studenci

Konkurs charytatywny Wings for Maths

Kategorie: 

Fundacja Matematyków Wrocławskich zaprasza w sobotę 22 czerwca do udziału w charytatywnym konkursie matematycznym Wings for Maths.

Wings for Maths (Skrzydła dla Matematyki) to charytatywny konkurs matematyczny rozgrywany po raz pierwszy w 2024 roku i wzorowany na biegu charytatywnym Wings for Life. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego. W tym roku cały dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie przelotu reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną w Brazylii (dotacja MEN pokryła koszty zaledwie 2 z 10 potrzebnych biletów).

Konkurs rozpocznie się o 10:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy. Wpisowe – 50 zł od drużyny.

Szczegóły konkursu

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałyby wesprzeć drobną wpłatą wyjazd olimpijczyków, mogą wpłacić darowiznę tytułem "cegiełka na Olimpiadę" na konto Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław): PeKaO 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002.

Ankiety ewaluacyjne

Kategorie: 

Ogłoszenie Dyrekcji:

W USOSweb dostępne są już ankiety ewaluacyjne zajęć prowadzonych w semestrze letnim. Ankiety można wypełniać do 30 czerwca.

Ankiety są anonimowe, ich wyniki będą udostępnione wyłącznie prowadzącym dane zajęcia oraz zastępcy dyrektora d/s dydaktycznych i dopiero po zakończeniu sesji. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem studiów, do obowiązków studenta należy „udział w ewaluacji procesu dydaktycznego (sporządzanie ankiet)”.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 1 września (kolacja) do 7 września 2024 r. (śniadanie).

Celem szkoły jest pokazanie studentom rozmaitej i aktualnie żywo rozwijającej się matematyki zanim wejdą w wąską specjalizację. Szkoła odbędzie się w systemie hybrydowym, zdalna transmisja umożliwia uczestnictwo zarówno wykładowcom, jak i studentom z zagranicy, dlatego  wykłady będą po angielsku.

Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej. Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online. Studenci, którzy uczestniczą w szkole będą mogli wygłosić referaty (po polsku) i serdecznie ich do tego namawiamy.

Więcej informacji na stronie szkoły.

Prestiżowa publikacja Mateusza Staniaka

Z przyjemnością informujemy, że nasz doktorant Mateusz Staniak, wspólnie ze współpracownikami z Northeastern University i University of Michigan, opublikował artykuł w Nature Protocols na temat nowego oprogramowania do statystycznej analizy bardzo dużych zbiorów danych ze spektrometrii masowej.

Nature Protocols (200pt MNiSW, IF=15) to jeden z tzw. Nature Journals, do których należą między innymi Nature czy Nature Communications. Zaproszenie do publikacji w Nature Protocols ilustruje duże uznanie i praktyczną wartość oprogramowania tworzonego w grupie prof. Vitek, przy znacznym udziale Mateusza.

Rekrutacja na studia matematyczne

Kategorie: 

Ruszyła rejestracja elektroniczna w ramach rekrutacji letniej na studia I i II stopnia na kierunku matematyka. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółowymi terminami i zasadami rekrutacji na studia licencjackie oraz na studia magisterskie. Samej rejestracji można dokonać w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jest na to czas do 11 lipca 2024 r. (I stopień) bądź do 13 września 2024 r. (II stopień).

Błażej Wróbel profesorem!

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr. hab. inż. Błażejowi Wróblowi, pracownikowi Instytutu Matematycznego PAN i naszego Instytutu, tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie matematyka.

Obrona doktoratu mgr. Jakuba Gogoloka

Kategorie: 

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Gogoloka pt.

On model theory of fields with operators.

Obrona odbędzie się 13 czerwca 2024 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w sali WS w Instytucie Matematycznym UWr.

Rozprawa doktorska, streszczenie oraz recenzje rozprawy dostępne są tutaj.

Strony

Subskrybuj RSS - studenci