studenci

Prof. Stanisław Kulczyński, pierwszy rektor UWr, pozbawiony patronatu nad bulwarem we Wrocławiu

Decyzją wojewody dolnośląskiego z 8 stycznia prof. Stanisława Kulczyńskiego – pierwszego rektora Uniwersytetu Wrocławskiego – pozbawiono patronatu nad bulwarem na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu. Decyzja ta związana jest z uznaniem przez Instytut Pamięci Narodowej profesora Kulczyńskiego jako osoby niegodnej funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na stronie Uniwersytetu oraz przede wszystkim artykułem w Przeglądzie Uniwersyteckim (str. 10). Prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział odwołanie się od decyzji wojewody (co opisywane jest w artykule na portalu Gazeta Prawna.pl).

Szkoła dla studentów „Baby Horizons II”

Serdecznie zapraszam studentów i doktorantów na drugą edycję szkoły Baby Horizons, która odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili dr hab. Radosław Adamczak, prof. dr hab. Wojciech Niemiro, prof. dr hab. Jacek Wesołowski oraz prof. dr hab. Piotr Zakrzewski.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazało jej pierwsze wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.

Zgłaszanie tematów prac dyplomowych

Przypominamy, że zgodnie z procedurą opisaną na stronie internetowej Instytutu Matematycznego, przystępując do pisania pracy dyplomowej student wspólnie z promotorem obowiązani są zgłosić temat pracy w sekretariacie dydaktycznym na obowiązującym formularzu. Osoby, które zaniedbały ten obowiązek proszone są o niezwłoczne zgłoszenie tematu pracy w sekretariacie dydaktycznym.

Studenci planujący ukończenie studiów w tym semestrze powinni dopilnować, by zgłoszenie wpłynęło nie później niż 22.01.2018 (poniedziałek).

Godziny rektorskie 22 grudnia

W dniu 22 grudnia 2017 r. (piątek) JM Rektor wprowadził od godziny 14:00 godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Wrocławskim.

Spotkanie z prof. Harezlakiem

W czwartek 21 grudnia w godz. 12:15-14:00 w sali A odbędzie się spotkanie z prof. Jarosławem Harezlakiem z Uniwersytetu Indiana w USA, który współpracuje naukowo z grupą prof. M. Bogdan i prowadzi zajęcia na specjalności Analiza Danych.

Profesor Harezlak opowie o swoich badaniach i o kursach, które będzie prowadził w przyszłym semestrze. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa wszystkich potencjalnie zainteresowanych specjalnością Analiza Danych.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godz. 12:30 (Instytut Informatyki, sala 119). Prelegentem będzie prof. Leszek Pacholski, który wygłosi wykład pt.

Kilka kontrowersyjnych uwag o polskiej nauce.

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Twarze z plakatu 3

W poniedziałek 18 grudnia zapraszamy o godz. 17:15 do sali 601 na trzecie spotkanie z serii Twarze z plakatu, poświęcone Andrzejowi Hulanickiemu.

Wspominać będą profesorowie Ewa Damek, Marek Bożejko, Paweł Głowacki i Ryszard Szwarc.

Stypendia Ministra dla naszych studentów

Miło nam poinformować, że pięcioro studentów naszego Wydziału otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia i wszyscy są związani z naszym Instytutem:

- Karolina Łukaszewicz i Mateusz Staniak są studentami matematyki, biorącymi udział w projekcie badawczym, kierowanym przez dr Barbarę Jasiulis-Gołdyn,
- Jarosław Kwiecień i Bartosz Sójka są studentami ISIM-u,
- Stanisław Wilczyński jest studentem informatyki, biorącym udział w projekcie badawczym, kierowanym przez prof. Małgorzatę Bogdan.

Twarze z plakatu 2

W poniedziałek 11 grudnia zapraszamy o godz. 17:15 do sali 601 na drugie spotkanie z serii Twarze z plakatu, poświęcone Bronisławowi Knasterowi.

Wystapią m.in. profesorowie Paweł Krupski i Jan Waszkiewicz oraz dr Danuta Zaremba. Przewidziano specjalny adres córki profesora Knastera Elżbiety do uczestników.

Subskrybuj RSS - studenci