studenci

Szkoła dla studentów „Baby Horizons”

W dniach 24-26.11.2017 oraz 16-18.03.2018 w Będlewie odbędzie się szkoła dla studentów, nazwana Baby Horizons, czyli Małe Horyzonty. Jest ona organizowana przez studentów naszego Instytutu.

Jest to szkoła przeznaczona dla dobrych studentów ostatniego roku studiów licencjackich. Na szkołę zostali zaproszeni matematycy zajmujący się matematyką teoretyczną i stosowaną, którzy mają opowiedzieć o swojej dziedzinie badań w sposób zrozumiały dla takich studentów. Celem jest, by studenci zobaczyli różne możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację.

Spotkanie z firmą KRUK

Koło Naukowe Probabilistyki i Statystyki Matematycznej zaprasza na spotkanie z firmą KRUK, które odbędzie się w dniu 24 października (wtorek) o godzinie 17:00 w sali EM Instytutu Matematycznego.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o roli matematyka w tej firmie, perspektywach rozwoju oraz pożądanych umiejętnościach.

„Krok w przyszłość” - druga edycja konkursu

Przypominamy, że Fundacja mBanku ogłosiła II edycję konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką (magisterską, licencjacką, naukową) z matematyki. Pula nagród wynosi 40 tys. zł. Zachęcamy naszych studentów do wysyłania swoich prac na konkurs.

Termin składania prac: 31 października 2017 r.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konkursu.

Komunikat dyrekcji w sprawie zapisów na PO 1 (Python)

Komunikat dyrekcji: „Od wtorku 10 października zapisy, zmiana grupy i wypisywanie się z przedmiotu Programowanie obiektowe 1 (Python) możliwe jest jedynie w sekretariacie dydaktycznym. Do 16 października zapisywani będą jedynie studenci studiów licencjackich, którzy nie zaliczyli jeszcze cyklu PO 1 + PO 2. Pozostali studenci będą przyjmowani 17 października, według kolejności złożonych podań.”

Pogrzeb Augustyna Kałuży

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe Augustyna Kałuży będą miały miejsce w czwartek 12 października o godz. 14 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

Zmarł Augustyn Kałuża

Z przykrością informujemy, że w dniu 7 października zmarł Augustyn Kałuża (ur. 1948). Laureat XVIII Olimpiady Matematycznej, absolwent I LO w Zamościu (matura 1967) i studiów matematycznych na UMCS w Lublinie. Nauczyciel w III i XIV LO oraz 13 Gimnazjum we Wrocławiu, wykładowca w Instytucie Matematycznym UWr, wieloletni prowadzący Uniwersyteckie Kółka Olimpijskie, wychowawca wielu olimpijczyków, odznaczony medalem LX-lecia Olimpiady Matematycznej.

Cześć Jego pamięci!

Badanie na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich

Zapraszamy do udziału w badaniu „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych” na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich. Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok na kierunku matematyka) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymian studenckich. Badanie jest w pełni anonimowe.

Studiowanie w kinie

Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym to propozycja skierowana do osób chcących zdobyć wiedzę na temat sztuki filmowej i otaczającej nas rzeczywistości oraz, a może przede wszystkim, pragnących co tydzień spotykać się ze świetnym kinem.

Karnet semestralny kosztuje 150 zł. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ją zaliczyć jako przedmiot ponadprogramowy i zdobyć 3 punkty ECTS.

Szczegółowy opis programu

Subskrybuj RSS - studenci