Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 14:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Alexander Dranishnikov z University of Florida, który wygłosi wykład pt.

On topological complexity of robot motion planning.

Przed wykładem o 13:45 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Kongres Młodych Matematyków

W dniach 10-13 września 2024 r. odbędzie się na naszym Wydziale 9. Kongres Młodych Matematyków. Jest to cykliczna konferencja organizowana przez kilkanaście wydziałów matematycznych polskich uczelni, która odbywa się od 2004 roku.

Kongres objęty jest patronatem Małżonki Prezydenta RP. W komitecie honorowym zasiadają Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Wrocławia, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Prezes Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odczyty wygłoszą m. in. Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda, znani autorzy serii książek popularyzujących matematykę, ale także Piotr Dyszewski i Paweł Rychlikowski z naszego Wydziału.

W kongresie będzie uczestniczyć ponad 300 licealistów z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie kongresu.

Semestr Simonsa rozpoczęty

Właśnie rozpoczął się Semestru Simonsa z analizy harmonicznej pt. Contemporary Harmonic Analysis and its Synergies, którego współorganizatorem jest Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Semestry Simonsa to program amerykańskiej Fundacji Simonsa dla Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Semestr składa się z trzech części:

Więcej informacji, w tym formularze rejestracyjne na powyższe wydarzenia, jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Wrocławska część Semestru potrwa do końca września. Zachęcamy do udziału!

Wykłady Marcina Saboka

Zapraszamy na serię wykładów, które w dniach 22-25 lipca wygłosi nasz absolwent, prof. Marcin Sabok z McGill University w Montrealu. Wykłady odbędą się w sali 601 o godz. 10:30.

Plan wykładów:

• Lecture 1. Hyperfiniteness
    Hyperfinite graphs and equivalence relations, Bernoulli graphs and factors of iid, Benjamini-Schramm limits
  • Lecture 2. Amenability
    Amenable groups, the Hulanicki-Reiter condition, free and pmp actions of non-amenable groups
  • Lecture 3. Cost
    Graphings, cost of groups, Hjorth's lemma on cost attained
  • Lecture 4. Applications
    Matchings in hyperfinite graphs, applications to Poisson processes, circle squaring.

Wyniki rekrutacji

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listy rankingowe oraz listy zakwalifikowanych na kierunki matematyka, ISIM i informatyka. Listy rankingowe można znaleźć poniżej:

natomiast informację o byciu na liście zakwalifikowanych kandydaci mogą znaleźć na swoich kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane powinny złożyć swoje dokumenty. Kandydat zakwalifikowany, który złożył w terminie wymagane dokumenty, staje się kandydatem przyjętym, jeśli liczba uzyskanych przez niego punktów rekrutacyjnych spowoduje umieszczenie go na liście rankingowej w ramach limitu przyjęć na dany kierunek studiów.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna będzie urzędować w dniach: 18-19 lipca (czwartek-piątek) oraz 22-23 lipca (poniedziałek-wtorek) w godz. 9:00-13:00 w Instytucie Matematycznym UWr, pl. Grunwaldzki 2, w salach 604, 605 oraz w pokoju 303.

W godzinach pracy Komisji można kontaktować się z nią telefonicznie pod nr. telefonu 71 375 74 94 oraz mailowo: ewa.lamch(at)uwr.edu.pl.