Czwarta część szkoły „Pierwsze Horyzonty”

Zapraszamy studentów na czwartą część szkoły „Pierwsze Horyzonty”.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazały jej pierwsze wydania, bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich studentów matematyki, niezależnie od tego, na którym roku są. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli kursy  analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych, analizy funkcjonalnej.

Celem szkoły, podobnie jak Horyzontów, jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili: prof. dr hab. Dariusz Buraczewski, dr Maciej Dołęga, dr hab. Anna Zatorska-Goldstein, prof. dr hab. Piotr Hajac, prof. dr hab. Piotr Koszmider, prof. dr hab. Ludomir Newelski, prof. dr hab. Piotr Śniady, dr hab. Błażej Wróbel. Oczekujemy, że każdy z nich spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a niekoniecznie prezentację najnowszych, czy najważniejszych osiągnięć speakera.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową konferencji. Zamknięcie rejestracji na szkołę nastąpi 27 lutego 2020 r.