studenci

Twarze z plakatu 2

W poniedziałek 11 grudnia zapraszamy o godz. 17:15 do sali 601 na drugie spotkanie z serii Twarze z plakatu, poświęcone Bronisławowi Knasterowi.

Wystapią m.in. profesorowie Paweł Krupski i Jan Waszkiewicz oraz dr Danuta Zaremba. Przewidziano specjalny adres córki profesora Knastera Elżbiety do uczestników.

Twarze z plakatu

W grudniowe poniedziałki na seminarium dla nauczycieli i studentów specjalności nauczycielskiej odbędzie się seria spotkań pt. Twarze z plakatu, poświęconą największym wrocławskim matematykom powojennym, których podobizny znalazły się na plakacie wydanym z okazji wrześniowej konferencji Analysis & Applications.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 grudnia (o godzinie 17.15 w sali 601) i poświęcone będzie najmniej znanej z plakatowych twarzy, a obecnie najczęściej cytowanemu z pracowników IM – Witoldowi Wolibnerowi, a w drugiej części Edwardowi Marczewskiemu.

Gośćmi spotkania będą profesorowie Marek Bożejko, Roman Duda, Andrzej Krzywicki (uczeń Witolda Wolibnera) i Władysław Narkiewicz oraz dr hab. Zbigniew  Lipecki.

Prezentacja specjalności Analiza danych i Matematyka stosowana

W poniedziałek 4 grudnia w godzinach 14:15-16:00 w sali 601 odbędą się dwa ​interesujące wykłady:

14:15-15:00 profesor Grzegorz Karch opowie o problemach matematycznych​ typowy​ch dla matematyki stosowanej;
15:15-16:00 profesor Małgorzata Bogdan opowie o problem​ach matematycznych​ typowych dla analizy danych.

Prezentacja studencka z Inżynierii finansowej pt. „Delta i gamma hedging”

W środę 22 listopada o godz. 14:00 studenci Inżynierii finansowej 1 zapraszają do sali 601 na prezentację pt.

Delta i gamma hedging.

Tematem prezentacji jest delta i gamma hedging, czyli jak praktycznie dobrać portfel instrumentów, by był on wolny od ryzyka. Rozważania dotyczą znalezienia najlepszej strategii zabezpieczającej portfel. Studenci opowiedzą, jak znaleźć to najlepsze rozwiązanie i pokażą, jak to rozwiązanie sprawdziło się w rzeczywistości, analizując historyczne dane rynkowe.

Firma Jane Street zaprasza na konkurs programistyczny

Firma Jane Street serdecznie zaprasza studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na Electronic Training Challenge (ETC), czyli całodniowy konkurs programistyczny, w którym drużyny walczą ze sobą na symulowanym rynku.

Konkurs odbędzie się 25 listopada między 10:00 a 22:00. Firma zapewnia śniadanie, lunch oraz kolację. Dla najlepszej drużyny przewidziana jest nagroda pieniężna. Zapisy na wydarzenie trwają do 18 listopada do 11:59.

Warsztaty VBA z Credit Suisse

Koło Naukowe Probabilistyki i Statystyki Matematycznej zaprasza na warsztaty VBA dla początkujących, prowadzone przez specjalistów z firmy Credit Suisse. Odbędą się one w czwartek 23 listopada o godzinie 17:00 w sali 601, na własnych komputerach, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu ERASMUS+

W dniu 6 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali 13 w Instytucie Informatyki odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów i doktorantów UWr zainteresowanych wyjazdem na stypendia zagraniczne w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 12:30 w sali 119 w Instytucie Informatyki.

Prelegentem będzie prof. Jacek Świątkowski, który wygłosi wykład pt.

Grupy hiperboliczne, brzeg w nieskończoności i kompakty Markowa.

Przed wykładem, o godz. 12:00 Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Subskrybuj RSS - studenci