Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się  w czwartek 27 września o godz. 12:15 (wyjątkowo w sali WS w Instytucie Matematycznym). Prelegentem będzie prof. Roger Cooke (TU Delft), wybitny specjalista w zakresie matematycznego modelowania ryzyka i niepewności, który wygłosi skierowany do szerokiej publiczności wykład pt.

The Confidence Trap: dysfunctional dialogues about climate

Przed wykładem, o godz. 11:45, Dziekan tradycyjnie zaprasza na kawę i ciastka.

O godzinie 13:15 odbędzie się kolejny odczyt prof. Rogera Cooke'a pt.

Abstract Vine Regression applied to the effects of breastfeeding duration on IQ.

Duża międzynarodowa konferencja w Instytucie

W dniach 17-20 września 2018 roku odbywać się będzie we Wrocławiu Joint meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society (UMI-SIMAI-PTM). Konferencję organizują trzy wymienione w tytule stowarzyszenia we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską.

Obrady toczyć się będą na kampusach obydwu uczelni. Wygłoszonych zostanie 12 wykładów plenarnych (w sali wykładowej w budynku D-20 PWr), oraz wiele innych wykładów w 44 sesjach tematycznych w budynkach Kampusu Grunwaldzkiego UWr.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie konferencji.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się w czwartek 13 września o godz. 12:30 (Instytut Informatyki, sala 119). Prelegentem będzie prof. Magnus M. Halldorsson z Uniwersytetu w Reykjaviku, wybitny specjalista w dziedzinie algorytmów związanych z komunikacją w sieciach bezprzewodowych, który wygłosi skierowany do szerokiej publiczności wykład pt.

The algorithmic study of wireless networking.

Przed wykładem, o godz. 12:00 Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Z wielką przyjemnością informujemy, że Wydział Matematyki i Informatyki podpisał umowę z Bankiem Zachodnim na organizację w latach 2018-2020  konkursów na najlepsze prace dyplomowe. Co roku odbywać będą się cztery takie konkursy:

1. na najlepszą pracę licencjacką (lub inżynierską) z informatyki,
  2. na najlepszą pracę licencjacką z matematyki,
  3. na najlepszą pracę magisterską z informatyki,
  4. na najlepszą pracę magisterską z matematyki.

W każdym z nich pula nagród wynosi 3000 zł. Pierwsza edycja konkursów będzie dotyczyła prac obronionych w okresie od 16.09.2017 do 15.09.2018, rozpocznie się 16.09.2018 i zakończy Finałem Konkursu, który odbędzie się w październiku bieżącego roku (dokładna data zostanie podana przed 15 września).

Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2018 roku.  Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha. W poprzedniej edycji konkursu laureatką została Agnieszka Hejna z naszego Instytutu.

Nabór prac trwa od 30 czerwca do 31 października 2018 r.