Studiowanie w kinie

Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym to propozycja skierowana do osób chcących zdobyć wiedzę na temat sztuki filmowej i otaczającej nas rzeczywistości oraz, a może przede wszystkim, pragnących co tydzień spotykać się ze świetnym kinem.

Karnet semestralny kosztuje 120 zł. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ją zaliczyć jako przedmiot ponadprogramowy i zdobyć 3 punkty ECTS.

Szczegółowy opis programu

Rekrutacja śródroczna na studia licencjackie

W zakończonej właśnie rekrutacji śródrocznej na studia pierwszego stopnia na kierunku matematyka przyjęliśmy 121 osób, które już od poniedziałku dołączą do naszej instytutowej braci studenckiej.

Wszystkim nowo przyjętym gratulujemy!

Uroczysta sesja Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Serdecznie zapraszamy uroczystą sesję Polskiego Towarzystwa Matematycznego z okazji 90. urodzin prof. Andrzeja Krzywickiego, która odbędzie się w piątek 23 lutego 2018 r. o godz. 16:00 w sali HS.

W programie odczyt prof. Piotra Gwiazdy (IM PAN), a następnie odbędzie się spotkanie towarzyskie. Uprzejmie prosimy rejestrację w celu oszacowania liczby uczestników.

Szczegóły na stronie sesji.

Konkurs na stypendium dla doktoranta

W ramach projektu „Algebraiczne i topologiczne metody w teorii modeli”, kierowanego przez prof. dr. hab. Krzysztofa Krupińskiego, ogłoszony został konkurs na trzyletnie stypendium dla doktoranta. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. dr. hab. Krzysztof Krupińskim (kkrup@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

Szkoła dla studentów „Baby Horizons II”

Serdecznie zapraszam studentów i doktorantów na drugą edycję szkoły Baby Horizons, która odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili dr hab. Radosław Adamczak, prof. dr hab. Wojciech Niemiro, prof. dr hab. Jacek Wesołowski oraz prof. dr hab. Piotr Zakrzewski.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazało jej pierwsze wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.