Wizyta profesora Harezlaka

W dniach 29 maja – 10 czerwca będziemy gościć profesora Jaroslawa Harezlaka z Departamentu Biostatystyki Uniwersytetu Indiana w USA, w ramach programu dla Visiting Professors, finansowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Profesor jest współautorem programu naszej nowej specjalności Analiza danych, współpracuje też z naszymi doktorantami.

Szczegółowy plan wizyty profesora Harezlaka

Profesor Jaroslaw Harezlak pracuje w Departamencie Biostatystyki Szkoły Zdrowia Publicznego i Szkoły Medycyny Uniwersytetu Indiana w Stanach Zjednoczonych. Doktorat z Biostatystyki uzyskał na Uniwersytecie Harvarda. W roku 2013-2014 pracował jako profesor wizytujący w prestiżowej Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Jego zainteresowania naukowe obejmują szereg zagadnień medycznych, jak np. obrazowanie mózgu czy badanie aktywności fizycznej, jak i szerokie spektrum zagadnień statystycznych, jak np. regresja semiparametryczna, analiza danych funkcjonalnych i analiza danych wielowymiarowych. Opublikował ponad 50 artykułów w czasopismach statystycznych, medycznych i epidemiologicznych i 3 zaproszone rozdziały w monografiach naukowych.