spotkania

Szkoła dla studentów „Pierwsze horyzonty”

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję szkoły dla studentów Pierwsze Horyzonty (dawniej Baby Horizons), która odbędzie się w dniach 7-10 marca 2019 r. w Będlewie.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich, ale jak pokazało jej pierwsze i drugie wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.

Swój udział zapowiedzieli: prof. dr hab. Mikołaj Bojańczyk (UW), dr hab. Tomasz Cieślak (IMPAN), prof. dr hab. Krzysztof Krupiński (UWr), dr hab. Piotr Nowak (IMPAN), dr hab. Adam Skalski (IMPAN) i prof. dr hab. Jacek Wesołowski (PW).

Spotkanie KNMT – wykład Piotra Rudnickiego pt. „Wprowadzenie do spektralnej teorii grafów”

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków zaprasza w piątek 7 grudnia 2018 o godz. 16:03 do sali 601 na wykład Piotra Rudnickiego pt.

Wprowadzenie do spektralnej teorii grafów.

Opis wykładu:

Spektralna teoria grafów zajmuje się między innymi studiowaniem spektralnych własności operatorów związanych z grafami. Jednym z takich operatorów jest dyskretny operator Laplace’a grafu, o którym postaram się opowiedzieć. Okazuje się, że operatory związane z grafem są w stanie udzielić wielu ważnych informacji na temat grafu, natury zarówno kombinarorycznej, jak i topologicznej.

Spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A.

Zapraszamy we wtorek 20 listopada na godzinę 16:15 do sali EM na spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A., którzy opowiedzą, jakimi zagadnieniami zajmują się matematycy w ich firmie. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z prelegentami indywidualnie w sali 607.

Firma KRUK S.A. zajmuje się odzyskiwaniem należności i analizuje duże dane. Jest to dziedzina względnie nowa, metody dopiero rozwijają się. Wielu rzeczy nie ma w książkach i można robić coś naprawdę nowego, zwłaszcza że centrala KRUKa jest we Wrocławiu. Mają bardzo atrakcyjne staże. Więcej informacji u prof. Ewy Damek.

Spotkanie KNMT – wykład Gracjana Górala pt. „Drzewa”

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków zaprasza w piątek 23 listopada 2018 o godz. 16:15 do sali 711 na wykład Gracjana Górala pt.

Drzewa.

Opis wykładu:

Zostanie przedstawiona metoda zliczania ogólnych planarnych drzew, zarówno z ograniczeniami na liczbę potomków, jak i bez nich, przy wykorzystaniu funkcji tworzących i twierdzenia Lagrange'a o odwrotności.

Obrona pracy doktorskiej mgr Joanny Tumilewicz

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr Joanny Tumilewicz pt.

Problemy wyboru optymalnego czasu zatrzymania – kontrakty ubezpieczeniowo-finansowe i opcje amerykańskie.

Obrona odbędzie się we wtorek 20 listopada 2018 r. o godzinie 12:15 w sali WS w Instytucie Matematycznym UWr.

Sesja naukowa PTM – odczyt prof. Rafała Werona pt. „Nowe trendy w prognozowaniu cen energii elektrycznej: Spojrzenie matematyka, który został ekonomistą, a współpracuje z inżynierami”

W piątek 16 listopada 2018 r. o godzinie 16:15 w sali A Instytutu Matematycznego UWr. odbędzie się sesja naukowa Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Odczyt w ramach nowego cyklu „Laureaci nagród PTM” wygłosi laureat nagrody głównej PTM im. Hugona Steinhausa w 2017 roku – prof. Rafał Weron (Politechnika Wrocławska). Tytuł odczytu:

Nowe trendy w prognozowaniu cen energii elektrycznej: Spojrzenie matematyka, który został ekonomistą, a współpracuje z inżynierami.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu ERASMUS+

Zapraszamy na spotkania informacyjne dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego zainteresowanych wyjazdem na stypendium programu ERASMUS+.

Spotkania odbędą się 09.11.2018 o godzinie 13:00 oraz 21.11.2018 o godzinie 13:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, Budynek D, sala 1D. Dotyczą wyjazdu w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2019/2020.

Subskrybuj RSS - spotkania