spotkania

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 13:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Takahiro Hasebe z Hokkaido University, który odwiedzi nasz wydział  w ramach programu Visiting Professor, IDUB. Wygłosi on wykład pt.

Construction of the distance function with an elliptic PDE.

Przed wykładem Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Matematycznego

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Matematycznego UWr, będący częścią Dnia Otwartych Drzwi Wydziału Matematyki i Informatyki UWr.

Zaczynamy o 11:00 w Audytorium im. Hugona Steinhausa (czyli w sali HS) od ogólnowydziałowego wykładu inauguracyjnego Anny Wysoczańskiej-Kuli pt. Matematyczne konsekwencje rzucania lassem i inne historie, czyli o korzyściach z myślenia abstrakcyjnego.

Po wykładzie osoby zainteresowane informatyką pójdą do Instytutu Informatyki, a osoby zainteresowane matematyką zostaną w sali HS:

12:00 Andrzej Raczyński, prezentacja kierunku matematyka
12:20 Klaudia Balcer, Matematyk w IT
13:05 Jakub Gogolok, Chaos is a ladder
13:40 Atrakcje przygotowane przez studentów.

O godz. 14:00 w Instytucie Informatyki UWr w sali 105 odbędzie się spotkanie dr. hab. Marcinem Preisnerem dla osób zainteresowanych Indywidualnymi Studiami Informatyczno-Matematycznymi.

Pełny program Dnia Otwartych Drzwi Wydziału Matematyki i Informatyki UWr można znaleźć na stronie Wydziału.

Wydarzenia na FB: DOD IM UWr, DOD II UWr

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie Maciej Piróg, adiunkt w Instytucie Informatyki UWr (absolwent naszych studiów informatycznych, doktorat na Oksfordzie, postdoc w KU Leuven), który prowadzi badania w obszarze semantyki formalnej języków programowania, wykorzystując metody algebry uniwersalnej w opisie tzw. efektów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

Algebry szyte na miarę efektów.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 12 grudnia o godz. 13:00 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie Prof. Andrzej Żuk (Universite Paris 7), który wygłosi wykład pt.

Od równań różniczkowych do grup.

Po seminarium Dziekan zaprasza na drobny poczęstunek.

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 3 października o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie Prof. Anand Pillay (University of Notre Dame, USA), który wygłosi wykład pt.

Structural identifiability, differential algebra, and model theory.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Konferencje we wrześniu

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się następujące konferencje:

Oba wydarzenia są organizowane przez Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Warszawski i są one częścią Programu Tematycznego IDUB Uniwersytetu Warszawskiego o nazwie STRUCTURES: set theory, model theory, logic and computer science.

Subskrybuj RSS - spotkania