spotkania

Forum Koła Naukowego Matematyków Teoretyków UWr

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr zaprasza:

Drodzy Studenci,

w piątek 20.04.2018 o godzinie 14:15 w sali 711 odbędzie się Forum Koła KNMT na którym zostanie wybrany nowy Zarząd Koła (głosowanie). Jak zwykle będzie to dobra okazja do zapisania się do naszego Koła.

Ponadto na spotkaniu będzie obecny przedstawiciel Fundacji Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu. Fundacja organizuje warsztaty i wykłady dla dzieci, podczas których młodzi studenci spotykają się z naukowcami i ekspertami z różnych dziedzin.Obecnie fundacja planuje zajęcia dla dzieci z kierunku Inspiracje (8-9 lat) w ramach cyklu nauk technicznych. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem warsztatów matematycznych dla "studentów" proszę o przybycie lub kontakt mailowy.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Otwartych Drzwi w Instytucie Matematycznym

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w sobotę 7 kwietnia na Dzień Otwartych Drzwi w Instytucie Matematycznym UWr. Jest on częścią Kampusowego Dnia Otwartych Drzwi i rozpocznie się o godz. 11:30 w sali HS.

Program:
11:30   dr hab. Andrzej Raczyński – Informacje o studiach
11:45   dr Grzegorz Wyłupek – Wnioskowanie statystyczne w praktyce
12:45   Spotkanie ze studentami
13:30   Spotkanie z absolwentami
Ponadto zapraszamy na prezentacje studenckie:

• Od błądzenia losowego do kryptowalut
  • Czy matematyk może przewidzieć pogodę, czyli efekt motyla
  • Dokąd zmierzasz akcjo?
  • Czy Ty jesteś normalny?

Studenci i absolwenci będą też do dyspozycji w razie pytań – o same studia i wszystko inne!

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 20 marca o godz. 12:30 w sali 119 w Instytucie Informatyki. Prelegentem będzie prof. Grzegorz Karch, który wygłosi wykład pt.

O odkryciach Alana Turinga w biologii.

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Finisaż wystawy „PLAKATY” autorstwa Magdaleny Wosik w Galerii Łącznik

Galeria Łącznik zaprasza na finisaż wystawy „PLAKATY” autorstwa Magdaleny Wosik, który odbędzie się w środę 14 marca 2018 r., o godz. 17:00.

Dr Magdalena Wosik jest adiunktem w Katedrze Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu; prowadzi Pracownię Książki.

Podczas finisażu po raz pierwszy zaprezentowany zostanie również autorski kalendarz, stanowiący nietypową formę katalogu plakatów Magdaleny Wosik.

Otwarta Rada Wydziału poświęcona 50. rocznicy wydarzeń marcowych na Uniwersytecie Wrocławskim

We wtorek 13 marca o godzinie 12:15 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się otwarta Rada Wydziału poświęcona 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W galerii Pod Hugonem (między salą HS a WS) w Instytucie Matematycznym powieszona została dzisiaj plansza z uchwałą Rady Wydziału z 15 marca 1968 r. potępiającą represje wobec protestujących studentów. Uchwała ta była ważnym, bo dość wyjątkowym, głosem wrocławskiego środowiska akademickiego w czasie wydarzeń marcowych. Z uchwałą, a także z protokołem z posiedzenia Rady można zapoznac się też na stronie Wydziału.

O wydarzeniach marcowych we Wrocławiu można przeczytać np. artykule Beaty Maciejewskiej. Warto zapoznać się także ze wspomnieniami uczestnika wydarzeń marcowych – Branleya Zeichnera – wówczas studenta matematyki w naszym Instytucie.

Subskrybuj RSS - spotkania