spotkania

Firma Jane Street zaprasza na konkurs programistyczny

Firma Jane Street serdecznie zaprasza studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na Electronic Training Challenge (ETC), czyli całodniowy konkurs programistyczny, w którym drużyny walczą ze sobą na symulowanym rynku.

Konkurs odbędzie się 25 listopada między 10:00 a 22:00. Firma zapewnia śniadanie, lunch oraz kolację. Dla najlepszej drużyny przewidziana jest nagroda pieniężna. Zapisy na wydarzenie trwają do 18 listopada do 11:59.

Wystawa „Ażury i plecionki” w galerii „pod Hugonem”

Do końca stycznia 2018 w galerii „pod Hugonem” w IM UWr można oglądać wystawę „Ażury i plecionki” modeli Piotra Pawlikowskiego – absolwenta IM UWr, nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, najbardziej znanego polskiego modelarza matematycznego.

Finisaż wystawy „UCZUCIA” w Galerii Łącznik

Galeria Łącznik zaprasza na finisaż wystawy „UCZUCIA”, który odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 17:30.

Wystawa prezentuje realizacje studentów Pracowni Fotografii Inscenizowanej ASP we Wrocławiu (prowadzący: prof. n. Piotr Komorowski, as. Ewa Martyniszyn), które powstały w ramach projektu „Granice Inscenizacji”.
Autorzy prezentowanych prac: Norbert Gawroński, Katarzyna Gmyrek, Marcin Harasimowicz, Pola Lindt, Anna Tokarska.

Finisaż wystawy:
sobota, 28.10.2017, godz. 17:30
Galeria Łącznik (ul. Joliot-Curie 15)

Szkoła dla studentów „Baby Horizons”

W dniach 24-26.11.2017 oraz 16-18.03.2018 w Będlewie odbędzie się szkoła dla studentów, nazwana Baby Horizons, czyli Małe Horyzonty. Jest ona organizowana przez studentów naszego Instytutu.

Jest to szkoła przeznaczona dla dobrych studentów ostatniego roku studiów licencjackich. Na szkołę zostali zaproszeni matematycy zajmujący się matematyką teoretyczną i stosowaną, którzy mają opowiedzieć o swojej dziedzinie badań w sposób zrozumiały dla takich studentów. Celem jest, by studenci zobaczyli różne możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację.

Spotkanie inauguracyjne Koła Naukowego Matematyków Teoretyków UWr

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr zaprasza we wtorek 24 października o godz. 16:00 do sali 601 na pierwsze spotkanie Koła w tym roku akademickim. Będzie ono połączone z Forum Koła na którym m.in. zostanie wybrany nowy Zarząd. Ponadto podsumuwana zostanie działalność za rok poprzedni oraz przedstawiony plan działalności na najbliższy semestr.

Spotkanie z firmą KRUK

Koło Naukowe Probabilistyki i Statystyki Matematycznej zaprasza na spotkanie z firmą KRUK, które odbędzie się w dniu 24 października (wtorek) o godzinie 17:00 w sali EM Instytutu Matematycznego.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o roli matematyka w tej firmie, perspektywach rozwoju oraz pożądanych umiejętnościach.

Subskrybuj RSS - spotkania