studenci

Wykłady Marcina Saboka

Kategorie: 

Zapraszamy na serię wykładów, które w dniach 22-25 lipca wygłosi nasz absolwent, prof. Marcin Sabok z McGill University w Montrealu. Wykłady odbędą się w sali 601 o godz. 10:30.

Plan wykładów:

 • Lecture 1. Hyperfiniteness
  Hyperfinite graphs and equivalence relations, Bernoulli graphs and factors of iid, Benjamini-Schramm limits
 • Lecture 2. Amenability
  Amenable groups, the Hulanicki-Reiter condition, free and pmp actions of non-amenable groups
 • Lecture 3. Cost
  Graphings, cost of groups, Hjorth's lemma on cost attained
 • Lecture 4. Applications
  Matchings in hyperfinite graphs, applications to Poisson processes, circle squaring.

Wyniki rekrutacji

Kategorie: 

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listy rankingowe oraz listy zakwalifikowanych na kierunki matematyka, ISIM i informatyka. Listy rankingowe można znaleźć poniżej:

natomiast informację o byciu na liście zakwalifikowanych kandydaci mogą znaleźć na swoich kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane powinny złożyć swoje dokumenty. Kandydat zakwalifikowany, który złożył w terminie wymagane dokumenty, staje się kandydatem przyjętym, jeśli liczba uzyskanych przez niego punktów rekrutacyjnych spowoduje umieszczenie go na liście rankingowej w ramach limitu przyjęć na dany kierunek studiów.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna będzie urzędować w dniach: 18-19 lipca (czwartek-piątek) oraz 22-23 lipca (poniedziałek-wtorek) w godz. 9:00-13:00 w Instytucie Matematycznym UWr, pl. Grunwaldzki 2, w salach 604, 605 oraz w pokoju 303.

W godzinach pracy Komisji można kontaktować się z nią telefonicznie pod nr. telefonu 71 375 74 94 oraz mailowo: ewa.lamch(at)uwr.edu.pl.

Konkurs charytatywny Wings for Maths

Kategorie: 

Fundacja Matematyków Wrocławskich zaprasza w sobotę 22 czerwca do udziału w charytatywnym konkursie matematycznym Wings for Maths.

Wings for Maths (Skrzydła dla Matematyki) to charytatywny konkurs matematyczny rozgrywany po raz pierwszy w 2024 roku i wzorowany na biegu charytatywnym Wings for Life. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego. W tym roku cały dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie przelotu reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną w Brazylii (dotacja MEN pokryła koszty zaledwie 2 z 10 potrzebnych biletów).

Konkurs rozpocznie się o 10:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy. Wpisowe – 50 zł od drużyny.

Szczegóły konkursu

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałyby wesprzeć drobną wpłatą wyjazd olimpijczyków, mogą wpłacić darowiznę tytułem "cegiełka na Olimpiadę" na konto Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław): PeKaO 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002.

Ankiety ewaluacyjne

Kategorie: 

Ogłoszenie Dyrekcji:

W USOSweb dostępne są już ankiety ewaluacyjne zajęć prowadzonych w semestrze letnim. Ankiety można wypełniać do 30 czerwca.

Ankiety są anonimowe, ich wyniki będą udostępnione wyłącznie prowadzącym dane zajęcia oraz zastępcy dyrektora d/s dydaktycznych i dopiero po zakończeniu sesji. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem studiów, do obowiązków studenta należy „udział w ewaluacji procesu dydaktycznego (sporządzanie ankiet)”.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 1 września (kolacja) do 7 września 2024 r. (śniadanie).

Celem szkoły jest pokazanie studentom rozmaitej i aktualnie żywo rozwijającej się matematyki zanim wejdą w wąską specjalizację. Szkoła odbędzie się w systemie hybrydowym, zdalna transmisja umożliwia uczestnictwo zarówno wykładowcom, jak i studentom z zagranicy, dlatego  wykłady będą po angielsku.

Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej. Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online. Studenci, którzy uczestniczą w szkole będą mogli wygłosić referaty (po polsku) i serdecznie ich do tego namawiamy.

Więcej informacji na stronie szkoły.

Prestiżowa publikacja Mateusza Staniaka

Z przyjemnością informujemy, że nasz doktorant Mateusz Staniak, wspólnie ze współpracownikami z Northeastern University i University of Michigan, opublikował artykuł w Nature Protocols na temat nowego oprogramowania do statystycznej analizy bardzo dużych zbiorów danych ze spektrometrii masowej.

Nature Protocols (200pt MNiSW, IF=15) to jeden z tzw. Nature Journals, do których należą między innymi Nature czy Nature Communications. Zaproszenie do publikacji w Nature Protocols ilustruje duże uznanie i praktyczną wartość oprogramowania tworzonego w grupie prof. Vitek, przy znacznym udziale Mateusza.

Rekrutacja na studia matematyczne

Kategorie: 

Ruszyła rejestracja elektroniczna w ramach rekrutacji letniej na studia I i II stopnia na kierunku matematyka. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółowymi terminami i zasadami rekrutacji na studia licencjackie oraz na studia magisterskie. Samej rejestracji można dokonać w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jest na to czas do 11 lipca 2024 r. (I stopień) bądź do 13 września 2024 r. (II stopień).

Strony

Subskrybuj RSS - studenci