spotkania

Konkurs charytatywny Wings for Maths

Kategorie: 

Fundacja Matematyków Wrocławskich zaprasza w sobotę 22 czerwca do udziału w charytatywnym konkursie matematycznym Wings for Maths.

Wings for Maths (Skrzydła dla Matematyki) to charytatywny konkurs matematyczny rozgrywany po raz pierwszy w 2024 roku i wzorowany na biegu charytatywnym Wings for Life. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego. W tym roku cały dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie przelotu reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną w Brazylii (dotacja MEN pokryła koszty zaledwie 2 z 10 potrzebnych biletów).

Konkurs rozpocznie się o 10:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy. Wpisowe – 50 zł od drużyny.

Szczegóły konkursu

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałyby wesprzeć drobną wpłatą wyjazd olimpijczyków, mogą wpłacić darowiznę tytułem "cegiełka na Olimpiadę" na konto Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław): PeKaO 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 1 września (kolacja) do 7 września 2024 r. (śniadanie).

Celem szkoły jest pokazanie studentom rozmaitej i aktualnie żywo rozwijającej się matematyki zanim wejdą w wąską specjalizację. Szkoła odbędzie się w systemie hybrydowym, zdalna transmisja umożliwia uczestnictwo zarówno wykładowcom, jak i studentom z zagranicy, dlatego  wykłady będą po angielsku.

Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej. Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online. Studenci, którzy uczestniczą w szkole będą mogli wygłosić referaty (po polsku) i serdecznie ich do tego namawiamy.

Więcej informacji na stronie szkoły.

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Marta Kwiatkowska z Uniwersytetu w Oksfordzie, światowej klasy specjalistka i liderka w dziedzinie weryfikacji systemów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

When to trust AI: advances and challenges for certification of neural networks.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 13:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Takahiro Hasebe z Hokkaido University, który odwiedzi nasz wydział  w ramach programu Visiting Professor, IDUB. Wygłosi on wykład pt.

Construction of the distance function with an elliptic PDE.

Przed wykładem Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Matematycznego

Kategorie: 

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Matematycznego UWr, będący częścią Dnia Otwartych Drzwi Wydziału Matematyki i Informatyki UWr.

Zaczynamy o 11:00 w Audytorium im. Hugona Steinhausa (czyli w sali HS) od ogólnowydziałowego wykładu inauguracyjnego Anny Wysoczańskiej-Kuli pt. Matematyczne konsekwencje rzucania lassem i inne historie, czyli o korzyściach z myślenia abstrakcyjnego.

Po wykładzie osoby zainteresowane informatyką pójdą do Instytutu Informatyki, a osoby zainteresowane matematyką zostaną w sali HS:

12:00 Andrzej Raczyński, prezentacja kierunku matematyka
12:20 Klaudia Balcer, Matematyk w IT
13:05 Jakub Gogolok, Chaos is a ladder
13:40 Atrakcje przygotowane przez studentów.

O godz. 14:00 w Instytucie Informatyki UWr w sali 105 odbędzie się spotkanie dr. hab. Marcinem Preisnerem dla osób zainteresowanych Indywidualnymi Studiami Informatyczno-Matematycznymi.

Pełny program Dnia Otwartych Drzwi Wydziału Matematyki i Informatyki UWr można znaleźć na stronie Wydziału.

Wydarzenia na FB: DOD IM UWr, DOD II UWr

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie Maciej Piróg, adiunkt w Instytucie Informatyki UWr (absolwent naszych studiów informatycznych, doktorat na Oksfordzie, postdoc w KU Leuven), który prowadzi badania w obszarze semantyki formalnej języków programowania, wykorzystując metody algebry uniwersalnej w opisie tzw. efektów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

Algebry szyte na miarę efektów.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Strony

Subskrybuj RSS - spotkania