Camille Horbez laureatem nagrody im. Kamila Duszenko

Laureatem szóstej edycji Nagrody im. Kamila Duszenko został Camille Horbez. W 2014 roku obronił na Uniwersytecie w Rennes doktorat napisany pod kierunkiem Vincenta Guirardela. Obecnie pracuje w CNRS w Orsay. Wcześniej pracował także jako visiting professor w University of Utah, MSRI oraz w Fields Institute.

Camille napisał błyskotliwy doktorat, w którym zastosował metody spacerów losowych do udowodnienia alternatywy Titsa (każda podgrupa albo zawiera podgrupę wolną albo ma rozwiązalną podgrupę skończonego indeksu) i alternatywy Handela-Moshera (analog twierdzenia o rozkładzie na komórki Jordana) dla grup automorfizmów zewnętrznych grup wolnych Out(F_n) i pewnych ogólniejszych klas grup. Opublikował 20 artykułów wnosząc istotny wkład w badanie brzegów pewnych przestrzeni hiperbolicznych, na których działa grupa Out(F_n) i ich zastosowań związanych ze sztywnością i brzegową średniowalnością.

Camille współorganizuje semestr badawczy w Instytucie Henri Poincarégo w roku 2022.

Camille w chwilach wolnych gra na flecie prostym (barokowym).