kariera

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

W tym roku po raz trzeci Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Santander Bank Polska organizują konkurs na najlepsze wydziałowe prace dyplomowe.

Zachęcamy do zgłaszania do konkursu najlepszych prac licencjackich u magisterskich obronionych w okresie 16.09.2019 – 15.09.2020. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 30 września 2020 r., wypełniając stosowny formularz elektroniczny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konkursu.

Zrób krok w przyszłość! – V edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do V edycji konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki, organizowanego przez Fundację mBanku. Prace można składać do 31 października 2020 r.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2020 roku. Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha, przyznane będą też trzy wyróżnienia po 10 tys. zł. Nasi studenci odnoszą duże sukcesy w tym konkursie – w poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymał Daniel Danielski, wcześniej laureatką była Agnieszka Hejna, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Siejek.

Strona konkursu

Dwa konkursy na stypendia dla doktorantów i studentów

W ramach projektu Opus Narodowego Centrum Nauki „Losowe struktury gałązkowe i afiniczne” kierowanego przez prof. dr hab. Ewę Damek ogłoszone zostały dwa konkursy:

1. na stypendium doktoranckie przeznaczone dla uczestnika szkoły doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – szczegóły konkursu;
  2. na stypendium doktoranckie przeznaczone dla studenta studiów drugiego stopnia lub uczestnika szkoły doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – szczegóły konkursu.

Termin składania ofert: 20 września 2020 r. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. dr  hab. Ewą Damek  (ewa.damek@uwr.edu.pl).

Rekrutacja na studia licencjackie zakończona

Zakończyliśmy rekrutację na studia licencjackie na kierunku matematyka. Wszystkim przyjętym na studia gratulujemy i mamy nadzieję, że uda nam się (stacjonarnie) spotkać w październiku w Instytucie.

Próg na matematykę wyniósł w tym roku 180 punktów rekrutacyjnych.

Wyniki rekrutacji na studia licencjackie

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listy rankingowe oraz listy zakwalifikowanych na kierunki matematyka, ISIM i informatyka.

Listy rankingowe: matematyka (nowa matura, stara matura, matura zagraniczna, obcokrajowcy), ISIM, informatyka (nowa matura, stara matura, matura zagraniczna, obcokrajowcy).

Listy zakwalifikowanych: matematyka, ISIM, informatyka.

Osoby z listy zakwalifikowanych powinny w dniach 21.08 bądź 24-26.08.2020 złożyć stosowne dokumenty. W przypadku, gdy liczba osób, które złożą dokumenty będzie niższa od zaplanowanego limitu, 27.08.2020 ogłosimy II turę rekrutacji i zakwalifikujemy kolejnych kandydatów.

Konkurs na stypendium dla doktoranta

W ramach projektu Preludium Bis Narodowego Centrum Nauki pt. „Oszacowania norm transformat Riesza”, kierowanego przez dr. hab. inż Błażeja Wróbla, ogłoszony został konkurs na jedno czteroletnie stypendium doktoranckie. Stypendium przeznaczone jest dla uczestnika szkoły doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczynającego kształcenie w szkole doktorskiej w dniu 1 października 2020. Do konkursu może przystąpić osoba, która nie posiada stopnia naukowego doktora. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu (blazej.wrobel@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

Subskrybuj RSS - kariera