kariera

LVI Konkurs Na Najlepszą Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłasza LVI edycję Konkursu Na Najlepszą Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki. Konkurs organizowany jest przez Oddział Wrocławski PTM w celu propagowania wśród studentów problematyki teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki oraz promocji młodych matematyków uzyskujących oryginalne wyniki teoretyczne czy też rezultaty znajdujące zastosowania w innych dziedzinach nauki lub gospodarce.

Prace na LVI Konkurs można składać do 30 września 2022 r. elektronicznie na adres: konkurs2022[at]math.uni.wroc.pl

Prace zgłaszane na Konkurs są oceniane przez jury Konkursu zgodnie z regulaminem Konkursu. Przewodniczącą jury tej edycji Konkursu jest prof. dr hab. Małgorzata Bogdan.

Zrób krok w przyszłość! – VII edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do VII edycji konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki, organizowanego przez Fundację mBanku. Prace można składać do 31 października 2022 r.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2022 roku. Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha, przyznane będą też trzy wyróżnienia po 10 tys. zł. Nasi studenci odnoszą duże sukcesy w tym konkursie – w poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymał Wojciech Fica, wcześniej laureatką była Agnieszka Hejna, a wyróżnienia otrzymali Katarzyna Siejek, Daniel Danielski i Maciej Kucharski.

Strona konkursu

Rekrutacja zakończona

Rekrutacja letnia na studia I stopnia na kierunku matematyka zakończona. Przyjęliśmy 201 kandydatów, w tym czterech cudzoziemców. Wszystkim naszym przyszłym studentom serdecznie gratulujemy.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 28 sierpnia do 3 września 2022 r. i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Celem wydarzenia jest przygotowanie kolejnego pokolenia matematyków do odkrywania nieznanego poprzez przedstawienie im w przystępny sposób różnorodnych dziedzin matematyki i odkrycie przed studentami szerokich możliwości ich kariery naukowej. Po raz drugi będziemy gościć referentów z całego świata, nie tylko z Polski, stąd wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy i będzie odbywało się w trybie hybrydowym.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online.

Więcej informacji na stronie szkoły i na FB.

Stypendium dla studenta lub doktoranta

W ramach grantu NCN Sonata pt. Struktury markowskie z ciężkimi ogonami, kierowanego przez dr. Piotra Dyszewskiego, ogłoszono konkurs na stypendium dla studenta lub doktoranta. Stypendium planowane jest na 9 miesięcy, data rozpoczęcia to 1 października 2022. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu dr. Piotrem Dyszewskim (pdysz@math.uni.wroc.pl).

Termin składania ofert to 5 września 2022 (do północy).

Warsztaty z analizy danych

W dniach 6-7 października 2022 r. odbędą się warsztaty z analizy złożonych danych i jej zastosowań w  nauce i przemyśle. Warsztaty są zorganizowane wspólnie z prężną instytucją naukową CASUS na granicy polsko-niemieckiej. Liczymy na nawiązanie współpracy, również na poziomie projektów studenckich. Rejestracja na warsztaty planowana jest w sierpniu.

Zachęcamy naszych pracowników i studentów do zarezerwowania sobie tego terminu oraz do śledzenia w sierpniu strony instytutowej, gdzie pojawi się informacja o rejestracji.

Stypendium dla doktoranta

W ramach projektu OPUS Narodowego Centrum Nauki pt. Arytmetyka i geometria ciał z operatorami, kierowanego przez prof. dr. hab. Piotra Kowalskiego, ogłoszony został konkurs na stypendium dla doktoranta (4000 zł miesięcznie przez okres 36 miesięcy). Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. dr. hab. Piotrem Kowalskim (pkowa@math.uni.wroc.pl).

Termin składania aplikacji: 7 lipca 2022, godz. 6:00.

Stypendium dla przyszłego doktoranta

W ramach projektu Preludium Bis-3 Narodowego Centrum Nauki pt. Wybór atrybutów i regularyzacja modelu dla reprezentacji k-merowych sekwencji biologicznych, kierowanego przez prof. dr hab. Małgorzatę Bogdan, ogłoszony zostaje konkurs na jedno czteroletnie stypendium doktoranckie przeznaczone dla uczestnika szkoły doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczynającego kształcenie w dniu 1 października 2022 r. Do konkursu może zgłosić się wyłącznie osoba, która nie posiada stopnia doktora i nie jest uczestnikiem szkoły doktorskiej.

Termin składania ofert: 14.06.2022, godz. 23:59

Subskrybuj RSS - kariera