kariera

Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2018 roku.  Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha. W poprzedniej edycji konkursu laureatką została Agnieszka Hejna z naszego Instytutu.

Nabór prac trwa od 30 czerwca do 31 października 2018 r.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Z wielką przyjemnością informujemy, że Wydział Matematyki i Informatyki podpisał umowę z Bankiem Zachodnim na organizację w latach 2018-2020  konkursów na najlepsze prace dyplomowe. Co roku odbywać będą się cztery takie konkursy:

1. na najlepszą pracę licencjacką (lub inżynierską) z informatyki,
  2. na najlepszą pracę licencjacką z matematyki,
  3. na najlepszą pracę magisterską z informatyki,
  4. na najlepszą pracę magisterską z matematyki.

W każdym z nich pula nagród wynosi 3000 zł. Pierwsza edycja konkursów będzie dotyczyła prac obronionych w okresie od 16.09.2017 do 15.09.2018, rozpocznie się 16.09.2018 i zakończy Finałem Konkursu, który odbędzie się w październiku bieżącego roku (dokładna data zostanie podana przed 15 września).

Wspólpraca z firmą Capgemini Polska Sp. z o.o.

We wtorek 26 czerwca Dyrektor Capgemini Software Solutions Center Piotr Poprawski oraz Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWr Tomasz Jurdziński podpisali list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy pomiędzy firmą Capgemini Polska Sp. z o.o. a Instytutem Matematycznym UWr.

Jednym z celów współpracy jest wzrost potencjału kapitału ludzkiego i kompetencji naszych absolwentów na rynku pracy. Mamy nadzieję, że owoce tej współpracy będą widoczne już wkrótce.

Konkurs na stanowisko adiunkta typu post-doc

W ramach projektu „Nielokalne zagadnienia paraboliczne: regularność rozwiązań, wybuchy, osobliwości” kierowanego przez prof. dr. hab. Piotra Bilera ogłoszony został konkurs na roczne stanowisko adiunkta typu post-doc. Szczegóły konkursu znajdują się poniżej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. dr. hab. Piotrem Bilerem (Piotr.Biler@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

Speed Recruiting z firmą Capgemini

Zdobądź płatny staż i idealne przygotowanie do zawodu inżyniera Data Scientist! W imieniu Capgemini Software Solutions Center zapraszamy na indywidualne konsultacje. Reprezentanci firmy będą na Was czekać we wtorek 12 czerwca w godzinach 9:00-14:00 w holu głównym (poziom 400) Instytutu Matematycznego UWr.

Alessandro Sisto laureatem nagrody im. Kamila Duszenko

Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenko został Alessandro Sisto z ETH Zürich.

Alessandro zajmuje się głównie badaniem różnych uogólnień grup hiperbolicznych: grup relatywnie hiperbolicznych, acylindrycznie hiperbolicznych i hierarchicznie hiperbolicznych. Dla każdej z tych klas udowodnił głębokie i interesujące twierdzenia, odpowiadając na szerokie spektrum pytań i używając niezwykle różnorodnych technik: spacerów losowych, ograniczonych kohomologii i technik włożeniowych.

Subskrybuj RSS - kariera