studenci

Konkurs na stypendium w projekcie naukowym

W ramach projektu „Stochastyczne modele bazujące na transformacie gładzącej”, kierowanego przez prof. Dariusza Buraczewskiego, ogłoszony został konkurs na stanowisko badawcze na okres 9 miesięcy.

Stypendium przewidziane jest dla studenta matematyki studiów drugiego stopnia, doktoranta lub osoby, która podejmie studia magisterskie od października 2019. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. Dariuszem Buraczewskim (dbura@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

50-lecie Seminarium Profesora Stanisława Hartmana

W weekend 10-11 maja 2019 r. w sali EM odbędzie się sesja naukowa z okazji 50-lecia Seminarium Profesora Stanisława Hartmana we Wrocławiu.

Sesja piątkowa (10 maja, od 15:00) będzie poświęcona wspomnieniom o 50-letniej historii seminarium. W sobotę (10:00-17:30) zaproszeni goście wygłoszą krótkie referaty naukowe na tematy związane z analizą harmoniczną.

Data Science – nowy kierunek studiów magisterskich

Informujemy, że na naszym Wydziale otworzony został nowy kierunek studiów magisterskich – Data Science. Jest to kierunek interdyscyplinarny, na którym zajęcia prowadzić będą zarówno pracownicy Instytutu Matematycznego, specjaliści od analizy danych, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa jak i pracownicy Instytutu Informatyki, specjaliści od baz danych i inteligencji obliczeniowej. Językiem wykładowym jest język angielski.

Limit miejsc to 10 dla studentów polskich i 5 dla zagranicznych.

Strona kierunku

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godz.12:30 w Instytucie Informatyki, sala 119.

Prelegentem będzie dr hab. Marek Cygan z Uniwersytetu Warszawskiego oraz z firmy Nomagic, który wygłosi wykład pt.

Machine learning in robotic manipulation.

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Wykłady z przedmiotu Complex data – zmiana

Informujemy, że pierwszy wykład prof. J. Harezlaka z przedmiotu Complex data odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godz. 14 (czyli tydzień później).

Zajęcia w kwietniu będą odbywać się w poniedziałki w godz. 14-16 oraz w czwartki w godz. 16-18, natomiast w maju/czerwcu w poniedziałki w godz. 14-18 oraz w czwartki w godz.14-18.

Osobą koordynującą zajęcia prof. J. Harezlaka jest M. Kos. Studenci, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach, a nie zapisali się w terminie, mogą się jeszcze zapisać w sekretariacie dydaktycznym.

Jubileusz Bolesława Gleichgewichta

Zapraszamy na obchody jubileuszu Bolesława Gleichgewichta, emerytowanego pracownika Instytutu Matematycznego, który w kwietniu skończy sto lat (będąc tym samym równolatkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego).

W ramach jubileuszu odbędzie się sesja Polskiego Towarzystwa Matematycznego, na której wystąpią przyjaciele i współpracownicy jubilata. W planach jest również mini-koncert Bente Kahan, synowej jubilata. Sesja odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 17:00 w sali 25 Instytutu Informatyki (ul. Joliot-Curie 25). Sesji będzie towarzyszyć wystawia w galerii Łącznik poświęcona Bolesławowi Gleichgewichtowi.

Więcej o (nietuzinkowym) życiorysie jubilata można dowiedzieć się np. na tej stronie.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz.13:00 w Instytucie Informatyki, sala 119.

Prelegentem będzie prof. Waldemar Hebisch, który wygłosi wykład pt.

Poszukiwanie gwiazd okresowych.

Odczyt poświęcony będzie pamięci dr. Zbigniewa Kołaczkowskiego.

Podczas wykładu profesor W. Hebisch opowie o swojej współpracy z astronomem Zbigniewem Kołaczkowskim i wyjaśni, jak prosta matematyka i proste narzędzia informatyczne pozwoliły znacznie przyśpieszyć poszukiwanie gwiazd okresowych.

Przed seminarium, o godz. 12:40, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Subskrybuj RSS - studenci