Ze smutkiem informujemy, że 24 kwietnia 2021 r. nagle i niespodziewanie zmarł prof. dr hab. Tadeusz Nadzieja.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek 30 kwietnia 2021 r. o godz. 9:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Kłodzku przy ul. Szpitalnej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. o godz. 12:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Dusznickiej w Kłodzku.

Prof. Nadzieja przez całą swoją młodość naukową, począwszy od studiów aż po uzyskanie habilitacji, był związany z Instytutem Matematycznym UWr. Współpracował naukowo z prof. P. Bilerem i w serii wspólnych pracy wnieśli ważny wkład w teorię pewnych równań różniczkowych cząstkowych. Następnie, już jako profesor tytularny, prof. Nadzieja pracował najpierw na Uniwersytecie Zielonogórskim, a później na Uniwersytecie Opolskim. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym Wiadomości Matematycznych.

Profesor Tadeusz Nadzieja był tatą dr. hab. Piotra Borodulina-Nadziei z naszego Instytutu.