studenci

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 17 grudnia o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki, sala 119.

Prelegentem będzie dr Paweł Gawrychowski z Instytutu Informatyki UWr, autor ponad 100 publikacji z dziedziny algorytmiki, w tym kilku zaprezentowanych na najbardziej prestiżowych konferencjach informatycznych (m. in. STOC 2019), który wygłosi wykład pt.

Struktury danych dla grafów planarnych.

Przed wykładem, o godz. 12:00 Dziekan zaprasza na przedświąteczny poczęstunek.

Czwarta część szkoły „Pierwsze Horyzonty”

Zapraszamy studentów na czwartą część szkoły „Pierwsze Horyzonty”.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazały jej pierwsze wydania, bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich studentów matematyki, niezależnie od tego, na którym roku są. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli kursy  analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych, analizy funkcjonalnej.

Celem szkoły, podobnie jak Horyzontów, jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili: prof. dr hab. Dariusz Buraczewski, dr Maciej Dołęga, dr hab. Anna Zatorska-Goldstein, prof. dr hab. Piotr Hajac, prof. dr hab. Piotr Koszmider, prof. dr hab. Ludomir Newelski, prof. dr hab. Piotr Śniady. Oczekujemy, że każdy z nich spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a niekoniecznie prezentację najnowszych, czy najważniejszych osiągnięć speakera.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową konferencji. Dodatkowe informacje można uzyskać na spotkaniu Koła Naukowego Matematyków Teoretyków UWr w piątek, 13 grudnia o godzinie 14 (miejsce spotkania będzie podane na tablicy ogłoszeń na poziomie 500).

Obrona pracy doktorskiej mgr. Michała Kosa

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Michała Kosa pt.

Identyfikacja istotnych predyktorów w dużych bazach danych. Własności teoretyczne i zastosowania praktyczne.

Obrona odbędzie się we piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 12:15 w sali EM w Instytucie Matematycznym UWr.

Wykład „Od logiki do filozofii matematyki”

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy ma wykład prof. Ludomira Newelskiego pt. Od logiki do filozofii matematyki

Jest to oferta Kolegium Matematyki do puli zajęć ogólnouniwersyteckich w Szkole Doktorskiej. Wykład będzie dostępny dla szerokiego grona słuchaczy (jak zapewnia prof. Newelski, także humanistów).

Czas i miejsce:
wtorki godz. 16-18; Instytut Matematyczny UWr, sala 601.
Pierwszy wykład: 5 listopada 2019.
Łączny czas: 14 godzin (7 wykładów).

Streszczenie: Wykład skupia się na wpływie, jaki miał rozwój logiki matematycznej w XX wieku na filozofię matematyki. W szczególności, obejmuje przedstawienie (bez szczegółów technicznych) głównych osiągnięć logiki matematycznej oraz wyrosłych z nich głównych kierunków filozofii matematyki. Wykład zawiera również omówienie głównych zagadnień filozofii matematyki.

Szczegółowy plan wykładu

Spotkanie organizacyjne programu ERASMUS+

Studentów i doktorantów UWr zainteresowanych wyjazdem na stypendia zagraniczne w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2020/2021 zapraszamy na jedno ze spotkań organizacyjnych, które odbędą się w piątek 8.11.2019 o godz. 13:00 i w środę 20.11.2019 o godz. 15:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7/10 w Budynku D, sala 1D.

Wypisywanie się z kursów e-learningowych

Z kursów e-learningowych prowadzonych przez Hasselt University można wypisywać się do czwartku 31 października (drobna zmiana w stosunku poprzedniego ogłoszenia, spowodowana długim weekendem).

Aby wypisać się z kursu, należy złożyć papierowe podanie w sekretariacie dydaktycznym w terminie do czwartku 31 października. Nie trzeba wyrejestrowywać się w systemie Hasselt University – wyrejestrowanie nastąpi na podstawie zbiorczej listy przesłanej przez sekretariat dydaktyczny do Hasselt University (również zmiana w stosunku do wcześniejszego ogłoszenia).

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 29 października o godz.12:30 w Instytucie Informatyki, sala 119.

Prelegentem będzie prof. Andreas Thom z Technische Universität w Dreźnie, który wygłosi wykład pt.

Sofic approximations – what’s the problem?

Przed seminarium, o godz. 12:00, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Subskrybuj RSS - studenci