Lectures on statistical aspects of Data Science

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na serię wykładów wybitnych międzynarodowych ekspertów z zakresu statystycznych aspektów Analizy Danych.Wykłady są na poziomie zaawansowanym i skierowane są głównie do studentów specjalności Analiza danych, jednak serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wszystkie wykłady trwają 20 godzin lekcyjnych (realizowanych w dwa tygodnie). Będą odbywać się w poniedziałki i środy w godzinach 10:15-14:00 oraz w czwartki w godzinach 12:15-14:00.

Wykaz wykładów:
1. Piotr Graczyk (Université d'Angers), Graphical Models, 2-13 marca 2020
2. Krzysztof Łatuszyński (University of Warwick), Markov Chain Monte Carlo Algorithms, 16-27 marca 2020
3. Krzysztof Podgórski (Lund University), High Dimensional and Functional Data Analysis Using Splines and Machine Learning Methods, 30 marca – 9 kwietnia 2020.

Zajęcia finansowane w ramach Projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.