studenci

Wyniki konkursu na pracę dyplomową

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki został Szymon Cygan za pracę

Model Kondo tworzenia się wzorów,

napisaną pod opieką prof. Grzegorza Karcha.

Do drugiego etapu konkursu na najlepszą pracę licencjacką z matematyki komisja konkursowa wybrała następujące prace:

Maciej Kucharski, Waring's problem and the Hardy-Littlewood circle method (promotor: M. Mirek)
Oliwier Biernacki, Spacery losowe i sieci elektryczne (promotor: D. Buraczewski)
Gracjan Góral, O liczeniu drzew w lesie (promotor: D. Buraczewski)
Krzysztof Kępczyński, Zagadnienie paryskiej ruiny w gaussowskim modelu ryzyka (promotor: K. Dębicki)
Kinga Kliszcz, Olga Ładyżenska – życie i dokonania w teorii równań różniczkowych cząstkowych (promotor: P. Biler)
Karolina Konczak i Jakub Nowak, Aproksymacja obwodu elipsy (promotor: K. Omiljanowski).

Wszystkim finalistom oraz ich promotorom serdecznie gratulujemy.

W najbliższy piątek 19 października odbędzie się Finał konkursu, w trakcie którego finaliści zaprezentują swoje prace, a jury wybierze najlepszą z nich. Prezentację będzie miał również Szymon Cygan. Serdecznie zapraszamy do udziału w Finale.

Współorganizatorem i fundatorem nagród jest Santander Bank Polska SA.

Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Przypominamy, że już tylko do 31 października 2018 trwa nabór prac do konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2018 roku.  Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha. W poprzedniej edycji konkursu laureatką została Agnieszka Hejna z naszego Instytutu.

Ogłoszenie Dyrekcji o korektach zapisów

Ogłoszenie Dyrekcji w sprawie korekt zapisów na zajęcia:

Korekty zapisów na przedmioty możliwe są w nieprzekraczalnym terminie 5 listopada. Wymagane jest uzasadnione podanie (na załączonym druku) do dyrektora ds. dydaktycznych, złożone w sekretariacie dydaktycznym. Szczególnie wnikliwie będą analizowane wnioski o wypisanie z zajęć laboratoryjnych, na których dla części studentów zabrakło miejsc lub gdzie duże zainteresowanie wymagało uruchomienia dodatkowych grup laboratoryjnych.

Studenci pierwszego semestru mogą zmienić poziom przedmiotu do 20 listopada (do godz. 12:00), w tym wypadku podanie nie wymaga uzasadnienia.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się w czwartek 18 października o godz. 12:30 w sali 119 w Instytucie Informatyki. Prelegentem będzie prof. Włodzimierz Zadrożny (University of North Carolina at Charlotte), który wygłosi wykład pt.

Topology and Sheaves for Natural Language Understanding?

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Rusza tutornia

Zespół tutorów ogłasza:

Drodzy studenci,

dnia 09.10.2018 (wtorek) rusza w tym semestrze tutornia. Tutornia jest miejscem przeznaczonym głównie dla studentów pierwszego i drugiego roku, w którym starsi koledzy pomogą wam z trudnościami matematyki czyhającymi na was na studiach.Tutorzy będą na was czekali w dniach zajęć dydaktycznych, w sali 202 (poziom bufetu), w terminach:

Poniedziałek 10-12
Wtorek 10-14
Środa 14-16
Czwartek 8-10 i 14-16

Serdecznie zapraszamy.

Inauguracyjne spotkanie Koła Naukowego Matematyków Teoretyków

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr serdecznie zaprasza na pierwsze w tym semestrze spotkanie Koła, które odbędzie się piątek 12 października o godzinie 16 (miejsce zostanie ustalone w najbliższym czasie).

W programie: przedstawienie strategii i planów Koła, zasady członkostwa, krótki wykład.

Zapisy do grup laboratoryjnych

Komunikat Dyrekcji: „Za zgodą prowadzącego laboratoria sekretariat dydaktyczny może dopisać uczestników ponad limit 15 miejsc. Osoby takie składają w sekretariacie dydaktycznym podanie zaakceptowane przez prowadzącego laboratoria. Do uczestnictwa w zajęciach konieczne będzie wówczas przyniesienie własnego laptopa”.

Subskrybuj RSS - studenci