studenci

Szukamy tutorów do tutorni

Lubisz pomagać innym w nauce? Może myślisz o zostaniu nauczycielem akademickim i chciałbyś sprawdzić, jak się odnajdziesz w tej roli? Może spędzasz na uczelni dużo czasu z powodu „okienek” i chciałbyś zająć się wtedy czymś pożytecznym? A może chciałbyś się zmotywować do dobrego przygotowania się do egzaminu licencjackiego, bo nie możesz się do tego zabrać?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, a ponadto Twoja wiedza z przedmiotów nauczanych na pierwszych latach studiów matematycznych jest na tyle ugruntowana, że możesz nią służyć innym, warto byś spróbował swoich sił pracując jako tutor. Wystarczą już dwie godziny czasu wolnego w tygodniu, by móc przeznaczyć je na pomoc w nauce młodszym koleżankom i kolegom. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia się w roli nauczyciela czy też do ugruntowania swojej wiedzy z kilku fundamentalnych przedmiotów. Za swoją pracę otrzymasz wynagrodzenie.

Zapraszamy wszystkich studentów od IV semestru wzwyż. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Darią Perkowską: daria.perkowska2@uwr.edu.pl.

Spotkanie w sprawie wyboru specjalności

Spotkanie studentów pierwszego roku z opiekunami specjalności w sprawie wyboru specjalności odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. o godz. 18:00 w sali WS.

Planowane są 5-10 minutowe prezentacje specjalności i czas na pytania od studentów.

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie Maciej Piróg, adiunkt w Instytucie Informatyki UWr (absolwent naszych studiów informatycznych, doktorat na Oksfordzie, postdoc w KU Leuven), który prowadzi badania w obszarze semantyki formalnej języków programowania, wykorzystując metody algebry uniwersalnej w opisie tzw. efektów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

Algebry szyte na miarę efektów.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Rekrutacja lutowa na studia magisterskie

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listę rankingową oraz listę zakwalifikowanych na studia magisterskie na kierunku matematyka.

Osoby zakwalifikowane powinny złożyć swoje dokumenty. Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna będzie urzędować w dniu 14 lutego (środa) w godz. 12:00-15:00 oraz w dniu 15 lutego (czwartek) w godz. 8:00-13:00 w Instytucie Matematycznym UWr, pl. Grunwaldzki 2, w pok. 303.

W godzinach pracy Komisji można kontaktować się z nią telefonicznie pod nr. telefonu 71 375 74 94 oraz mailowo: ewa.lamch(at)uwr.edu.pl.

Szkolenie BHP – dodatkowy termin

Informujemy, że w dniach 30 stycznia – 14 lutego 2024 r. na uniwersyteckiej platformie kształcenia na odległość E-EDU dostępne jest  szkolenie BHP. Jest one przeznaczone wyłącznie dla osób, które nie odbyły obowiązkowego szkolenia wstępnego BHP w pierwszym terminie (1.10-30.11.2023).

Instrukcja szkolenia

Ankiety ewaluacyjne

Ogłoszenie Dyrekcji:

W USOSweb dostępne są już ankiety ewaluacyjne zajęć prowadzonych w semestrze zimowym. Ankiety można wypełniać do 19 lutego.

Ankiety są anonimowe, ich wyniki będą udostępnione wyłącznie prowadzącym dane zajęcia oraz zastępcy dyrektora d/s dydaktycznych i dopiero po zakończeniu sesji poprawkowej. Bardzo prosimy wszystkich studentów, którzy brali udział w zajęciach w semestrze zimowym o wypełnienie ankiet.

Zmarł dr Bogdan Mincer

Z wielkim smutkiem informujemy, że w piątek 19 stycznia 2024 r. zmarł dr Bogdan Mincer, wieloletni pracownik naszego Instytutu.

Bogdan Mincer był zastępcą dyrektora Instytutu Matematycznego, przewodniczącym zarządu Fundacji Stypendialnej Matematyków Wrocławskich (potem Fundacji Matematyków Wrocławskich), członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 3 lutego 2024 r. o godzinie 13:00 na cmentarzu parafialnym św. Jakuba i św. Krzysztofa przy ul. Gorlickiej 19 we Wrocławiu.

Subskrybuj RSS - studenci