Semestr Simonsa z analizy harmonicznej

W sierpniu i wrześniu 2024 r. Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego będzie współorganizatorem Semestru Simonsa z analizy harmonicznej pt. Contemporary Harmonic Analysis and its Synergies.

Semestry Simonsa to program amerykańskiej Fundacji Simonsa dla Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Semestr składa się z trzech części:

Więcej informacji, w tym formularze rejestracyjne na powyższe wydarzenia, jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Wyróżnienie dla prof. Małgorzaty Bogdan

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Małgorzata Bogdan otrzymała status IMS Fellow, przyznawany przez Institute of Mathematical Statistics. Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie w środowisku statystyków.

Profesor Bogdan została wyróżniona za innowacyjny wkład w rozwój statystyki wielowymiarowej, w szczególności testowania wielokrotnego i metod selekcji zmiennych, wnikliwe powiązania między metodami statystyki bayesowskiej i częstościowej,  skuteczne zintegrowanie pracy metodologicznej z zastosowaniami w genetyce oraz wiodącą rolę we wspieranie współpracy naukowej.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie IMS.

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Marta Kwiatkowska z Uniwersytetu w Oksfordzie, światowej klasy specjalistka i liderka w dziedzinie weryfikacji systemów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

When to trust AI: advances and challenges for certification of neural networks.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Cykl wykładów „Exit times for random walks” prof. Vitalego Wachtela

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów zainteresowanych teorią prawdopodobieństwa na cykl wykładów pt. Exit times for random walks profesora Vitalego Wachtela z Uniwersytetu w Bielefeld. Profesor Wachtel jest uznanym specjalistą z zakresu procesów stochastycznych ze szczególnym uwzględnieniem spacerów losowych. Wykłady będą się odbywały we wtorki (16-18 sala EM) oraz czwartki (14-16 sala 602) w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład Exit times for random walks można zaliczyć jako (zaawansowany matematyczny) przedmiot do wyboru. Zaliczenie będzie się odbywać w oparciu o egzamin ustny. Za wykład student otrzyma wówczas 2 pkt. ECTS.

Seminarium wydziałowe

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 13:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Takahiro Hasebe z Hokkaido University, który odwiedzi nasz wydział  w ramach programu Visiting Professor, IDUB. Wygłosi on wykład pt.

Construction of the distance function with an elliptic PDE.

Przed wykładem Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.